Pułapka

Pułapka

Autor: Jolanta Maria Kaleta

„Pułapka” Jolanty Marii Kalety to powieść przygodowa z elementami grozy. Choć akcja toczy się w 2011 roku. to dotyczy tajemnicy skarbowej z czasów II wojny światowej. mitycznej „szczeliny jeleniogórskiej”. w której ponoć pod koniec wojny Niemcy ukryli złoto. biżuterię. brylanty i dzieła sztuki.

Bracia Maks i Patryk Czarnowscy wraz ze swoimi żonami. Edytą i Dorotą. od lat zajmują się po amatorsku poszukiwaniem zaginionych poniemieckich schowków. w skrytości ducha marząc o wzbogaceniu się. Kiedy udaje im się wpaść na nowy trop wiodący do mitycznej „szczeliny jeleniogórskiej”. ruszają na poszukiwania. Ale na ten sam ślad trafia także Justus Schwarz z RFN. który razem ze swoim polskim wspóln

:

Cena:


Fabrykantka aniołków

Autor: Camilla Läckberg

Wielkanoc 1974. Z Valö. małej wyspy w pobliżu Fjällbacki. znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny. ale w domu nie ma nikogo. znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej córeczki Ebby.

Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych stronach pragnie wraz z mężem otrząsnąć się po śmierci malutkiego synka. Postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek kolonijny. którym wiele lat temu zarządzał surowy ojciec Ebby.

Wkrótce po rozpoczęciu prac remontowych oboje omal nie giną w tajemniczym pożarze. Równie tajemnicze są stare ślady zaschniętej krwi odnalezione pod zerwaną podłogą w jadalni. Do akcji wkracza Patrik Hedström. Czy zdoła wyjaśnić zagadkę z przeszłości?

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery. ale również doskonałe powieści obyczajowe. znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”. osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg. jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek. uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Blizna

Autor: Auður Ava Ólafsdóttir

Urzekająco przewrotna islandzka opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie.

„Czy świat za mną zatęskni? Nie. Czy świat beze mnie będzie uboższy? Nie. Czy świat da sobie radę beze mnie? Tak. Czy świat jest lepszy teraz. kiedy ja się na nim zjawiłem? Nie. Co zrobiłem. aby go poprawić? Nic”.

Jonas Ebeneser zbliża się do pięćdziesiątki. jest po rozwodzie. wyremontował już pięć kuchni. położył kafelki w siedmiu łazienkach. ale nie potrafi ułożyć sobie życia. Postanowił więc ułożyć sobie śmierć. Pakuje do walizki wiertarkę i wyjeżdża do niewielkiego hotelu Silence gdzieś w kraju jeszcze niedawno ogarniętym wojną. 

Uhonorowana Nagrodą Rady Nordyckiej i Islandzką Nagrodą Literacką „Blizna” opowiada o życiu. które straciło cel. To porywający i pełen błysko

:

Cena:


ISBN

9788308059098: Wydawnictwo

Format

40.9: https://woblink.com/ebook/krotka-historia-siedmiu-zabojstw-robert-sudol-marlon-james-23378u

Cena:ekonomia pdf, asiunia joanna papuzińska audiobook, geometria klasa 4 sprawdzian pdf, biologia przekonań, podwodna wojna, łowca czterech żywiołów pdf, nic o tobie nie wiem, henryk markiewicz instalacje elektryczne, pszenica poezja, seks jakiego nie znacie, matematyka abstrakcyjna, urszula janicka krzywda, dukaj książki, katastrofa lotnicze w polsce, nauka o dźwiękach, opowiadania z doliny muminków, sobremesa, wojna jest zawsze przegrana, kawa z bogiem, mężczyzna z tuszem na dłoni…