Niezłomna

Niezłomna

Autor: Agnieszka Lewandowska-Kąkol

Anna Górska wychowała się w polskiej rodzinie na kresach wschodnich. Z domu wyniosła miłość do ojczyzny. bezgraniczną wiarę w Boga i wierność zasadom moralnym. Należała do harcerstwa. a po wybuchu wojny wstąpiła w szeregi Armii Krajowej. Aresztowana przez Rosjan. osadzona w więzieniu i poddawana brutalnym przesłuchaniom. przebywała w celi śmierci. Ostatecznie otrzymała wyrok 25 lat katorgi w najcięższych łagrach Syberii. Była jednak NIEZŁOMNA i nigdy nie skapitulowała. Zmuszana do wykonywania najcięższych prac. m.in. przy budowie lotniska i w kopalniach. cierpiąc głód i niejednokrotnie stojąc w obliczu śmierci – NIE ULEGŁA i NIE PODDAŁA SIĘ. Do Polski zdołała powrócić dopiero w grudniu roku 1955. Jej przejmujące i nadzwyczaj ciekawe wspomnienia są nie tylko przejmującym dokumentem epoki. lecz przede wszystkim świadectwem losu Polki. JEDNEJ Z WIELU.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Anatomia i fizjologia człowieka

Autor: Aleksander Michajlik

Podręcznik ten jest kontynuacją wydań ukazujących się w poprzednich latach pod redakcją Witolda Sylwanowicza. Aleksandra Michajlika i Witolda Ramotowskiego. Obejmuje podstawowe wiadomości dotyczące budowy i czynności organizmu ludzkiego._x000D_ _x000D_ Obecne wydanie książki zostało poprawione i uzupełnione zgodnie z postępem wiedzy. Wprowadzono w nim zmiany dotyczące przede wszystkim fizjologii. Gruntownie zmieniono rozdziały poświęcone krwi i gruczołom dokrewnym. Fizjologię układu trawiennego wzbogacono o omówienie regulacji hormonalnej i nerwowo-mięśniowej przewodu pokarmowego. Duża liczba rycin uatrakcyjnia materiał i ułatwia jego przyswajanie. _x000D_ _x000D_ _x000D_ Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów szkół medycznych. studentów. a także wszystkich tych. którzy chcą poszerzyć wiedzę z tego tematu.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 139


Fotel

Autor: Grażyna Wyszomierska

Fotel.

Zdawałoby się banalny mebel.

Ile jednak sekretów i historii może się w nim kryć? Gdy Emilia przypadkiem odkrywa. że we wnętrzu starego. wykonanego przez jej ojca mebla tkwi pocisk. postanawia rozwikłać jego zagadkę. Ta rodzinna pamiątka wkrótce sprawi. że na jaw wyjdzie dramatyczna wojenna przeszłość rodziny Emilii. a opowieść. którą usłyszy. zmieni na zawsze sposób. w jaki do tej pory myślała o sobie i swoich bliskich…

„Fotel” to poruszająca opowieść o sile miłości. trudnych powrotach. dramatycznych wyborach i poświęceniu. Oraz o tym. że więzy krwi nie zawsze są najsilniejszym spoiwem.

– Mówi pan. że to jest kula?

– Ano kula. Służyłem w wojsku. to i wiem. jak wygląda kula. I powiem pan

:

Cena:


Kłamał. Kłamała

Autor: Erin Kelly

Strzeż się ciemności. Zaćmienia Słońca to pasja Kita. a to które ma mieć miejsce w Kornwalii jest szczególne. Po raz pierwszy obejrzy je razem z Laurą. Wspólny wyjazd przybiera nieoczekiwany obrót – dziewczyna jest świadkiem brutalnej napaści. Razem z Kitem wzywają policję. W tym momencie ich życie zmienia się na zawsze. Choć Laura wie. że dokonała właściwego wyboru i postąpiła słusznie. zdaje sobie sprawę. że ktoś inny mógłby mieć wątpliwości. Nie sposób przecież poznać całej prawdy. Coś zawsze pozostanie w ukryciu… Coś. co nigdy nie przyszłoby jej do głowy. Kilkanaście lat później Laura i Kit nadal żyją w strachu. ukrywając swoje prawdziwe tożsamości. Nadchodzi kolejne zaćmienie. Erin Kelly napisała kilka ciekawych thrillerów psychologicznych. ale Kłamał. kłamała to zupełne odkrycie! Fabuła i opisy przypominają Ruth Rendell w najlepszym wydaniu. „The Telegraph” Niedająca spokoju. Urzekająca. Nie do zapomnienia. Gillian Flynn. autorka Zaginionej dziewczyny Erin Kelly – brytyjska pisarka i dziennikarka. Współpracowała m.in. z „The Sunday Times”. „The Daily Mail” czy „Elle”. Jej książki przetłumaczone zostały na 9 języków. Jest autorką powieściowej adaptacji topowego serialu Broadchurch (Wydawnictwo Literackie. 2015). Mieszka w Londynie.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Mrok i mgła nad Auschwitz

Autor: Stanisław Głowa

Cztery lata piekła w relacji naocznego świadka.

Wydaje się. że o Auschwitz powiedziano już dość. Jednak wspomnienia Stanisława Głowy dowodzą. iż jest to temat. który. zgłębiany choćby wielokrotnie. nigdy nie przestanie zadziwiać i przerażać.

Głowa przeżył w KL Auschwitz blisko cztery lata i zrobił tam swoistą „karierę”. Dzięki umiejętnościom. obrotności. sprzyjającym okolicznościom oraz ludziom – czasem nawet wbrew sobie – „awansował” na kolejne stanowiska. Na nich nie tylko mógł przetrwać we względnie lepszych warunkach. ale także konspirować i obserwować. a w końcu opisać funkcjonowanie różnych członów obozu. przeplatając swą relację obrazami z życia codziennego.

Autor nie oddaje oczywiście całości obozowego życia. ale jego opis jest bardzo szeroki. a nadto rzeczowy. treściwy i bezpośredni. Nie obawia się nazywać spraw i sprawców po imieniu. Dzięki temu właśnie jego wspomnienia wywierają ogromne wrażenie.

Główny tekst uzupełniony został w niniejszej książce treścią spisanych w innym czasie przez Stanisława Głowę artykułów i dokumentów. w których rozwija on i pogłębia niektóre wątki obozowe.

Opracowanie zilustrowano zdjęciami z archiwów rodziny.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 35.9


ISBN

9788380535862: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/kobiety-rakiety-my-z-pokolenia-x-justyna-moraczewska-147697u

Cena:jak przestac sie martwic i zaczac zyc, darryl kolorowanka, królowa saba przepowiednie, ralph waldo emerson książki, płonący lód, kobiecy seks, scenariusz kopciuszek, podręcznik do nauki rosyjskiego pdf, obudź w sobie olbrzyma pdf, histologia podręcznik dla studentów medycyny i stomatologii pdf, playboy za sterami docer, kropki markowicz, angielskie ebooki, antonio agnieszka siepielska, irena pospiszyl patologie społeczne pdf, pypcie, o północy w czarnobylu, rodzaje strategii marketingowych, tryby warunkowe angielski pdf…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin