Nowy dom na wyrębach II

Nowy dom na wyrębach II

Autor: Stefan Darda

Akcja trzeciej części cyklu Wyręby rozgrywa się w ostatnich miesiącach 1996 roku. Po wydarzeniach. które miały miejsce pod koniec września. budowa nowego domu staje pod znakiem zapytania. a Hubert Kosmala zastanawia się. czy niebezpieczeństwo nie przywędrowało za nim do Lublina. Ewa Firlej ma wrażenie. że niebo runęło jej na głowę. ale to dopiero początek jej problemów z Mikołajem. Tymczasem w okolicach Wyrębów mają miejsce przerażające wypadki wiązane przez niektórych z tragiczną śmiercią Marty i jej nienarodzonego dziecka. Czy słusznie? A może niebezpieczeństwo czai się zupełnie gdzieś indziej…? Aby sprostać wyzwaniom stawianym mu przez los. Hubert musi skorzystać z pomocy swojego przyjaciela.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 24.9


Jak przechytrzyć nieboszczyka

Autor: Agnieszka Jeż

Czysta Chmielewska w nowej współczesnej wersji! Dwie przyjaciółki po paru rozczarowaniach zagranicznymi all-inclusivami jadą na wakacje do Juraty. Rezerwują przez internet sielski domek i planują dwutygodniowy detoks od fejsbuków. instagramów. polubień etc. Jest bosko! Nie do wiary. lecz dopisuje nawet pogoda. I naraz pośród tej sielanki w szopie na narzędzia panie znajdują trupa. Z pewnego (umotywowanego!) powodu nie mogą zgłosić sprawy na policję. Zaczyna się istna komedia pomyłek. która doprowadzi Elwirę i Lucynę do… 1. zakochania (tę płochliwą); 2. otwarcia biura detektywistycznego Orient Express; 3. pewnej ciekawej intrygi. która połączy trójkę bohaterów (i wspólników!) po grób.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Edipresse sp. z o.o.

Cena: 27.9


Dubliners

Autor: James Joyce

Life is full of missed opportunities and hard decisions. Sometimes it’s difficult to know what to actually do. Dubliners creates an image of an ever movie city. of an ever moving exchange of people who experience the reality of life. A collection of 15 short stories by James Joyce all set in Dublin and first published in 1914. They form a naturalistic depiction of Irish Middle class life in around Dublin in the early years of the 20th Century. There are two types of stories in Dubliners. The first. and by far the most effective. are those associated with despair. nihilism and death. The second type deals with more ordinary aspects of modern life. the representation of the city and social exchanges. As a collection they provide an image of dark. murky city struggling to cope with the problems associated with rapid urbanisation.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Ja nie mam duszy

Autor: Natalia Budzyńska

Zamurowane okno. brak mebli. strzępki porozrywanej słomy służące za materac. a przede wszystkim naga. wychudzona kobieta z obłędem w oczach – to ujrzeli policjanci po wejściu do jednej z cel w krakowskim klasztorze Karmelitanek Bosych. Barbarę Ubryk przetrzymywano w tym nieogrzewanym. wypełnionym smrodem odchodów pomieszczeniu ponad dwadzieścia lat.

O jej historii dyskutowano w Wiedniu. Paryżu i Nowym Jorku. W Krakowie – gdy prasa ujawniła sprawę – wybuchły zamieszki. tłum powybijał okna w klasztorach. obrzucił zakonników kamieniami. raniąc wiele osób. Na ulicach pojawiło się wojsko. Historia Barbary Ubryk trafiła na wyjątkowo podatny grunt przetaczającej się przez Europę fali antyklerykalizmu. Przetrzymywana przez współsiostry zakonnica dla wielu stała się kolejnym argumentem za konieczn

29.9: https://woblink.com/ebook/zjedz-te-zabe-brian-tracy-139445u

Cena:


Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski

Autor: Andrzej Chwalba

Jaka byłaby teraz Polska. gdyby zwrotnice dziejów ustawiono inaczej?

Kto mógł odmienić losy naszego kraju. a kto tego nie zrobił?

Autor bestsellerowych książek historycznych i jego alternatywna historia Polski

Nasze „tu i teraz” jest sumą wyborów i zdarzeń sprzed lat. Ta zasada obowiązuje zarówno w przypadku jednostek. jak i całych narodów. Czasami warto zastanowić się. jak wyglądałoby polskie „dziś”. gdyby wydarzenia z przeszłości przybrały inny bieg.

Jakie byłoby nasze państwo bez rozbicia dzielnicowego i sprowadzenia Krzyżaków?

Czy dynastia Jagiellonów okazała się dla Polski źródłem wielkości czy nieszczęść?

A może pod władzą Habsburgów nasz kraj stałby się częścią paneuropejskiej potęgi?

Czy Polska mogła uniknąć rozbiorów?

Wybitny i ceniony historyk. prof. Andrzej Chwalba. z epickim rozmachem. wizjonerstwem. ale i właściwą sobie naukową precyzją kreśli fascynującą panoramę alternatywnych losów Polski. Opierając się na swojej rozległej wiedzy. prowadzi czytelnika przez świat. który – z powodu takich. a nie innych decyzji i okoliczności – nigdy nie stał się polityczną rzeczywistością. choć był realnym jej wariantem. W tej intelektualnej podróży towarzyszy mu dziennikarz Wojciech Harpula. który w wielu momentach inspiruje. ale i prowokuje do coraz odważniejszych odpowiedzi na pytanie „co by było. gdyby?”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9franceska, złota klatka chomikuj, fulla horak pdf, metodyka edukacji polonistycznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym pdf, jak zostałem milionerem, mroczne intrygi tom 2 pdf, szczepan twardoch król mobi chomikuj, mariusz stasiołek, marcin milewski, blackpill, rachunek kosztów książka pdf, zdradzona pdf, artur kijak, gwiezdny grunwald, memo przestrzenne…