ISBN

ISBN

9788328713581: Wydawnictwo

Format

34.3: https://woblink.com/ebook/jedyne-wyjscie-ryszard-cwirlej-184578u

Cena:


Rzeczy. których nie wyrzuciłem

Autor: Marcin Wicha

Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty. wspomnienia. urywki zdań?  Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie rekonstruuje jej obraz – mocnej kobiety. która w peerelowskiej. a potem kapitalistycznej rzeczywistości umiała żyć wedle własnych zasad.  Wyczulona na słowa. nie pozwalała sobą manipulować. w codziennej walce o szacunek – nie poddawała się. Była trudna. Była odważna.

W tej książce nie ma sentymentalizmu – matka go nie znosiła – są za to czułość. uśmiech i próba zrozumienia losu najbliższej osoby. Jest też opowieść o tym. jak zaczyna odchodzić pierwsze powojenne pokolenie. któremu obiecywano piękne życie.

Właśnie tak gorszyła zacne panie. Warczała na nauczycielki. Pacyfikowała sprzedawców. Kazała milczeć antysemickim taksówkarzom. Nie reagowała na nasze: „Po co to robisz?”.

[fragment książki]

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 28


ISBN

9788365156259: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebo

Cena: 32.9alex kava granice szaleństwa, opowieść podręcznej margaret atwood pdf, chemia ogolna, obrzydliwa anatomia, ania biografia anny przybylskiej pdf, książki w pdf za darmo, niebiańska przepowiednia książka, mikołajek sempe goscinny, freedisc pobieranie za darmo, potęga miłości książka, samoocena pdf, lem pisarz, detoks cukrowy pdf, ciszej proszę susan cain, fabrykantki aniołków, rytm życia, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, bajki jan brzechwa, problem ekologiczny, agata mierzwa, w brzuchu wieloryba, friend-zoned, miłość i odpowiedzialność karol wojtyła…