Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry

Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry

Autor: Irvin D. Yalom

Stając się sobą to autobiografia Irvina D. Yaloma. emerytowanego profesora psychiatrii kalifornijskiego Uniwersytetu Stanforda. Słynny psychoterapeuta o ogromnym doświadczeniu zawodowym i talencie pisarskim bierze na warsztat swoje życie. Yalom dzieli się z nami historią swojego dzieciństwa. dojrzewania i innymi osobistymi doświadczeniami. które ukształtowały go jako człowieka. Dar opisywania i dostrzegania złożonych relacji międzyludzkich przez Yaloma pozwala nam zrozumieć proces formowania się i rozwoju osoby. To nie jest zwykła autobiografia. to zaproszenie do refleksji. kim jesteśmy i co nas ukształtowało.

Irvin David Yalom (ur. 1931). amerykański psychiatra i psychoterapeuta. obecnie prowadzi prywatną praktykę w Kalifornii. Był jednym z pionierów psychoterapii grupowej. stworzył również własną koncepcję psychoterapii egzystencjalnej. koncentrującej się wokół nieodłącznych składników ludzkiego losu: wolności. samotności. potrzeby sensu i śmierci. Jest autorem niezliczonych publikacji; nakładem Czarnej Owcy ukazały się: Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne. Mama i sens życia oraz Istoty ulotne.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Morderca na plebanii czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie. zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Autor: Morawiecka Karolina

W Wielmoży umiera starsza parafianka. Zwyczajna kolej rzeczy? A może… zabójstwo idealne? I co ma z tym wspólnego zbrodnia sprzed lat?

Do akcji wkracza znana ze „Śledztwa od kuchni” wdowa po aptekarzu ze Skały. Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple. której pomagają zakonnica. pies oraz znajomość literatury i sztuki kulinarnej.

Cztery sprawy. Pięć ciał. Dwie detektywki. Jeden morderca… I oczywiście zaskakujący finał!

Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwikłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Wydawnictwo: Lira Publishing

Cena: 29.99


Arcymistrzowie. Złota era polskich szachów.

Autor: Stefan Gawlikowski

Mało kto pamięta. że przedwojenna Polska była potęgą szachową. W 1930 roku nasza reprezentacja zdobyła złoty medal na olimpiadzie w Hamburgu. „Bombenmannschaft” – tak określała polską drużynę niemiecka prasa. Ta książka maluje niesamowite losy mistrzów z Hamburga i ich krajowych konkurentów – każdy z nich był geniuszem o barwnej osobowości.  „Arcymistrzowie” opowiadają także o niezwykłej harmonii pomiędzy Polakami i polskimi Żydami w szachowym świecie II Rzeczpospolitej. Ale kres złotej ery był tragiczny – walec drugiej wojny światowej nie miał litości dla największych umysłów tamtych czasów…

Wydawnictwo: The Facto

Cena: 29.9


ISBN

9788362122929: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/eboo

Cena: 33


Plastusiowy Pamiętnik

Autor: Maria Kownacka

Jeden z najważniejszych utworów o ulubionym bohaterze polskich dzieci – Plastusiowy pamiętnik – został wydany w tym wyrafinowanym tomiku. oprawionym w twardą oprawę z płóciennym grzbietem i opatrzonym subtelnymi ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego. Warto sprezentować tę książkę w zupełnie starym stylu swojemu dziecku. chociażby po to. żeby umiało docenić uroki najwartościowszej grafiki i literatury z czasów swoich rodziców. Tę elegancką edycję Plastusiowego pamiętnika oddajemy do rąk Czytelników z okazji 95 rocznicy powstania Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tomik powiększono o specjalnie przygotowany na tę okazję rozdział o autorce Plastusia i jej twórczości.

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 7.9dewiacyjny iloraz inteligencji, grube wiory, głód knut hamsun, kosicki artur, dżuma ebook, test z lektury mała księżniczka, ten dzień blanka lipińska pdf download, grzegorz foryś, czas żniw samantha shannon, anna tomiak, intymne wyznania forum, słowiańscy królowie lechii, cukiereczku ty łobuzie, złota mucha, książka jak mówić żeby dzieci nas słuchały, ostatni intruz, krzysztof koj, b bomb, mindhunter książka, typy samobójstw, książki do czytania za darmo, remigiusz mroz ekspozycja…