Zakręt w twórczą stronę

Zakręt w twórczą stronę

:

„Zaczęło się od nauki lutowania z tatą. potem było tłumaczenie przez jednego z trenerów. czym jest kondensator. a skończyło się na połączeniu sprężarki ze starego solarium z mikroprocesorem i częściami drukarki. które razem grały kilkanaście pierwszych dźwięków piosenki Kolorowe kredki. (…) Od paru lat tworzę systemy chmurowe na potrzeby firm z Doliny Krzemowej”.

To w dużym skrócie historia jednego z bohaterów książki – absolwenta niezwykłego Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB w Gdańsku. Jak potoczyły się losy innych. którzy wkroczyli do samoorganizującej się DAMB-owej piaskownicy i znaleźli się w strefie inspiracji Doroty Hazuka-Furgalskiej i innych współtwórców ośrodka?

Ponad dwadzieścia opowieści napisanych z okazji 25-lecia DAMB-u przedstawia metamorfozy uczestników zajęć. Osoby pełne lęku przed wszelkimi zmianami. takie. do których w szkole przylgnęła etykietka nieśmiałych. zarozumiałych lub krnąbrnych. przegrani na starcie w systemie szkolnym leworęczni czy dyslektycy zmieniali się w ludzi umiejących organizować swój czas i rozwijać swoje pasje. bez trudu nawiązujących relacje interpersonalne. ufających swojej intuicji. pewnych siebie oraz przekonanych. że gdziekolwiek pójdą. będą w stanie się tam odnaleźć. Jako lingwiści. informatycy czy artyści na drugim końcu świata. ale także jako mężowie. ojcowie i szefowie firm.

Wielu reprezentantów DAMB-u to medaliści finałów światowych Odysei Umysłu i zdobywcy nagrody Ranatra Fusca. przyznawanej za wybitną kreatywność. Ale. jak wspomina jedna z uczestniczek. „czasami wygrywamy. a czasami się uczymy”: tolerancji. akceptacji. ciekawości innych. okazywania wsparcia potrzebnego do przekraczania wszelkich barier oraz życia w harmonii z sobą i ze światem.

Odyseja Umysłu to wyjątkowe i ponadczasowe narzędzie edukacyjne. Mądrze poprowadzona drużyna Odyseuszy zapewnia młodym ludziom unikalną przestrzeń rozwoju kompetencyjnego. intelektualnego. emocjonalnego i społecznego. W DAMB-ie potrafią to robić w sposób niezrównany! (Dość powiedzieć. że „dambersi” zdobyli przez lata w sumie aż 27 spośród 89 medali wywalczonych przez Polaków na odysejowych Finałach Światowych.) Na przestrzeni ćwierć wieku w Ośrodku swoją przygodę z Odyseją Umysłu przeżyły setki pozytywnie nakręconych. kreatywnie zakręconych dzieci i nastolatków. Czasem przychodziły osoby nieśmiałe. czasem nieświadome swoich talentów. czasem nieodnajdujące się w rutynie szkolnej codzienności. Zawsze wychodzili dambitni marzyciele. myśliciele i twórcy. którym żaden dambaras niestraszny. To wielka wychowawcza spuścizna Doroty i jej zespołu. którzy stworzyli miejsce legendę. niepodrabialne i wyjątkowe w skali całego kraju. – Wojciech Radziwiłowicz – honorowy prezes Fundacji Odyssey of the Mind Polska

Dorota Hazuka-Furgalska – psycholog. trenerka Odysei Umysłu. właścicielka Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB. stworzonego w 1995 roku. założycielka Fundacji Promocji Dzieci Zdolnych „Odyseusz”. edukatorka dramy. Specjalizuje się w pracy z uczniem zdolnym. a jej szczególną pasją jest kreatywny rozwój dzieci i młodzieży. Ze swoimi drużynami zdobyła 21 tytułów mistrza Polski w Odysei Umysłu oraz 8 złotych medali i 4 srebrne. a także 4 prestiżowe nagrody Ranatra Fusca za oryginalne rozwiązania techniczne na finałach światowych.

Prowadzi treningi kreatywnego myślenia dla młodzieży. nauczycieli oraz firm. Stworzyła koncepcję kompleksowej opieki nad uczniem zdolnym w gimnazjach i liceach w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Specjalizuje się także w treningach EEG Biofeedback poprawiających pamięć. koncentrację. elastyczność myślenia oraz zdolność panowania nad stresem. Za swoją innowacyjną działalność otrzymała certyfikat Re-imagine Learning Challenge Pacesetter w prestiżowym ogólnoświatowym konkursie Ashoka Changemakers i Fundacji Lego. Inne jej pasje to teatr. literatura. fotografia. śpiew. jazda na nartach i tenis stołowy.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 24.9


ISBN

9788726210026: Wydawnictwo

Format

2.99: https://woblink.com/ebook/owoc-pozadania-i-opowiadanie-erotyczne-must-veronica-198816u

Cena:


ISBN

9788726209679: Wydawnictwo

Format

2.99: https://woblink.com/ebook/feminista-opowiadanie-erotyczne-skov-sarah-198748u

Cena:jak uczy się mózg pdf, wo blog, ebooki, a. a. milne, bohumił hrabal, isaacson walter, olga tokarczuk ebook, poradnik dyzuranta pediatria, o wojtku który został strażakiem, jak rzucić palenie allen carr pdf, układ krwionośny pdf, pielęgniarstwo nefrologiczne, kolorowanki bts, poldark pdf, katarzyna pazdan, rzuć palenie książka, almanach historyczny…