Truskawkowe lato

Truskawkowe lato

Autor: Paulina Płatkowska

Klara ma zielone oczy. dwanaście lat. przyjaciółkę Nulę i dość fajne. pogodne życie. Jednak tegoroczny sezon na truskawki ma dla niej cierpki smak: Klara jest nieszczęśliwie zakochana.

Nagle. tuż przed wakacjami. sprawy wokół niej przybierają zaskakujący obrót: na jaw wychodzi parę dotąd pilnie strzeżonych sekretów. plany wakacyjne gwałtownie się zmieniają. a życie nabiera tempa. Może wydarzy się też coś. co przywróci truskawkom ich smak?

******

Młode serca dojrzewają jak truskawki. Uczuciowo zielone nabierają czerwieni z każdym promieniem miłości. Kochająca rodzina to podstawa. Klara Koziołek i jej rodzice stanowią doskonały przykład. Nie wszyscy jednak mają to szczęście. Nie każdemu trafia się w życiowym pakiecie czuła i wyrozumiała mama. dobry i mądry tata. Trudno dojrzewać samotnie. bez promyczka ciepłych słów i gestów…

Ale latem wszystko się może zdarzyć! Kto znajdzie klucz do serca pozornie niedostępnej i poważnej Marty? Komu po raz pierwszy zawirują motyle w brzuchu? Kto odkryje. że miłość niejedno ma imię? Kto podzieli się uczuciami i napisze płomienne listy? Pogodna Klara. radosna Nula. niepewny Karol czy samotna Marta?

W klasie 5a szykują się poważne rozterki i zupełnie nowe emocje! W cieple wakacyjnych dni. obok podróżniczych zachwytów. młodzi bohaterowie wydepczą ścieżki do pierwszych uczuć. Miłość i przyjaźń przenoszą góry. bo serce koloru dojrzałej truskawki ma wielką moc!

Agnieszka Hałubiec

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 18.9


ISBN

9788381126946: Wydawnictwo

Format

7.9: https://woblink.com/ebook/doom-eternal-poradnik-do-gry-jacek-halas-natalia-fras-grzegorz-misztal-197627u

Cena: Natalia Fras


Antygona

Autor: Sofokles

Antygona jest antyczną tragedią napisaną przez Sofoklesa około 440 roku p.n.e. należącą do kanonu literatury światowej. Akcja tragedii rozgrywa się w Tebach w czasach mitycznych. Po śmierci Edypa. dwaj bracia z królewskiego rodu. Eteokles i Polinejkes. toczą walkę o objęcie tronu. w wyniku której obaj giną. Władcą zostaje ich wuj Kreon. który uznaje Polinejkesa za zdrajcę i zakazuje wyprawienia mu pogrzebu. Decyzja Kreona. racjonalna politycznie. stawia członków rodu królewskiego przed wyborami. które muszą mieć dla nich tragiczne konsekwencje. Antygona. siostra Polinejkesa. łamie zakaz Kreona. by zgodnie z prawem boskim zorganizować pochówek brata. Czyn Antygony zmusza Kreona do skazania jej na śmierć za nieposłuszeństwo wobec wydanego przez siebie nakazu. Na wieść o śmierci pięknej księżniczki zamuro

39.9: https://woblink.com/ebook/12-podrozy-misia-miodala-stefan-potocki-195652u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/195635/pdf

1:

:

Cena:


ISBN

9788324264780: Wydawnictwo

Format

2:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/195635/pdf

1:

:

Cena:


Habermas. Wprowadzenie

Autor: autor zbiorowy

Szymon Wróbel ‚Pożytek z Jürgena Habermasa’

Jürgen Habermas w rozmawie z Michaëlem Foesselem ‚Powołanie filozofii. Krytyka i komunikacja’

Jürgen Habermas ‚Nowe perspektywy dla Europy’

Przychody ze sprzedaży nieposiadających ambicji komercyjnych minibooków zostaną przeznaczone na kontynuowanie działalności miesięcznika „Znak”.

 

Wydawnictwo: Znak

Cena: 5.99zakulisowe umowy które zmieniły świat, co kryja jej oczy, ekonomia książki, adam przechrzta demony wojny, maria paszyńska owoc granatu, agresywny pacjent, cora reilly złączeni pokusa pdf, krzysztof rutkowski pisarz, helena rubinstein biografia, jak narysować drzewo genealogiczne, archiwistyka podręcznik pdf, anna głąb, naga prawda pdf, książki polskich autorów które warto przeczytać, jedz módl się i kochaj online, 356 dni pdf, anatomia pituchowa, książki pdf, edukacja żywieniowa, angielski w podróży, metonimie, historia estetyki, ariowie słowianie, stowarzyszenie leworęcznych, miesiące po angielsku ćwiczenia pdf…