Złodziej czasu

Złodziej czasu

Autor: Terry Pratchett

Czas jest zasobem – wszyscy wiedzą. że trzeba nim gospodarować. Na Dysku zadanie to przypada Mnichom Historii. którzy magazynują go i przepompowują z miejsc. gdzie się marnuje (na przykład spod wody – ile czasu potrzebuje dorsz?). do miast. gdzie nigdy nie ma dość czasu. Ale konstrukcja pierwszego na świecie naprawdę dokładnego zegara staje się dla Lu-Tze i jego ucznia Lobsanga Ludda początkiem wyścigu… no. z czasem. Ponieważ ten zegar zatrzyma czas. A to będzie dopiero początkiem kłopotów. ‚Złodziej czasu’ prezentuje także pełen komplet postaci drugoplanowych – bohaterów i złoczyńców. yetich. mistrzów sztuk walki oraz Ronniego. piątego Jeźdźca Apokalipsy (który odszedł. zanim stali się sławni).

Książka uznana przez Rzeczpospolitą za bestseller roku 2007.

W lepszym świecie byłby uznany za pisarza wybitnego. a nie tylko popularnego… To najlepszy Pratchett. jakiego czytałem… Powinien być mocnym kandydatem do Nagrody Bookera.

Charles Spencer. ‚Sunday Telegraph’

Czyta się z bezbłędną płynnością i pewnym tempem. które stały się przez lata znakami firmowymi Pratchetta.

Peter Ingham. ‚Times on Saturday’

Terry Pratchett jest jednym z wielkich konstruktorów światów dodatkowych – czy też wyimaginowanych albo alternatywnych. Nie jest wtórny. Jest zbyt mocny… ma rzeczywistą energię prawdziwego bajarza.

A. S. Byatt. ‚The Times’

Jednych ucieszą tropy pop-kulturowe i liczne aluzje do filmów akcji. od szpiegowskich klasyków po tak popularne ostatnio kopane kino klasy B. Inni zapewne zacierać będą ręce z radości zawsze tam. gdzie autor w sposób pozbawiony jakiejkolwiek złośliwości wyśmiewa wszelkie stereotypy oraz etykiety. Miłośnicy biblijnej symboliki. a w szczególności Apokalipsy według św. Jana. także nie zostaną odprawieni z kwitkiem. Powinni szykować się na chwilę. kiedy to czas dobiegnie końca. Pratchett w sposób uroczy przemycił świetny traktat filozoficzny. w którym przytacza najciekawsze pytania o naturę czasu. istnienie i nieistnienie oraz kwestię poznania i doświadczenia.

Dominika Węcławek. ‚Życie Warszawy’

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield. zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste. że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść ‚The Carpet People’. a potem kolejne ‚The Dark Side of the Sun’ (1976) i ‚Strata’ (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – ‚Kolor magii’. Po ukazaniu się w 1986 roku książek ‚Blask fantastyczny’ i ‚Mort’ Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek. jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


1

:

:

Cena:


Przedsiębiorczość i zarządzanie w małej i średniej firmie

Autor:

Książka prezentuje wiedzę na temat zasobów niezbędnych do powstania nowych firm. ich wzrostu i rozwoju. Jej istotną zaletą jest odwoływanie się zarówno do teorii. jak i praktyki gospodarczej. W poszczególnych rozdziałach daje się zauważyć logiczne ustrukturyzowanie treści. obejmujące: wprowadzenie. definiowanie pojęć i przyjmowanie klasyfikacji. odwołania do aktualnego stanu badań oraz przykłady praktyczne. Rozważania są podsumowywane ćwiczeniami i/lub pytaniami kontrolnymi. Taka struktura doskonale odpowiada wymogom nowoczesnego podręcznika._x000D_ Publikacja wyróżnia się na tle innych m.in. całościowym ujęciem zagadnień związanych z przedsiębiorczością oraz zarządzaniem małymi i średnimi firmami. Może służyć zarówno jako podręcznik akademicki (na kierunkach studiów związanych z naukami o zarządzaniu. ekonomią czy finansami). jak i źródło wiedzy dla praktyków na temat rozpoczynania oraz kontynuowania działalności gospodarczej. a także kształtowania postaw przedsiębiorczych.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 29.95oliver twist książka, kusząca pomyłka vi keeland docer, wielki przypływ, maria terlikowska drzewo do samego nieba pdf, olimp dan simmons, jen sincero, wiedźminkołaj, kropla życia, topr żeby inni mogli przeżyć, korona śniegu i krwi pdf, książki nowości 2020, wojna i pokój lew tołstoj, waltari mika, jestem szczesliwym singlem pdf, dziennik cwaniaczka 5, rezonans morficzny, po pierwsze złam wszelkie zasady, tragedia williama szekspira, zwierzaki wierszaki, na krańce świata. podróż historyka przez historię, mathew tyrmand, czynnik diabła…