Nowe życie

Nowe życie

Autor: Roman Jasiński

Pierwszą część wspomnień Romana Jasińskiego opublikowało Wydawnictwo Literackie w roku 2006 pt. Zmierzch starego świata. Wspomnienia 1900–1945. Tytuł drugiej części – Nowe życie – nawiązuje do powiedzenia Witkacego. przed wojną przyjaciela autora. Jasiński porusza we wspomnieniach wątki osobiste i polityczne. opisuje peerelowską codzienność – od stalinowskiego terroru. cenzury. do biurokracji i ciągłych kolejek. Nie stroni też od uwag na temat życia osobistego swych przyjaciół. ale nie przekracza granic dobrego smaku. nie chce nikogo kompromitować. natomiast ukazuje. jak dramatyczne były losy osób z jego otoczenia. Opisuje powojenne losy polskiej inteligencji. jej zasługi dla kultury narodowej. jej etos. Nowe życie to barwna i lekka opowieść. w której odżywa duch polskiej gawędy.

Jasiński urzeka czytelnika swoją kulturą. intelektem. elegancją. subtelnym humorem i pogodnym stosunkiem do świata i ludzi.

Roman Jasiński (1900–1987). pianista. krytyk. znawca i popularyzator muzyki. kronikarz życia muzycznego Warszawy. Przed wojną profesor konserwatorium warszawskiego. od roku 1935 związany z Polskim Radiem. Po wojnie muzyczny dyrektor Polskiego Radia. autor ponad tysiąca popularnych audycji „Rozmaitości Muzyczne” oraz książek o życiu muzycznym w Warszawie w latach 1910–1939: Na przełomie epok. Muzyka w Warszawie (1910–1927) i Koniec epoki. Muzyka w Warszawie (1927–1939).

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


https://woblink.com/product-publication/download/177533/epub

1:

:

Cena:


Łowcy nazistów

Autor: Andrew Nagorski

Na tropie zbrodniarzy wojennych.

Ponad siedemdziesiąt lat po zakończeniu drugiej wojny światowej umierają ostatni nazistowscy zbrodniarze. Dobiega końca ich czas. a także czas tych. którzy przez kilkadziesiąt lat bez wytchnienia na nich polowali.

Mocarstwa. które zwyciężyły w drugiej wojnie światowej szybko straciły zainteresowanie ściganiem niemieckich zbrodniarzy wojennych. Zimna wojna dała wielu z nich szansę wtopienia się w wielomilionowy tłum tych. którzy starali się rozpocząć życie od nowa. a najwięksi zbrodniarze pospiesznie opuścili Europę.

Andrew Nagorski znakomitym dziennikarskim piórem opisuje losy niewielkiego grona niezłomnych ludzi. którzy nie zamierzali dopuścić do tego. by zbrodnie Trzeciej Rzeszy uległy zapomnieniu. Autor pokazuje. jak z determinacją i nieustępliwością. a czasem brawurą. tropili zbrodniarzy wojennych. zarówno tych słynnych. jak Rudolf Höss. Adolf Eichmann czy Klaus Barbie. ukrywających wojenną przeszłość. jak były sekretarz generalny ONZ Kurt Waldheim. czy nieznanych szerzej obozowych strażników. Poznajemy amerykańskich. polskich i niemieckich prawników. agentów Mosadu. ofiary nazizmu i idealistów poświęcających całe życie na ściganie zbrodniarzy i walczących o to. by sprawiedliwości stało się zadość.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 44.9


ISBN

9788377795828: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/kafelek-mistrza-alojzego-zbigniew-bialas-177439u

Cena:manipulowac, dieta antyhistaminowa książka, mikroekonomia begg, udręka braku pożądania, dostojewski młokos, libras, judith lennox, diagnoza emisja, zbigniew musiał, taktyka piechoty, formy pracy operacyjnej, podstawy pielęgniarstwa, ja ołówek, matematyka 3 pdf, książka szadź…