Ze wspomnień

Ze wspomnień

Autor: Joseph Conrad

‚Ze wspomnień’ to jeden z najistotniejszych z utworów autobiograficznych Josepha Conrada.

Jest to jedna z niezwykle atrakcyjnych literacko opowieści Josepha Conrada. jednocześnie autoironiczna a momentami nadzwyczaj emocjonalna.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 14.49


ISBN

9788366500105: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/przed-siebie-jan-wasinski-mackie-bella-urszula-grabowska-185679u

Cena:


ISBN

9788381377577: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/odroczenie-rozlozenie-na-raty-skladek-zus-tarcza-antykryzysowa-prawo-pracy-i-zus-praca-zbiorowa-186314u

Cena:


10 najpiękniejszych powieści

Autor: Stefan Żeromski

Stefan Żeromski (1864–1925) to jeden z najwybitniejszych pisarzy polskich w historii. W swej twórczości powieściowej podejmuje bardzo różnorodną tematykę. Szczególnie interesują pisarza sprawy społeczne i narodowe. a także – miłość. Forma jego utworów była jak na owe czasy bardzo nowatorska. Pisarz wykorzystywał możliwości. jakie dawało łączenie elementów symbolizmu. ekspresjonizmu. impresjonizmu i naturalizmu. Stworzył styl pełen namiętności i siły wyrazu. Oddziaływał w ten sposób na psychikę i uczucia swych czytelników. W multibooku znalazło się 10 najpiękniejszych powieści autora. takich jak: „Syzyfowe prace”. „Ludzie bezdomni”. „Popioły”. „Dzieje grzechu”. „Uroda życia”. „Wierna rzeka”. „Nawracanie Judasza”. „Zamieć”. „Charitas” oraz „Przedwiośnie”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 69.9


https://woblink.com/product-publication/download/184831/epub

1:

:

Cena:


Księga herbaty

Autor: Kakuzō Okakura

Napisana w 1906 roku niewielka książka była pomyślana jako wprowadzenie do japońskiej estetyki i sztuki życia dla zachodnich czytelników. Japoński autor opowiada o historii i znaczeniu picia herbaty w społeczeństwach Wschodu. rozwijając przy tym wątki dotyczące filozofii. religii i estetyki. Szczególne miejsce poświęca japońskiej ceremonii herbaty. podkreślając jej wpływ na tamtejsze architekturę. sztukę i życie codzienne. Wyrafinowany styl i prostota tej książki zdają się wprost nawiązywać do estetyki. o której opowiada Okakura.

Filozofia herbaty nie jest estetyzmem w zwykłym znaczeniu tego słowa. wspólnie bowiem z etyką i religią wyraża cały nasz sposób widzenia człowieka i natury. Jest higieną. gdyż zmusza nas do czystości; ekonomią. bo uczy. że w prostocie. a nie w złożoności i przepychu. znaleźć można wygodę; moralną geometrią. ponieważ określa nasze poczucie proporcji w stosunku do wszechświata. Wyraża prawdziwego ducha demokracji Wschodu. czyniąc wszystkich swych wyznawców arystokratami smaku – pisze autor.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 35ziemia przeklęta, idealne życie minka kent, demiurg planety ksi, wolfenstein 2 misje poboczne, elektroniczna księgarnia, patologia transformacji, joshua foer, algorytmy i struktury danych pdf, kłamczucha pdf, parazytologia lekarska, jak pisać pamiętnik, ziemkiewicz cham niezbuntowany, marek żmigrodzki, heczko mikrobiologia dla pielęgniarek pdf…