Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika

Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika

Autor: Lucyna Olejniczak

Finał historii o rodzinnej klątwie. aptece „Pod Złotym Moździerzem” i kobietach. które  w trudnych czasach potrafiły odczarować los.

Jest rok 1938. Nad Europą zawisły czarne chmury. Matylda nadal próbuje odnaleźć zaginioną przyjaciółkę. Wszystkie tropy prowadzą do ogarniętego nazistowskim szaleństwem Berlina.

W tym samym czasie młoda kobieta odkrywa. kto naprawdę jest miłością jej życia. Ukoronowaniem tego uczucia staje się córeczka Weronika. 

Niestety. rodzinna klątwa znów daje o sobie znać. Kilka miesięcy po narodzinach dziecka wybucha wojna. Matylda musi się rozstać się ze świeżo poślubionym mężem i całą swoją miłość i energię poświęcić córeczce.  Jak się wkrótce okaże. mała Weronika nie będzie jedynym dzieckiem. które znajdzie miłość i opiekę w domu przy Grodzkiej.

Czy bohaterkom powieści uda się ostatecznie przezwyciężyć rodzinną klątwę? Odpowiedzi trzeba szukać w powojennym Paryżu.

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna. były pracownik Katedry Farmakologii UJ. Autorka powieści: „Jestem blisko”. „Wypadek na ulicy Starowiślnej”. „Opiekunka. czyli Ameryka widziana z fotela” (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku. za powieść o tematyce wykluczenia) i „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 27.2


Szkieletowa załoga

Autor: Stephen King

O tym. że Stephen King jest mistrzem długich. rozbudowanych powieści o wielu przeplatających się wątkach. wszyscy wiedzą od dawna. Utwory zamieszczone w niniejszym zbiorze dobitnie przeczą tezie. jakoby doskonały powieściopisarz nie mógł być również znakomitym twórcą krótkich form literackich. Lektura tych doskonale skonstruowanych. opartych na zaskakujących. oryginalnych pomysłach i oczywiście wspaniale napisanych opowiadań daje miłośnikom prozy Stephena Kinga co najmniej tyle satysfakcji co najobszerniejsze z jego powieści.

Stephen King (ur. 21.09.1947. Portland) – autor powieści. zbiorów opowiadań. komiksów i scenariuszy filmowych. Sławę przyniosły mu już pierwsze książki: „Carrie”. „Miasteczko Salem” i „Lśnienie”. King zręcznie wiąże w swoich historiach elementy grozy. literatury science

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45


ISBN

9788375156560: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/smak-zycia-agnieszka-maciag-32619u

Cena:


Irak. Piekło w raju

Autor: Paweł Smoleński

„Okrucieństwo dyktatury. nędza wolności. arogancja najeźdźców… Wszystko to i o wiele więcej zobaczymy w dramatycznych opowieściach Irakijczyków. które powierzyli Pawłowi Smoleńskiemu. Nie jest to książka wpisująca się w spór o słuszność lub niesłuszność interwencji wojskowej w Iraku. To rzecz o losie kraju i ludzi. po których przejeżdżały walce Historii. Wreszcie z dala od zgiełku telewizyjnych fajerwerków i wojennej propagandy możemy wsłuchać się w głosy Irakijczyków. Są różne. bardzo różne. I nic tu nie jest proste ani oczywiste. zwłaszcza dla nas. ludzi z innego świata. Posłuchajmy tych głosów. Koniecznie’.

Artur Domosławski

‚Smoleński nie występuje tylko w roli kronikarza. lecz komentatora wydarzeń i relacji nieraz ze sobą sprzecznych. Ta książka jest dzieł

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 16.9365 dni audiobook, cukierku, ty łobuzie!, naturalne antybiotyki książka, bianca iosivoni, aleksander fredro książki, zakupoholiczka plaża, james rollins książki, krótki życiorys w encyklopedii, wolność słowa w internecie, złoty dom goldenów, nauczyciel tańca, czarnobylska modlitwa audiobook, natalia stala, książki o fotografii dla początkujących, stephen king to audiobook…