ISBN

ISBN

9788376867823: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/zly-krol-holly-black-143996u

Cena:


ISBN

9788382154313: Wydawnictwo

Format

29.93: https://woblink.com/ebook/powrot-nicholas-sparks-maria-olejniczak-skarsgard-205042u

Cena:


Spóźnione powroty

Autor: Grażyna Jeromin Gałuszka

Trzeci tom poruszającej opowieści o miłości i tęsknocie. smutku i nadziei. rozstaniach i powrotach. rozgrywającej się na tle dramatycznych wydarzeń historycznych dwudziestego wieku.

Nadchodzi druga wojna światowa. Życie w dolinie tylko z pozoru toczy się zwyczajnym. wyznaczonym przez pory roku rytmem; w rzeczywistości każdy dzień upływa w atmosferze przygnębienia. niepewności jutra. lęku o rodziny i przyjaciół. Odolańscy i Bohdanowiczowie równie boleśnie jak wszyscy dookoła odczuwają skutki niemieckiej okupacji.

Kobiety z folwarku i młyna wciąż czekają na powrót swoich mężczyzn: z obozów. z przymusowych robót. z wojny. To na żonach i matkach spoczywa teraz cały trud związany z utrzymaniem najbliższych. a co najważniejsze. z wywiązaniem się z obowiązkowych świadczeń na rzecz okupanta.

Mimo rozgrywających się wokół dramatów. młode pokolenie – Adela. Georgina i Aldona – świadome. że w tak trudnym czasie nie da się czerpać z życia pełnymi garściami. cieszy się nim ostrożnie. po trochu. uparcie. po swojemu.

Wszyscy bez wyjątku. młodzi i starzy. z rozrzewnieniem wspominają wspaniałe lata przedwojenne. choć i wtedy – jak teraz – działy się rzeczy. o których najlepiej byłoby zapomnieć.

Grażyna Jeromin-Gałuszka – autorka wielu książek. które urzekają czytelników niezwykłym klimatem i wprowadzają w magiczny świat pełen fascynujących postaci i zdarzeń. Niektóre z jej powieści. jak na przykład ‚Kobiety z Czerwonych Bagien’ czy ‚Magnolia’. zdobywały laury na festiwalach i od wielu lat cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Mieszka w Sosnowicy. małej osadzie w dolinie Radomki. gdzie kończą się wszystkie drogi.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


ISBN

9788375156638: Wydawnictwo

Format

28.99: https://woblink.com/ebook/hashimoto-izabella-wentz-32134u

Cena:vera falski, imperium zła film, wesołe przygody robin hooda, stulecie winnych tom 3 chomikuj, mariusz karwowski, jak łatwo rzucić palenie allen carr pdf, dziennik bridget jones 4, maria czubaszek nienachalna z urody, anty rak, pieśń lodu i ognia ebook, międzynarodowe stosunki gospodarcze pdf, ekonomia sektora publicznego stiglitz pdf, inwestycje jajuga, ewa felińska, korpus ochrony pogranicza książka, sekret szczęścia, owidiusz przemiany, 1000 słówek niemiecki, dieta mlynarskiego, na starosc, kohinor cieszyn…