Czas dorosłości

Czas dorosłości

Autor: Zdzisław Brałkowski

Autor w ujmujący sposób opisuje wycinki ze swojego zawodowego i rodzinnego życia. Zrozumiemy. jak wiele rozterek w ówczesnym czasie stawało przed rozpoczynającym dorosłe życie mężczyzną. Bywało trudno. ale nie brakowało też momentów pełnych szczęścia i zadowolenia.

Każda z opisanych historii przepełniona jest skłaniającymi do refleksji przemyśleniami. Oprócz zadumy. a nawet nostalgii. nie zabraknie oczywiście radosnych momentów.

Sięgając po tę e-książkę. dojrzali czytelnicy zyskają okazję. by przywołać własne wspomnienia. Młodsi odbiorcy natomiast będą mogli porównać obecną rzeczywistość z tą. w której przyszło dorastać ich rodzicom. czy dziadkom.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 24.9


Wymuszona współpraca czy zdrada? Wokół przypadków kolaboracji Żydów w okupowanym Krakowie

Autor: Jarkowska-Natkaniec Alicja

Książka omawia zagadnienie kolaboracji Żydów z władzami niemieckimi w Krakowie w latach 1939–1945 ze szczególnym rozróżnieniem na trzy kategorie współpracy: zinstytucjonalizowanej. indywidualnej i agenturalnej. Autorka analizuje te kwestie w odniesieniu do funkcjonowania takich instytucji jak Judenrat. Żydowska Służba Porządkowa i Jüdische Unterstützungsstelle für das Generalgouvernement oraz tzw. siatki Diamanta. Walorem książki jest przede wszystkim wnikliwa i krytyczna analiza źródeł archiwalnych. Omawiany problem na przestrzeni lat obrósł bowiem wieloma legendami wpisującymi się w retorykę antysemicką. W pracy wielokrotnie padają trudne pytania dotyczące moralności jednostki w dobie Holokaustu. Autorka nie prete

:

Cena:


Niedostępny spadek

Autor: Elizabeth Camden

Telegrafistka Lucy Drake biegle włada alfabetem Morse’a i jest cenioną pracownicą agencji informacyjnej Associated Press. Jednak gdy w konkurencyjnej Agencji Reutera niespodziewanie pojawia się sir Colin Beckwith. jej kariera staje pod znakiem zapytania. Ten zdolny. przystojny i nieznośnie uroczy mężczyzna skrywa tajemnicę. która może zagrozić jego reputacji.

Mimo rywalizacji pomiędzy nimi Lucy nie może zaprzeczyć. że Colin posiada znajomości. które mogą się okazać pomocne w zakończeniu wieloletniego procesu. jaki jej rodzina toczy w sprawie należnego im spadku.

Lucy i Colin z trudem zaczynają odnajdywać porozumienie. lecz zdrady i oszustwa. które napotykają na swej drodze. niosą ze sobą znaczne niebezpieczeństwo.

Wydawnictwo: DREAMS

Cena: 44


ISBN

9788381195607: Wydawnictwo

Format

16.99: https://woblink.com/ebook/sztuka-umierania-andrzej-sitarek-176707u

Cena: 48


Format

EPUB.MOBI: 176641

https://woblink.com/ebook/wojny-walijskie-edwarda-i-dlugonogiego-john-e-morris-176641u

:

Cena:cała przyjemność po mojej stronie pdf, two point hospital poradnik, polityka arystoteles pdf, sztuka fermentacji pdf chomikuj, darmowe-ebooki, cztery zachodnie staruchy, witaj karolciu, jestem nudziarą pdf, chrzanowska pedagogika specjalna pdf, nowoczesne zasady odżywiania. przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie, katarzyna ze sieny dialog, egzamin gimnazjalny matematyka zadania otwarte, sekrety amerykańskich milionerów, cuda jana pawła ii, leszek herman biblia diabła, bartek chaciński, lego star wars kroniki yody, video marketing nie tylko na youtube, opieka przedkoncepcyjna, ćwiczenia z chemii, imię ania, jean pierre lasota…