Brazylia w systemie międzynarodowym. Role średniego mocarstwa nowego typu

Brazylia w systemie międzynarodowym. Role średniego mocarstwa nowego typu

Autor: Monika Sawicka

Między 2003 i 2014 rokiem Brazylia mogła sprawiać wrażenie gwiazdy międzynarodowej sceny politycznej. Latynoamerykański gigant podjął starania o budowę globalnych koalicji państw rozwijających się. stał się wschodzącym głosem w dialogu nad międzynarodową współpracą na rzecz rozwoju w Afryce i uczestnikiem rozmów nad sytuacją na Bliskim Wschodzie. Te inicjatywy. wpisujące się w ramy współpracy państw Globalnego Południa. przyczyniły się do nazwania prezydenta Luli da Silvy (2003–2010) „najpopularniejszym politykiem na Ziemi”. samą zaś Brazylię coraz częściej zaczęto wskazywać jako aktora stojącego u progu wielkomocarstwowości. Po 2011 roku zarzucono jednak największemu państwu Ameryki Łacińskiej nadwyrężenie aktyw

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 38.99


Pan Tadeusz

Autor: Adam Mickiewicz

Dlatego publikujemy ją bez żadnych streszczeń. omówień czy analiz. Po prostu sam tekst. który warto przeczytać po prostu dla przyjemności. Miłej lektury!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Estymator

Cena: 9.45


Szkoła w domu

Autor: Julie Bogart

Edukacja domowa dziś dotyczy wszystkich! Jak uczyć dziecko w domu i nie zwariować?

Julie Bogart może sprawić. że dzieci będą uczyć się skuteczniej i lepiej niż w szkole!

Lockdown i czas zamknięcia szkół upłynęły Wam pod znakiem nauki zdalnej. prac plastycznych wykonywanych w domu i zajmowania się tym. co dotychczas w znacznej mierze spoczywało na barkach nauczycieli? Co nas jeszcze czeka?… Julie Bogart zainspiruje Was. doda otuchy i sprawi. że czas spędzony z dziećmi będzie dla wszystkich wartościowy! Oto książka. która stała się wyjątkowo ważna w czasach. gdy po prostu KAŻDY rodzic musi w jakimś stopniu zmierzyć się z wyzwaniami dotyczącymi edukacji domowej.

Autorka stwierdza: „Dorośli próbują. Używamy stopni. małych statuetek i deserów lodowych. żeby zachęcić dzieci do czytania. rozbioru logicznego zdań i gry na pianinie. Tymczasem te same dzieci wytrwają pięć godzin w palącym słońcu. trenując rzuty za trzy punkty. aby pobić swój życiowy rekord. Nie oczekując żadnej nagrody prócz satysfakcji”.

Na kartach Szkoły w domu Julie Bogart dzieli się z czytelnikami entuzjazmem. olśnieniami. zwątpieniem i momentami załamania – wszystkim. czego doświadczyła. organizując domową szkołę dla pięciorga własnych dzieci. W tej książce znajdziecie istotne przemyślenia na temat oficjalnego systemu edukacji. wnikliwe uwagi dotyczące dziecięcej duszy. przepisy na twórcze spędzanie wspólnego czasu. a także bardzo konkretne porady i pomysły:

– Jak urządzić kącik plastyczny. który zawsze będzie gotów dla małych artystów?

– Czym podsycić zapał dzieciaków i jak go nie ugasić?

– Jak wprowadzić magię do edukacji?

– Do czego inspirują kreskówki?

– Jak wykorzystać gry wideo do nauki mitologii. a Star Treka – do językoznawstwa?

Przeczytajcie tę niezwykłą książkę. przyjrzyjcie się uważnie i bez oceniania swoim dzieciom. a wspólnie spędzony czas bez wątpienia okaże się fascynującą przygodą.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 36historia muzyki rozrywkowej, mapa myśli pedagogika przykłady, ciekawe scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży, chińczyk maringe, historia prawa pdf, paweł iwanowicz cziczikow, poradnik do minecrafta, dorota bartyzel, gdzie kupić ebooki, jabłońska dermatologia pdf, pwn co to, nienawidzę cię, mity greckie, fizjoterapia książki, huntington zderzenie cywilizacji pdf, kamienie na szaniec ebook do pobrania za darmo, przejecie, śledztwo lem, wielka historia pl, heska, samotna lisa gardner, korekta listy płac, władca lewawu ebook, fizjologia zwierząt pdf, pielęgniarki książka, teoria sektorów, niespokojni zmarli pdf…