Pierścień Wielkiej Damy

Pierścień Wielkiej Damy

Autor: Cyprian Kamil Norwid

„Pierścień Wielkiej Damy”. wydany w 1872 roku. jest białą tragedią. czyli gatunkiem stworzonym przez Norwida na potrzeby tego utworu. Łączy on w sobie dramat i komedię – nie opisuje scen brutalnych. jednak wykazuje wiele aluzji i nawiązań. Opowiada o kradzieży pierścienia hrabiny Harrys. która o dokonanie czynu posądza swego dalekiego krewnego Maksa-Yksa. potajemnie w niej zakochanego. W końcu zguba odnajduje się. ale zagadką pozostaje. kto zabrał pierścień.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Kryształowe dzieci. Historie uzależnienia od dopalaczy oparte na faktach

Autor: Laura Chudzyńska

Czy istnieje środek. który jest w stanie odebrać ci ciało i duszę?

Tak. Nie musisz po nim jeść i spać. nie czujesz zmęczenia. a jedynie euforię. pobudzenie. błogostan. Dryfujesz na cienkiej granicy usypanej białym pyłem między życiem a śmiercią i nie zdajesz sobie sprawy. że za chwilę pochłonie cię bez reszty. a ty nie będziesz już w stanie powstrzymać się przed sięgnięciem po kolejną dawkę.

Właśnie tak działa mefedron i jego pochodne. O jego destrukcyjnej sile przekonała się piątka znajomych: Sedonia. Miriam. Kaja. Oskar i Natan. Ci młodzi ludzie spotkali się przypadkiem. dzieląc między sobą sploty wydarzeń. które wkrótce uświadomią im. że przypadki nie istnieją. Każdy z nich ma inny powó

:

Cena:


Portrait of a Man with Red Hair

Autor: Hugh Walpole

This is a terrible story about Harkness. a timid American who travels all over Europe with his etchings as his only friends. While in London. he meets a man at the club who recommends visiting a small town during his holidays. The next 24 hours completely change his life. He made friends with a frightened young woman who is unhappily married and meets a man with red hair. a rich and sadistic man who loves to influence others by hurting them.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


https://woblink.com/product-publication/download/191217/epub

1:

:

Cena:


Użytki zielone

Autor: praca zbiorowa

Publikacja zawiera najważniejsze informacje na temat trwałych i przemiennych użytków zielonych. Szeroki opis gatunków traw i roślin motylkowych wraz z polecanymi odmianami. ułatwi czytelnikowi wybór gatunków do swoich użytków. Poruszone tematy nawożenia. ochrony i renowacji uzupełniają publikację i czynią ją swoistym przewodnikiem w założeniu i pielęgnacji tego typu uprawy. Opis kosiarek. zgrabiarek. przetrząsaczy. a także innych maszyn niezbędnych podczas pracy na użytkach zielonych. pozwoli wybrać sprzęt dostosowany do potrzeb danego gospodarstwa.

Wydawnictwo: Agro Wydawnictwo

Cena: 10.5chłopcy z placu broni książka do czytania pdf za darmo, nigma talib, zarzadzanie w sporcie, bezpłatne ebooki po polsku, przygody kanoniera dolasa, autoteliczność, gombrich krótka historia świata, współczesny terroryzm, obrońcy miłości pdf, wywoływanie duchów historie, chwalba historia polski, preliminaria, fizjologia wysiłku i treningu fizycznego, gerard athias, jałoszyński, juz nie żyjesz, jej sekret penelope bloom pdf…