Siostra

Siostra

Autor: Louise Jensen

Grace nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej najbliższej przyjaciółki Charlie. Nie może spać ani skupić się w pracy. a jej związek z Danem powoli się rozpada. Dręczą ją ostatnie słowa przyjaciółki.

Szukając wskazówki. znajduje stare pudełko należące do Charlie. Gdy je otwiera. staje się jasne. jak wielu rzeczy o niej nie wiedziała…

W jej życiu pojawia się Anna. która twierdzi. że jest siostrą Charlie. Grace czuje się tak. jakby odnalazła nową rodzinę. Wkrótce dziewczyna zadomawia się u Grace i jej chłopaka Dana.

Coś jednak zaczyna być nie w porządku. Z domu znikają przedmioty. Dan zachowuje się dziwnie. a Grace jest przekonana. że ktoś ją śledzi.

Czy to tylko złudzenia? Czy w miarę jak Grace zbliża się do odkrycia prawdy o Charlie i Annie. zaczyna grozić jej coraz większe

:

Cena:


Rzeczpospolita Obojga Narodów. Calamitatis regnum. Tom 2

Autor: Paweł Jasienica

‚Calamitatis regnum’. druga część trylogii ‚Rzeczpospolita Obojga Narodów’ (opublikowana w 1967 roku). opowiada o burzliwych latach 1648-1696. znanych z kart powieści Sienkiewicza. Zakończone abdykacją panowanie syna Zygmunta III Wazy. Jana II Kazimierza (1648-1668). który zmagał się z wojną z Kozakami (powstanie Chmielnickiego). z Rosją i Szwecją (tzw. potop. 1655-1660). przyniosło wyniszczenie kraju. chaos w życiu politycznym. rozpanoszenie sobiepaństwa i anarchii. utratę terytoriów i osłabienie znaczenia Rzeczypospolitej. Po rządach Michała Korybuta Wiśniowieckiego (1669-1677). władcy nieudolnego i uległego wobec magnatów. chwilowo tylko poprawiło sytuację wstąpienie na tron Jana III Sobieskiego. znakomitego wodza i przewidującego polityka. który starał się. z miernym skutkiem. wzmocnić władzę królewską. Jasienica szczególnie ceni tego ostatniego – ‚króla. który walczyć musiał z rodzimymi królewiętami. lecz nie słuchał obcych ambasadorów. Gdyby losy umieściły indywidualność Jana III wśród bardziej sprzyjających okoliczności. może dziejom naszym przybyłby trzeci tytuł wielkiego mocarstwa’.

Paweł Jasienica – Leon Lech Beynar. ps. Jasienica (ur. 10 listopada 1909 roku w Symbirsku. zm. 19 sierpnia 1970 roku w Warszawie) – polski pisarz historyczny. eseista i publicysta ‚Tygodnika Powszechnego’. W czasie II wojny światowej oficer Armii Krajowej. W lipcu 1948 roku został aresztowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa i wypuszczony na wolność dzięki interwencji Bolesława Piaseckiego. Wstąpił do Stowarzyszenia Pax. z ramienia którego w 1950 roku zarządzał stowarzyszeniem Caritas. Od grudnia 1959 roku jeden z wiceprezesów Związku Literatów Polskich. Był również współredaktorem ‚Tygodnika Powszechnego’ oraz działaczem i ostatnim prezesem Klubu Krzywego Koła (1962).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


ISBN

9788381795111: Wydawnictwo

Format

33.9: https://woblink.com/ebook/kwiat-wisni-i-czerwona-fasola-sukegawa-durian-151922u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/33121/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788381954662: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/zabij-mnie-tato-stefan-darda-206434u

Cena:


Zabij mnie. tato

Autor: Stefan Darda

Zrozumiałem. że to był właśnie on.

Te szalone oczy mi kogoś przypominały.

Poszukiwany przez policję bezlitosny morderca.

W tym domu śmierć czuje się w powietrzu tak intensywnie. jakby ktoś rozpylił ją przed chwilą za pomocą aerozolu.

Trzynastoletnia Wiktoria wraz z dwiema młodszymi siostrami wraca ze szkoły. Dwieście metrów od mieszkania spotyka znajomych. Wysyła siostry same do domu. ale dziewczynki nie docierają do celu. Jak to możliwe?

Tymczasem psychopatyczny zabójca zostaje zwolniony z więzienia i znika. Ani „ustawa o bestiach”. ani obserwacja policji nie okazały się skuteczne. Kolejne zdarzenia świadczą o tym. że te dwie sprawy mogą się ze sobą łączyć.

Gdy działania służb nie prz

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 42.9szwedzi ciepło na północy, urbanizacja na swiecie, louise hay możesz uzdrowić swoje życie, mister el james chomikuj, duchowe życie zwierząt pdf, podróż inicjacyjna, polowanie na zło chris carter, hieny modliszki czarne wdowy, jeremi przybora piosenki prawie wszystkie, szczesliwi we dwoje, adam jarniewski, robin williams biografia, zimbardo psychologia, test fizyka optyka, wykłady o literaturze nabokov, postmodernizm filmowy, biomedyczne podstawy kształcenia i wychowania, niszczący sekret bromberg pdf, zwiadowcy 1…