Lukrecja na pierwszym planie

Lukrecja na pierwszym planie

Autor: Anne Goscinny

Dorastanie to nie przelewki.

Spójrzcie tylko na mój pokój. Jest zdecydowanie zbyt dziecinny. ale jak przekonać mamę. że remont i nowe meble są mi absolutnie niezbędne? Dorośli czasem naprawdę nic nie rozumieją.

Mój ojczym na przykład się denerwuje. że nasza ulica jest zablokowana. bo akurat kręcą tam film. A przecież to jest strasznie ciekawe! Pełno znanych aktorek i przystojnych aktorów! W dodatku jeden z nich to podobno stary znajomy… mojej babci. Oczywiście. ona zawsze musi być w centrum uwagi.

Ale coś mi mówi. że tym razem będzie inaczej…

Anne Goscinny – w dzieciństwie spędzała czas z Mikołajkiem i innymi chłopięcymi bohaterami. ale już w głębi duszy marzyła o świecie Lukrecji!

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/205690/epub

1:

:

Cena:


Ich matki. nasi ojcowie

Autor: Piotr Pytlakowski

1945. Koniec wojny. początek tragedii.

Reportaż o „polskich” Niemcach. ludziach. których rok 1945 zastał na terenach należących wcześniej do Rzeszy. teraz do Polski. Nie zamierzali uciekać. bo nie popełnili zbrodni wojennych. nie mieli na sumieniu zła wyrządzonego Polakom.

Jest tu historia zbrodni na niemieckich mieszkańcach Aleksandrowa Kujawskiego i Nieszawy. dokonanej przez samozwańczych milicjantów.

Są losy Siegfrieda Kapeli i jego rodziny z okolic dzisiejszego Świebodzina.

Są też relacje Niemców z okolic Opola. Zielonej Góry i Szczecina. którzy wraz z matkami (bo ojcowie z wojny nie wrócili) pozostali w Polsce. Mieli wtedy po 5–8 lat. Co zachowali w pamięci? Czy noszą w sobie poczucie krzywdy doznanej od nowej ojczyzny? Czy wybaczyli?

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


ISBN

9788366575097: Wydawnictwo

Format

17.94: https://woblink.com/ebook/lekarz-wojenny-dominika-braithwaite-david-nott-188276u

Cena:romantyka, marketing pdf, ziarno i krew, nothomb, ziarno prawdy audiobook, chemia repetytorium pdf, pytania konstytucyjne, marek krajewski pomocnik kata, podstawy anatomii człowieka, pdf kamienie na szaniec, magdalena pioruńska, czas nielegałów pdf, życie polskie w dawnych wiekach, nora roberts książki pdf, eva skam, jak nakarmić dyktatora, darmowe e booki do pobrania, niebłahy, renata bednarz…