Gambit królowej

Gambit królowej

Autor: Tevis Walter

W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy. pod okiem gburowatego woźnego. który szybko poznaje się na jej niezwykłym talencie. Małe zielone pigułki są podawane jej i innym maluchom. żeby w domu dziecka łatwiej było utrzymać spokój.

Obie obsesje będą towarzyszyć Beth. kiedy opuści dom dziecka. przeniesie się do rodziny adopcyjnej i spróbuje zbudować dla siebie nowe życie. Wspinając się na szczyty amerykańskich. a potem światowych rankingów szachowych. będzie się równocześnie mierzyć z własnym pragnieniem samozniszczenia.

„Gambit królowej” to przepiękna książka o samotności i przyjaźni. rywalizacji i współpracy. zagubieniu i poszukiwaniu sensu życia.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.52


18621

28: https://woblink.com/ebook/skazani-na-bol-agnieszka-lingas-loniewska-18621u

1

:

Cena:


:

:

Cena:


Kobieta w białym kimonie

Autor: Ana Johns

Zapierająca dech w piersiach powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Historia żyjących po dwóch stronach Pacyfiku dwóch kobiet i jednej łączącej je tajemnicy.

Japonia. 1957 rok. Zaaranżowane małżeństwo siedemnastoletniej Naoko Nakamury zapewniłoby jej odpowiedni status rodzinny w tradycyjnej społeczności japońskiej. Ona jednak zakochuje się w przypadkowo napotkanym marynarzu. którego poślubienie oznaczałoby dla niej hańbę i odcięcie od rodziny. Nagle dziewczyna staje wobec niewyobrażalnie trudnych wyborów. które niosą ze sobą konsekwencje na całe życie.

Stany Zjednoczone. czasy współczesne. Dziennikarka Tori Kovač natrafia na list. który kwestionuje wszystko. co dotąd wiedziała o swojej najbliższej rodzinie. Strzępki informacji. jakie przekazuje jej umierający ojciec.

:

Cena:


ISBN

9788377785324: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/wbrew-zasadom-samantha-young-aldona-mozdzynska-robert-p-lipski-22292u

Cena:


Osiem

Autor: Trestikova Radka

W praskim Lasku Diablickim zostaje postrzelona młoda kobieta. Nieprzytomna trafia do szpitala. a policja nie potrafi znaleźć sprawcy. Podejrzany jest narzeczony. przyjaciółka. a nawet rodzina. w której ofiara pilnowała dzieci.

Osiem nie jest jednak typową powieścią kryminalną. Powaga miesza się tu z groteską. banał z oryginalnością. fundamentalne pytania z błahymi odpowiedziami. a całość jest doprawiona intrygującą i nietypową narracją. Nie może zatem dziwić. że mamy do czynienia z jednym największych czeskich bestsellerów ostatnich lat.

To połączenie powieści obyczajowej. kryminalnej i humorystycznej nie pozwoli Wam odłożyć czytnika przed doczytaniem do ostatniej strony!

Autorka posiada charakterystyczny. czysty. wciągający. wręcz hipnotyczny styl z

35.66: https://woblink.com/ebook/hold-you-close-michaels-corinne-harlow-melanie-174765u

Cena: Harlow Melanie


ISBN

9788380531932: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/pietno-sierra-cartwright-27108u

Cena:preludium fundacji, mitologia grecka i rzymska, fonetyka i fonologia, adres kindle, marek krajewski dziewczyna o czterech palcach, apokalipsa 2 wojna światowa, roman konik w obronie świętej inkwizycji pdf, i cóż że o szwecji, tadeusz orzeszkowa, hummusy i pasty, mroczna rzeka, civilization 4 beyond the sword, szklany człowiek, przygody felka parerasa, filozofia zdrowia, majkraft rozbitkowie…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin