Martwy sezon

Martwy sezon

Autor: Aneta Jadowska

Martwy sezon trwa w najlepsze. Gdy Ustka pustoszeje. na jaw wychodzą kolejne tajemnice.

Spokój to stan przejściowy. o czym Magda Garstka wie aż nadto dobrze. Wielka Niedźwiedzica zmaga się z problemami finansowymi. a walka o utrzymanie pensjonatu okazuje się bardzo wyczerpująca. Sytuacji nie poprawiają wypadek ciotki Tamary. która do Ustki przybywa w asyście Cezarego. swojej dawnej miłości. a także goście: Łowcy Duchów oraz pewne nietypowe małżeństwo. To za ich sprawą trzy pokolenia Garstek będą musiały zmierzyć się z kolejnymi trupami i zagadkami… a nic nie przyciąga Garstek tak. jak tajemnica.

Wspomnienia. skomplikowane relacje. przeszłość i przyszłość. Martwy sezon to prawdziwa uczta dla miłośników zagadek. a także poruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej ścieżki. o zaczyna

27.9: https://woblink.com/ebook/biale-roze-z-petersburga-joanna-jax-172758u

Cena:


Życie w średniowiecznym mieście

Autor: Frances Gies

Zanurz się w świat średniowiecznego miasta i poznaj jego życie od podszewki. Razem z dwojgiem cenionych historyków zwiedzisz teatr. kościół i szkołę. zrobisz zakupy na rynku i pójdziesz do lekarza. Zawitasz w domu mieszczanina i poznasz jego żonę. Zostaniesz zaproszony na ślub i pogrzeb.

Co ludzie robili w budynku pod szyldem z jednorożcem? Jak lekarze traktowali swoich pacjentów? Czym zajmowali się średniowieczni studenci? Jak działały sądy?

Czemu małżonkowie trzymali bieliznę pod poduszką?

 

Frances i Joseph Gies znowu udowadniają. że średniowiecze to fascynująca epoka!

Oglądasz Grę o tron?

Natchnieniem dla George’a R.R. Martina przy Pieśni Lodu i Ognia były czasy średniowiecza. Wówczas wśród jego le

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 29


O kotach

Autor: Charles Bukowski

Surowe. a zarazem czułe i zabawne spojrzenie na relacje między kotami i ludźmi jednego z najważniejszych amerykańskich pisarzy.

„Kot to piękny diabeł”.

Koty poruszały czułą strunę w nieprzystępnej duszy Bukowskiego. Były dla niego tajemniczymi czującymi istotami. skrywającymi coś pierwotnego i majestatycznego. zdolnymi jednym palącym spojrzeniem przeniknąć człowieka na wskroś. Bukowski uważał koty za wyjątkową emanację natury. nieuchwytnych posłańców piękna i miłości.

Zbiór „O kotach” to wynik zadumy Bukowskiego nad jego ukochanymi zwierzętami. ich wytrzymałością i żywotnością. Oddaje im hołd jako wojownikom i łowcom. budzącym grozę i szacunek. gdy trzymają w łapach cały otaczający je świat. „Kot jest wyłącznie SOBĄ. emanacją nieustępliwych sił natury.”

W tomie tym znajdziemy utwory zabawne. poruszające. surowe. pełne czułości. Bukowski uwiecznia je. gdy domagają się uwagi i jedzenia. polują. dostojnie przechadzają się po klawiaturze jego maszyny do pisania. delikatnie budzą. wbijając pazury w twarz.

Ale nie zapomina też o ich oddaniu i przywiązaniu. łagodności i opiekuńczości. o niezwykłej zdolności do inspirowania.

Przejmujący. ale pozbawiony pretensjonalności zbiór „O kotach” jest nowym spojrzeniem na tego wyjątkowego pisarza i jego sposób widzenia świata. tym razem z perspektywy zwierząt. które uważał za najdoskonalszych nauczycieli życia.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 16darmowe książki pdf, far cry 5 poradnik, wojna jest zawsze przegrana, 365 dni pdf pobierz, szpieg po angielsku, nieuniknione po angielsku, epub książki, integracja sensoryczna pdf chomikuj, adaptowana aktywność fizyczna, transport drogowy pdf, joanna bąk, marek garbicz, depresja nastolatków książka, najszczesliwsza, graveyard keeper merchant, szachy taktyki, żniwa zła pdf, bezpieczeństwo państwa pdf…