W kręgu problemów edukacji i dydaktyki polonistycznej na łamach czasopisma ‚Nowe Tory’ (1906-1914)

W kręgu problemów edukacji i dydaktyki polonistycznej na łamach czasopisma ‚Nowe Tory’ (1906-1914)

Autor: Dominika Dworakowska

Miesięcznik „Nowe Tory” był jednym z ogniw szybkiego rozkwitu polskiej myśli pedagogicznej w Królestwie Polskim oraz dynamicznego rozwoju prądów w nauczaniu literatury ojczystej i języka narodowego w zaborze rosyjskim. Periodyk skupiał czołowych polskich pedagogów i działaczy oświatowych. którzy celowali w recenzenckich omówieniach nowych podręczników szkolnych. krytycznej i objaśniającej ocenie książek dziecięco-młodzieżowych.

W prezentowanej monografii autorka opisuje dzieje warszawskiego czasopisma. określa jego literacką. artystyczną i ideową zawartość treściową. a także ukazuje niepowtarzalne współbrzmienie na jego łamach edukacji polonistycznej i wiedzy z różn

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12


Sekretny dziennik lasu

Autor: Przemysław Barszcz

Przemysław Barszcz. leśnik. dziennikarz i pisarz. niestrudzony badacz ojczystej przyrody. zaprasza nas do największej sieci społecznościowej. Zajrzyjmy na blogi pisane przez drzewa. zwierzęta i ekosystemy.

Co można odkryć w leśnym Archiwum X?
Dlaczego las wymienia co roku baterie słoneczne na nowy model?
Czy muchy mogą zapylać kwiaty?
Który pustelnik uwielbia żywić się grzybami?
Kogo terroryzują sikory?

Nieustająca inwazja obcych. Przekradają się nocami w ładowniach statków. czają się w mroku wagonów kolejowych i kontenerów. Pasażerowie na gapę. śmiertelne zagrożenie dla lokalnej autonomii. Obce grzyby. skorupiaki. nasiona. owady. ryby. a nawet ssaki dokonują inwazji. zmieniając nasz ekosystem.

Wilki u bram. Kundelek. łotrzyk ze schroniska. Z jednej z eskapad w centrum Krakowa pupil nie wrócił – kilka kilometrów od Rynku Głównego. Sukiennic i hejnału zjadły go wilki. Las wdarł się przemocą do miasta.

Zawilec – świadek nieśmiertelności. Kiedy jego stare kłącze obumiera. wyrasta z niego kolejne. przejmujące role poprzednika. Mamy więc do czynienia z jedną i tą samą rośliną. identyczną genetycznie; małe roślinki mogą okazać się starsze od najstarszych drzew w lesie. Czy zawilec jest wieczny. niczym Christopher Lambert w „Nieśmiertelnym”?

Nocne łowy. Lot puszczyka jest bezszelestny. a drapieżnik. niczym amerykański myśliwiec F-22 Raptor. jest dla swoich ofiar niesłyszalny i niewidzialny. „Wyłączenie” świstu skrzydeł daje nocnym drapieżnikom olbrzymią przewagę nad zdobyczą.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99jaśki, nigdzie indziej, zniszcz mnie anna langner, e-marketing pdf, w rodzinie ojca mego, narzeczona na chwile, łobocki, marta klowan książka, łukasz kadziewicz książka, konstrukcje żelbetowe pdf, addycja syn, disciples ii: mroczne proroctwo, dama paxtona, rise of the tomb raider geotermiczna dolina wyzwania, festung breslau krajewski, młode kobiety, upadek zssr…