Pojutrze

Pojutrze

Autor: Paulina Wilk

Klucz do przyszłości człowieka ukryty jest w miastach

Od naszej wyobraźni zależy. czy go odnajdziemy

Nowa książka Pauliny Wilk

Przyszłość należy do miast. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości. a one wciąż się rozrastają. Równolegle z dynamicznym wzrostem w miastach zachodzi wiele innych procesów – metropolie. próbując sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców. muszą się zmieniać. Niektóre chcą być miastami sprawiedliwymi. ucieleśniającymi idee równości. inne inwestują w ekologię i nowe technologie. są też takie. i to najczęstsze przypadki. które rozwijają się chaotycznie. bez żadnego planu.

Miasta na naszych oczach stają się doświadczalnymi poligonami. na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje. filozoficzne idee. marzenia i utopie. Politycy. aktywiści. czasem szaleni miliarderzy przeprowadzają w nich eksperymenty o trudnych do odgadnięcia konsekwencjach.

Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii. w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj. Bombaj. Kampala. Songdo. Singapur. Lima. Masdar. Seul. Kopenhaga.

Do kogo należą miasta? Czy możliwe jest miasto idealne? Jak będą wyglądały wielkie metropolie za dziesięć. dwadzieścia. pięćdziesiąt lat?

Pojutrze. O miastach przyszłości to literacki reportaż. dziennik z podróży. pobudzający intelektualnie esej i przede wszystkim popis wyobraźni. Paulina Wilk zestawia to. co widzi. z filozoficznymi koncepcjami. futurystycznymi wizjami i szuka odpowiedzi na pytanie nie tylko o przyszłość miast. ale i o przyszłość człowieka.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Akuszer Bogów

Autor: Aneta Jadowska

Wszystko. w co wierzyła. okazało się kłamstwem. Nie wie już. kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości. a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno. jak na poznaniu tej prawdziwej.

Zdradzona przez najbliższych. ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości. rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii. gdzie wszystko się zaczęło.

Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle. boskie pszczoły. niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie. jakich oczekuje?

Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł.

***

Tajemnice przeszłości. polowanie na berserka i surowe skandyn

31: https://woblink.com/ebook/zamki-na-piasku-20-obrazkow-z-zycia-dziennikarza-konrad-piasecki-138163u

Cena:


Imaginarium. Ogród Leonarda

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Kiedy Marianna zostaje wysłana na wakacje do ciotki. ostatnie. czego spodziewa się po wyjeździe do Francji. to wielka przygoda. A jednak to właśnie w starym domu madame Sorel odkrywa wraz z przyjacielem Miłoszem sekretną pracownię i tunel wiodący do… Imaginarium. To niesamowite miejsce pełne machin i ich konstruktorów wydaje się Mariannie spełnieniem marzeń. Wszystko zmienia się pewnej nocy. kiedy do jej pokoju w Akademii Inżynierii i Projektowania zakrada się tajemnicza postać… Od tej chwili życie Marianny przewraca się do góry nogami. Na szczęście ma przy sobie przyjaciół. z pomocą których nie tylko stawia czoła wrogom Imaginarium. ale przede wszystkim dowiaduje się. czym jest odwaga. lojalność i prawdziwa przyjaźń.

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena:dama paxtona agnieszka siepielska pdf, stephenie meyer życie i śmierć pdf, siostry bernard minier, audiobooki dla dzieci za darmo do pobrania, to co najważniejsze pdf, książki o sektach, renata ziemińska, sposób na alcybiadesa audiobook mp3 za darmo, różański ub, milion nowych chwil pdf, inna miłość szejka, dogonić marzenia, co narysować w szkicowniku, stulecie detektywów, orwell rok 1984, stażystka alicja sinicka, melodia serca…