W stronę szczęścia

W stronę szczęścia

Autor: Sebastian Nita

omik wierszy przedstawiający emocje i uczucia autora.

 

Pozytywna i negatywna mieszanka odczuć dramatyczno-miłosnych.

 

Autor poprzez wiersze dzieli się z czytelnikami swoim przeżyciem. doświadczeniem. podglądem na świat. społeczeństwo oraz wartością tego. co w życiu człowieka jest naprawdę ważne i niezbędne. Wzbudza do refleksji. nadaje barw. odrobinę otuchy i nadziei. zaginając stereotypy tego. że „nadzieja matką głupich”.

 

Uzbrojone w proste metafory wiersze oparte w większości na autentycznych zdarzeniach i niezwykłej. nowoczesnej wyobraźni twórczej. która kryje w sobie pragnienia. marzenia i przemyślenia autora. noszące pewne przesłanie.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Przyciąganie talentów

Autor: Mark Miller

Jak poradzić sobie z niedoborem wykwalifikowanych pracowników? Jak sprawić. żeby nie odeszli najlepsi? Czy tradycyjne metody pozyskiwania najbardziej utalentowanych pracowników to już przeżytek? Co zrobić. żeby przyciągać talenty jak magnes?

O sukcesie organizacji w ostatecznym rozrachunku decydują ludzie – bardziej niż wizja. strategia. marketing. finanse. a nawet technologia. Dlatego właśnie wszystkie firmy chcą mieć u siebie jak najwięcej wybitnie utalentowanych pracowników. Ale czy wiadomo. czego oni oczekują od pracodawcy? Może się okazać. że wcale nie tego. o czym myślisz!

Ta książka nie tylko pokazuje. co trzeba zrobić. żeby przyciągnąć do firmy najwybitniejsze talenty. ale też może być zwierciadłem dla ciebie i twojej organizacji. Nie bądź też zaskoczony. je

:

Cena:


Ciężar pianina

Autor: Chris Cander

Opowieść o dwóch kobietach i pianinie. które związało je trwałymi więzami. mimo dzielących je lat i kontynentów. na dobre i na złe.

Rok 1962. ZSRR. Ośmioletnia Katja dzięki tajemniczemu niemieckiemu najemcy mieszkającemu w głębi korytarza poznaje miłość swojego życia – pianino Blüthnera. Dziewczynka odkrywa piękne dźwięki wydobywające się z instrumentu i uświadamia sobie. jak wielkie znaczenie ma dla niej muzyka. przez którą może wyrazić siebie. Katja dorasta w obecności ukochanego pianina. Gdy jako młoda kobieta wychodzi za mąż. wraz z rodziną wyjeżdża do Ameryki. a jej instrument ginie.

Rok 2012. USA. Kalifornia. Dwudziestosześcioletnia Clara rozstaje się z chłopakiem i szuka nowego mieszkania. Operację utrudnia pianino. które dostała od ojca na dwunaste urodziny. krótko przed tym. jak jej matka zginęła w pożarze trawiącym ich dom. Osieroconą Clarę wychowali ciotka oraz wuj. Dzięki jego szkoleniu stała się znakomitym mechanikiem – ku zaskoczeniu niektórych klientów. Praca. jedyna stała w jej chwiejnym życiu. traci jednak sens. gdy kobieta podczas przenoszenia pianina łamie rękę. Sfrustrowana postanawia sprzedać instrument. jest jednak nieświadoma konsekwencji. jakie to przyniesie. Tylko odkrycie tożsamości tajemniczego nabywcy oraz historii pianina da jej prawdziwą wolność…

Ciężar pianina pokazuje znaczenie. jakiego nadają naszemu życiu przedmioty. Obie bohaterki są związane ze swoimi instrumentami – obie jednak radzą sobie z utratą w inny sposób. Proza Cander w poruszający sposób oddaje zarówno uczucia bohaterów. jak i nieskrępowaną radość płynącą z muzyki.

„Chwytająca za serce historia. która wciąga i nie pozostawia nas obojętnymi”

– Jim Shepard

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99katedra w barcelonie, odwet wysokiej gwiazdy, seks nie miłość pdf, millennium dziewczyna która igrała z ogniem online, techniki terapii poznawczej, stephen king historia lisey, insulinooporność. szybkie dania, richard castle książki, patryk gałuszka, strategia reklamowa, chyłka ekstradycja pdf, wstrząs obstrukcyjny, złe miejsce haner doci, quiz religijny dla dzieci, inna wersja, chłopak taki jak ty pdf chomikuj…