Żelazny kruk 2. Szalony Mag

Żelazny kruk 2. Szalony Mag

Autor: Rafał Dębski

Evah podejmuje dalsze wysiłki. aby odnaleźć gniazdo Żelaznego Kruka. jednak droga do celu jest jeszcze długa i najeżona przeciwnościami.

Nasz bohater zyskuje nowych towarzyszy – tajemniczego katowskiego mistrza. równie tajemniczą dziewczynę oraz brata samego księcia Berwen. Oczywiście. podróżuje z nim nadal Grzywa. który chociaż nie jest już ścigany przez ludzi Trupa. nie potrafi jednak opuścić przyjaciela.

Czy Szalony Mag. którego Evah musi odnaleźć. aby wydobyć zeń prawdę o kryjówce Żelaznego Kruka będzie skłonny do współpracy? To akurat wydaje się bardzo wątpliwe.

Tak czy inaczej. przed spotkaniem z magiem. wędrowców czekają jeszcze liczne przygody i ale też śmiertelne zagrożenia. jak chociażby zamieszkujące Lasy Kerenu istoty rodem z koszmaru.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


:

:

Cena:


Zwyczajny szpieg

Autor: Hagenbeck Filip

Nazywam się Hagenbeck… Filip Hagenbeck.

Kim jestem?

Szpiegiem. Zupełnie zwyczajnym.

Przelanie moich wspomnień na papier byłoby dawniej zupełnie nie do pomyślenia. Wpajana nam od początku szkolenia zasada poufności skłaniała do pozostawania w cieniu. Pamiętam ten wykład w Kiejkutach.

Swego czasu usłyszałem żale pewnej badaczki z IPN. że oficerowie wywiadu z „niesłusznych lat” nie palą się do pisania wspomnień. A przecież są ważnymi świadkami historii. Zaśmiałem się wtedy gromko. Ale kiedy bez skrupułów ujawniono Zbiór Zastrzeżony IPN. nie było mi już do śmiechu.

Postanowiłem więc sam opowiedzieć swoją historię. Nie jest to praca naukowa. Nie jest to historia wywiadu cywilnego. Nie jest to też analiza polityczna ówczesnych realiów. Nie wszystko mogę ani chcę opowiedzieć. Zobaczycie. jak „zwyczajny absolwent” wpada w łapy „mafii” zwanej wywiadem. Pokażę wam szkolenie wywiadowcze. szczegóły pracy Departamentu I MSW i funkcjonowania Centrali wywiadu. Uchylę też rąbka tajemnicy na temat moich przygód na Czarnym Lądzie.

Przygotowując się do przelania na papier swoich memuarów. zorientowałem się. że nie zbawiłem świata. nie zapobiegłem trzeciej wojnie światowej. nie zdziałałem cudów. Byłem trybikiem w pewnej specyficznej machinie. jaką każde rozsądne państwo powołuje. aby widzieć i słyszeć to. czego jego rywale nie chcą ujawnić publicznie. Historia pełna jest niezwykłych postaci. Zarówno oficerów. jak i agentów. Szpiegów. Zawodowców i amatorów. Złodziei tajemnic.

Zapraszam do mojego świata. świata „zwyczajnych szpiegów”. Nie będziecie rozczarowani.

Filip Hagenbeck – oficer wywiadu. Weteran długoletnich misji poza granicami kraju. Na terenach trudnych i gorących. także w warunkach wojennych. Ponoć urodził się 1 kwietnia. ale nie wyciągajcie z tego zbyt daleko idących wniosków. Do niedawna myślał. że resztę swego życia spędzi jak wszyscy szpiedzy – w cieniu. W kapciach. przy kominku. z ukochanym psem. głaszcząc siwiejącą brodę. Pomylił się.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Niektóre zasady warto łamać

Autor: Sheri Whitefeather

„Nie była w stanie o niczym innym myśleć. Fantazjowała o nim. wyobrażała sobie. jak się kochają. Ale jeżeli spełni swoje marzenie. musi przygotować się na konsekwencje. Z drugiej strony nie wszystkie konsekwencje bywają złe… A więc czy powinna się odważyć? Czy jest sens walczyć z pokusą? Może lepiej przeżyć ognisty romans z własnym mężem?”

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Tam. gdzie ptak śpiewa najlepiej

Autor: Alejandro Jodorowsky

Opus magnum Alejandro Jodorowsky’ego – reżysera. duchowego guru. autora książek. innowatora. a także żywej legendy literatury latynoamerykańskiej.

Alejandro Jodrowsky to znany na całym świecie wszechstronny chilijski reżyser. pisarz i mistyk. który od ponad ośmiu dekad przeciera nowe szlaki w wielu dziedzinach sztuki. Jego wizjonerskie filmy zdobyły uznanie m.in. Johna Lennona. Mariny Abramovic i Kanye Westa. a jego powieści w Ameryce Łacińskiej mają status równy książkom Gabriela GarciiMárqueza.

„Tam. gdzie ptak śpiewa najlepiej” to wspaniała autobiograficzna powieść opowiadająca o losach rodziny autora. która wyemigrowała z Ukrainy do Chile na przełomie XIX i XX wieku. Na kartach tej książki rodzinna historia zmienia się w heroiczną legendę pełną s

:

Cena:


Paryż domowym sposobem

Autor: Agata Szydłowska

Jak uszyć modny płaszcz o kroju francuskim z wojskowego koca? W jaki sposób urządzić przyjęcie. kiedy nie mamy ani stołu ani krzeseł? Jak kichać sposobem bezszmerowym i dlaczego mamy się witać bez całowania rąk? W jaki sposób „Przyjaciółka” walczyła z powojennym analfabetyzmem. a jej redaktorki — z biedą. zacofaniem i „zabobonem”? Jakie warunki musiała spełniać kandydatka na „kociaka”? Dlaczego wnętrza. stroje i przepisy kulinarne publikowane w „Ty i Ja” budziły niesmak części czytelników? Co kryje się pod hasłem: Paryż domowym sposobem?

Popularne w PRL-u czasopisma poświęcone kulturze. stylowi życia i codziennym bolączkom towarzyszyły czytelniczkom i czytelnikom w zmaganiach z nową powojenną rzeczywistością. Edukowały. pouczały. radziły. Kreowały snobizmy. prowadziły wł

26: https://woblink.com/ebook/nietoperze-aqua-velva-alicja-biadun-kitsopoulou-lena-147783u

Cena:klan 3449, areopagitica, zapiska pl pobierz, potencjał militarny polski, wichrowe wzgórza pdf, renia spiegel, barok charakterystyka epoki, mary beard spqr, rzeka z powieści miłosza, cztery pory roku (zbiór nowel), łepkowski, e-boki, zemsta 2, opowieści o niewidzialnym, koniec samotności wiśniewski, ciemna materia i dinozaury, społeczna psychologia rozwoju, jaskółki i amazonki, zjadaczka grzechów, jacek pasieczny, nienachalna, bajki robotów opracowanie, wiedzą bezużyteczna, michał rauszer…