Opowieść Ojca

Opowieść Ojca

Autor: Michael O’Brien

Znakomita powieść autora międzynarodowego bestselleru Ojciec Eliasz.

Wiedziony bezgraniczną miłością do syna ojciec wędruje na drugi koniec świata…

To współczesna parafraza przypowieści o „Dobrym pasterzu” oraz „Synu marnotrawnym”.

Życie kanadyjskiego księgarza Alexa Grahama. wdowca w średnim wieku. przewraca się do góry nogami. gdy jego syn znika bez śladu. Zaopatrzony w niewielkie fundusze ojciec rozpoczyna długą podróż. podczas której po raz pierwszy w życiu opuszcza swój bezpieczny. uporządkowany świat. Gdy natrafia na znikomy trop. idzie za nim w ślepej desperacji. co krok za krokiem prowadzi go do fascynujących miejsc oraz chwilami – przerażających ludzi i niebezpieczeństw.

Doświadczając niepewności i bólu. straty i tęsknoty. Graham wciągnięty zostaje w konflikty międzynarodowe oraz odwieczną walkę dobra ze złem. Docierając do granic wytrzymałości. powodowanych niewytłumaczalnym cierpieniem. którego jest świadkiem i którego sam doświadcza. odkrywa niespodziewane źródło siły i prze do przodu w nadziei odzyskania syna… i siebie samego.

To najlepsza z powieści Michaela O’Briena. Tworzy on postacie podobnie jak Dickens. bada stosunki ludzkie jak Austen i dysponuje swobodą epicką jak Tołstoj i Dostojewski. Mam nadzieję. że to dzieło znajdzie się na każdej liście najlepszych powieści na świecie.

o. Joseph Fessio. SJ

To wielkie dzieło zarówno pod względem treści. jak i objętości. Całe bogactwo ludzkiej duszy O’Briena uobecnia się w tej książce bardziej niż w jego krótszych utworach: jako ojca. katolika. rusofila. Kanadyjczyka. personalisty. artysty. autora opowiadań. romantyka. Nie ma tu ani jednej nudnej czy zbędnej strony. Skończywszy czytać Opowieść ojca. chce się powtórzyć to. co Tolkien powiedział o Władcy pierścieni: „Powieść ma jedną wadę: jest za krótka”. Tysiąc stron w wydaniu Michaela O’Briena jest jak tysiąc wschodów słońca. któż mógłby narzekać?

Peter Kreeft. Boston College

Wejść w krąg zdarzeń. do których prowadzi czytelników ta książka. znaczy znaleźć się naprawdę w otoczeniu świętości. Tu jest wszystko: napięcie. wzruszenie. ciemność. dobroć. blask. odwaga i radość. George MacDonald. Charles Williams. Chesterton. Lewis i – tak – Dostojewski próbowali przebić się przez granice tej sfery. Uchylona zostaje kotara oddzielająca to. co zwyczajne od tego. co metafizyczne. Moim zdaniem osiągnięcie Mchaela O’Briena w tym względzie jest ogromne.

Thomas Howard

Michael O’Brien. ikonograf. malarz i pisarz jest popularnym autorem wielu bestsellerowych powieści. takich jak Ojciec Eliasz. Zaćmienie słońca.Dom Sophii. Teofil oraz Wyspa Świata. Mieszka w Kanadzie z żoną Sheilą i rodziną.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 54.9


Taka jak ty

Autor: Gabriela Gargaś

Karolina i Mariona przyjaźniły się od dziecka. Wśród bloków z wielkiej płyty huśtały się „od dechy do dechy”. wisiały na trzepaku głową w dół i zwierzały się sobie z pierwszych zauroczeń. Gdy weszły w dorosłość. ich przyjaźń trwała. a one wiedziały o sobie wszystko.

Mariona jako pierwsza wyszła za mąż i urodziła dwóch chłopców. Dom. praca i mąż stały się jej całym światem. Bywały chwile. gdy zawiedziona spoglądała na swoje życie. w którym brakowało spontaniczności. Wtedy za sprawą koleżanki swojego syna poznała Bartka. ojca dziewczynki. Między dwojgiem dorosłych zaczęło rodzić się uczucie.

Karolina zwlekała z założeniem rodziny. Zdeklarowana singielka. chłonęła życie i korzystała z jego uroków. W końcu spotkała Michała. mężczyznę swojego życia.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 20.99


Miłe Natalii początki

Autor: Olga Rudnicka

Skąd się wzięły Natalie? Ich ojcem był Jarosław Sucharski – kłamca i bigamista. przestępca czy tajny współpracownik?

Dziesięcioletni Jarek – zdolny. inteligentny. sprytny i ambitny – zwrócił uwagę Kazimierza Kozibrody. oficera służb bezpieczeństwa. Ten wziął chłopca pod swoje skrzydła i pokierował jego dalszym życiem oraz karierą. Spełniwszy marzenie swego podopiecznego o studiach na wydziale historii sztuki. wychował sobie oddanego współpracownika. którego wykorzystywał do własnych celów.

Ale wkrótce się okazało. że uczeń przewyższył mistrza…

Jarosław Sucharski. zręcznie poruszając się w realiach socjalistycznej Polski. wkracza w niebezpieczny świat czarnego rynku. przemytników dzieł sztuki. fałszerzy obrazów. handlarzy złotem i brylantami. Niebawem przenosi swoje interesy na arenę europejską.

Olga Rudnicka (ur. 1988) – znana autorka cyklu powieści sensacyjnych ‚Natalii 5’ i wielu innych powraca w prequelu serii.

Miłośniczka zwierząt. natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


ISBN

9788324072354: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/piesn-serca-richard-paul-evans-hanna-de-broekere-183661u

Cena:


Chłopiec w pasiastej piżamie

Autor: John Boyne

Wstrząsająca historia pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny.

Dwóch chłopców i dwa światy… Obaj urodzili się w tym samym dniu. miesiącu i roku. ale los traktował ich do pewnego czasu zupełnie inaczej.

Bruno. syn niemieckiego oficera. żyje podczas wojny. prawie w ogóle jej nie doświadczając. nie mając świadomości. że ona trwa tuż obok. pochłania ofiary.

Szmul. syn żydowskiego zegarmistrza. zna wojnę od tej najgorszej. najbardziej nieludzkiej strony. To ona odebrała mu spokojne dzieciństwo. bezpieczeństwo. przyszłość oraz członków rodziny.

Spotkanie chłopców ma wymiar symboliczny. Odbywa się na granicy dwóch światów. Okazuje się. że przekroczenie jednego z nich powoduje. że stają się równi. ale na pewno nie szczęśliwsi. A może jednak…?

Wydawnictwo: Replika

Cena: 31.9dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy pdf pobierz za darmo, diagnoza logopedyczna pdf, renata salecl, gta 5 mapy, przestań się zamartwiać, lee child czas przeszły chomikuj, katarzyna wojtaszczyk, wypracowanie na 5, jan fazlagić, tam gdzie nie sięga już cień, mielogram normy, lowcy nazistow, allen carr mp3, uniwersum metro 2033…