Steve Jobs

Steve Jobs

Autor: Walter Isaacson

EKSKLUZYWNA BIOGRAFIA TWÓRCY FIRMY APPLE – STEVE’A JOBSA (JEDYNA NAPISANA PRZY JEGO WSPÓŁPRACY) PIÓRA WALTERA ISAACSONA. AUTORA BESTSELLEROWYCH BIOGRAFII BENJAMINA FRANKLINA I ALBERTA EINSTEINA Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem. przeprowadzonych w ciągu dwóch lat. a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny. przyjaciółmi. przeciwnikami. konkurentami i kolegami Jobsa. Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy. którego wykraczająca poza wszelkie schematy pasja i perfekcjonizm zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste. filmy animowane. muzykę. telefony. tablety i publikacje cyfrowe. W czasach. kiedy społeczeństwa całego świata dążą do zbudowania gospodarek ery cyfrowej. Jobs pozostaje najbardziej wyrazistą ikoną wynalazczości i wyobraźni kształtującej rzeczywistość. Wychodząc z przeświadczenia. że najlepszym sposobem stworzenia wartości w XXI wieku jest zintegrowanie kreatywności z technologią. założył firmę. w której nieskrępowane niczym wizjonerstwo połączyło się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki. Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki. nie domagał się ani kontroli nad tym. co zostanie w niej ujęte. ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. wręcz przeciwnie: zachęcał ludzi. których znał. do szczerych wypowiedzi.

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 45


ISBN

9788366736108: Wydawnictwo

Format

17.55: https://woblink.com/ebook/droga-ktora-przeszlam-agata-przybylek-205404u

Cena:


Zagubione niebo

Autor: Katarzyna Grochola

Niebo zagubione. Niebo odnalezione. Dla wszystkich.

A głównie dla tych. którym wydaje się. że świat się kończy. podczas gdy on się dopiero zaczyna.

Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione. które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość – w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas. w piękną opowieść.

Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania. zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Długie i krótkie związki. miłość do utraty tchu. cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania. umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość. pamiętać. że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego.

Katarzyna Grocholanajlepsza i najpopularniejsza współczesna pisarka. która zmieniła oblicze literatury obyczajowej w Polsce. Otworzyła niejedne drzwi. uchyliła okna. pokazała drogę. jak żyć. jak pisać. jak kochać… Nieustannie inspiruje i zaskakuje. Od ponad dwóch dekad rozkochuje w sobie kolejne rzesze czytelników. Jej książki sprzedały się w nakładzie kilku milionów egzemplarzy. a każda z nich zajmuje najwyższe miejsca na listach bestsellerów. Laureatka nagród AS EMPIK-u oraz Bestseller Empiku w kategorii literatura polska.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.99


Sny o pociągach

Autor: Denis Johnson

W pierwszej połowie XX wieku wśród gór Idaho mieszkał Sam Grainier. Prosty. wrażliwy i nieco przesądny robotnik wynajmujący się do budowy linii kolejowych. naprawy mostów czy robót w lesie. Do pracy jeździł. kiedy była. do domu wracał. gdy kończyły się tygodnie znoju. Rytm tego życia przerwała tragedia – ogień strawił dom. zginęły ukochana żona i córeczka. I choć początkowo Sam nie może znaleźć ukojenia. z czasem na zgliszczach przeszłości. w pionierskim duchu swoich czasów. zaczyna budować przyszłość. A wszystko to w nieoczywistym i barwnym świecie amerykańsko-kanadyjskiego pogranicza. gdzie sen miesza się z jawą. duchy wkraczają w sprawy żywych. wilki oswajają ludzi. a samotnicze życie staje się receptą na tęsknotę za tym. co utracone.

Piękny język. niezwykła empatia i wyjątkowa umiejętność uchwycenia paradoksów natury ludzkiej – Denis Johnson to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych amerykańskich prozaików. Jego Sny o pociągach są metaforyczną i intymną opowieścią o stracie i samotności oraz o trudach godzenia się z upływającym czasem.

Książka została uznana za jeden z najlepszych tytułów 2011 roku przez „New York Times”. „Esquire”. „The New Yorker” i „Los Angeles Times”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 23.99


Poziom śmierci

Autor: Lee Child

W Margrave. sennym miasteczku w Georgii. wszystko wygląda idealnie. Tak idealnie. że aż budzi grozę. Zero problemów. zero przemocy. Jack Reacher zamierza spędzić tu leniwy weekend. ale ledwie przekracza granice miasta. zostaje aresztowany. Właśnie popełniono morderstwo. a że Reacher jest jedynym obcym. automatycznie staje się głównym podejrzanym.

Kilkadziesiąt godzin spędzonych w więzieniu wśród najbardziej niebezpiecznych kryminalistów to dopiero początek jego kłopotów. Nie ma pojęcia. że wdepnął w aferę. która sięga Waszyngtonu. a w Margrave zrobi się naprawdę gorąco.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 31.9matematyczne śledztwo, powrót do reims, marek leszczyński, stosunek seksualny nie istnieje, itstart, ostatni obraz sary de vos, książki o nieszczęśliwej miłości, biblioteka pwn, ozimina berent, hołownia i prokop, wojciech roszkowski historia polski pdf, medaliony przy torze kolejowym, psychologia biznesu książki, dylemat paris chomikuj, kopyra książka, requiem aeternam, vegenerata, john grisham firma…