Legion

Legion

Autor: Geraint Jones

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a.

Za Rzym! Za towarzyszy broni!

„Każda strona jest przesycona żołnierskim potem”. -Giles Kristian

Legion to niecierpliwie wyczekiwany prequel dziejów rzymskiego legionisty Corvusa opisanych w Krwawym lesie i Oblężeniu

Brutalna. zuchwała opowieść. której akcja toczy się w zawrotnym tempie. – Anthony Riches. autor cyklu „Cesarstwo”

6 rok n.e. Rzym zbiera armię. by walczyć. zdobywać nowe ziemie i okrywać się chwałą.

Ale nie dotyczy to legionu Corvusa. który ma zostać w forcie w Panonii. dzikiej prowincji. gdzie góry są równie zabójcze jak wróg.

Corvusowi trudno się z tym pogodzić. zwłaszcza że jego najlepszy przyjaciel. Marcus. wyrusza na wojnę. Nie zdaje sobie sprawy. że już wkrótce jego pragnienie walki się spełni. Zbuntowane plemiona formują wielką armię. by pomaszerować na Rzym. I tylko Corvus i jego towarzysze z legionu mogą im w tym przeszkodzić.

Krew i bebechy. ale także wnikliwe spojrzenie na wieloznaczność wojny i wierność sztandarowi. – „Mail on Sunday”

Fikcja historyczna stworzona przez prawdziwego weterana. który wie wszystko o ryzyku. bólu i więziach. jakie rodzą się w walce. – „Weekend Sport”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Operacja Singe

Autor: Marek Kozubal

Wenezuela. rok 2013. Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu wspólnie z CIA mają zinfiltrować tajemnicze obiekty znajdujące się na Karaibach. Sytuacja komplikuje się. gdy Marcin Łodyna i Magdalena Sierpecka natykają się na wysoko postawionych funkcjonariuszy rosyjskich służb. Amerykanie podejrzewają. że wpływy Rosjan sięgać mogą nawet samej Centrali na Miłobędzkiej.

Łodyna musi sprawdzić jeszcze jeden trop. Wszystko wskazuje na to. że na jednej z wysp ukryte zostały materiały przywiezione tam przez jednego z żołnierzy z armii Andersa. Tajne dokumenty. które zaginęły tuż po 1939 roku. w trakcie wojny stały się obiektem szpiegowskiej rozgrywki na Bliskim Wschodzie. Zawartość paczki. w której znalazły się również ryciny Albrechta Dürera. może przechylić szalę na arenie politycznej blisko siedemdziesiąt lat po zakończeniu wojny.

Pętla wokół Łodyny zacieśnia się jeszcze bardziej – po zakończonej misji w Bagdadzie wszedł w posiadanie listy. którą zainteresowani są zarówno Rosjanie. jak i Amerykanie. Osaczony z każdej strony. niepewny. czy pogłoski o krecie w polskim wywiadzie okażą się prawdziwe. Łodyna musi zdecydować. co zrobić dalej. Z każdym dniem niebezpieczeństwo wzrasta.

Kontynuacja bestsellerowej Operacji Rafael. Marcin Faliński i Marek Kozubal po mistrzowsku konstruują szpiegowską intrygę. Bogate w historyczne i polityczne detale Wenezuela. Wiedeń. Bliski Wschód czy Rumunia stają się areną międzynarodowej wywiadowczej rozgrywki.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99pamięć nieulotna, farmacja stosowana pdf, książki nora roberts, spa dla umysłu, jego babeczka pdf, medicus gordon, wymarzona miłość odc 83, system zapisywania liczb klasa 4 pdf, bodo schäfer, budka z całusami 2, stepaniuk aplikacja, zarzut potrącenia w procesie, cena zdrady / frank phoenix, księgarnia internetowa, piotr gierowski…