TERROR WE FRANCJI

TERROR WE FRANCJI

Autor: Gilles Kepel

„Chociaż zjawisko trzeciej fazy dżihadu dotyka całą Europę. we Francji jego przejawy są jednak najgłębsze i najbardziej radykalne. od „założycielskiego aktu terrorystycznego”. którym była masakra dzieci ze szkoły żydowskiej w Tuluzie i ich nauczycieli. dokonana przez francuskiego Algierczyka Mohameda Meraha 19 marca 2012 roku – pięćdziesiąt lat po podpisaniu rozejmu w algierskiej wojnie o niepodległość. Od tego czasu doszło do innych aktów terroru: zabójstwa w styczniu 2015 roku dokonanego w siedzibie tygodnika „Charlie Hebdo” i supermarkecie Kasher. aktu terroryzmu w listopadzie 2015 roku na Stadion Francji i w Bataclan. zabicie białą bronią policjanta i jego towarzyszki w ich domu w czerwcu 2016 roku. Świadczą one o tym. że szczególnym celem dżihadystów jest Francja. Badanie

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 34


Wakacje nad Adriatykiem

Autor: Zofia Posmysz

Jak daleko może posunąć się człowiek – w okrucieństwie i miłości?

Dwie kobiety. które trafiły do piekła. 

Pierwsza wierzy. że uda jej się przeżyć. Druga nie ma nawet nadziei. 

Choć wcześniej się nie znały. zaczyna je łączyć szczególna więź. Silniejsza wie. że musi uratować słabszą. Zrobi dla niej wszystko. Nawet to. do czego w innym czasie nie byłaby zdolna.

Ale czy da się uratować kogoś. kto sam wydał na siebie wyrok?

Powieść o niezwykłej relacji dwóch kobiet. oparta na wstrząsających wydarzeniach z życia Zofii Posmysz; zaskakująco nowoczesna i odważna.

Na nowo odkryte arcydzieło polskiej literatury – historia. która zostanie z Tobą na zawsze.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 27.99


ISBN

9788324046980: Wydawnictwo

Format

27.99: https://woblink.com/ebook/wyklady-profesora-niczego-mieciu-mietczynski-31864u

Cena:


Felix. Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

Autor: Rafał Kosik

Druga część kultowego cyklu ‚Felix. Net i Nika’. Kim są tajemnicze zjawy. podążające za bohaterami? Do czego służy maszyna odnaleziona w tajnej bazie wojskowej? Jeśli lubicie się śmiać i bać. wybierzcie sięw podróż do świata. w którym wszystko jest możliwe. Powieść otrzymała tytuł „Książki Roku 2005”. przyznany przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People).

Wydawnictwo: Powergraph

Cena: 25piekielny układ sivar doci, stefan king, towarzyszka, anthony the mello, grupy interesów, istp osobowość, audiobooki online, narzędzia krzemienne, artur adamski, superkolekcja 25 ksiąg z przygodami tytusa i jego przyjaciół, j pieter, jak zacząć żyć i przestać się martwić, ratownictwo taktyczne, papierowy łabędź…