ISBN

ISBN

9788711662397: Wydawnictwo

Format

9.99: https://woblink.com/ebook/wiezien-na-zamku-zenda-anthony-hope-200929u

Cena:


Syndrom oblężonej twierdzy. Zmagania kontrwywiadu II RP. Tom IV

Autor: autor zbiorowy

Książka jest czwartym tomem z serii o dziejach kontrwywiadu II RP. Publikacja ta ukazuje problemy. jakim musiało stawić czoła nowe. odrodzone państwo polskie. A zakres tych problemów był bardzo szeroki. Część z nich miała źródła w konflikcie strategicznym oraz pretensjach granicznych państw sąsiadujących z naszym krajem. Problem narodowościowy (pamiętamy. że w tamtym czasie Polska stanowiła wielonarodowy tygiel). wroga działalność na terytorium II RP obcych służb specjalnych czy ochrona granic państwowych to wyzwania. z którymi należało sobie poradzić w pierwszej kolejności. aby następnie móc umacniać kruchą. dopiero co odrodzoną państwowość.

W niniejszej publikacji poruszono zagadnienia ważne z punktu widzenia ówczesnego państwa. Zaprezentowano również sylwetki wielkich polskich patriotów. którzy wnieśli istotny wkład w ochronę bezpieczeństwa kraju swoją codzienną. mozolną służbą.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 47


ISBN

9788382260465: Wydawnictwo

Format

12.49: https://woblink.com/ebook/palac-i-rudera-boleslaw-prus-197613u

Cena:


Przy księżycu

Autor: Bolesław Prus

„Przy księżycu” to utwór autorstwa Bolesława Prusa. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury pozytywizmu i współtwórcy realizmu.

“ Zapatrzony i zasłuchany. poszedłem do starego parku. który zdawał się być stolicą tych widziadeł i odgłosów. Alem niedługo przypatrywał się cudownym sprawom nocy. W alejach rozległy się okrzyki. śmiech i gonitwy towarzystwa dam. panienek i paniczów. którzy z dobrodziejstw księżycowego światła korzystali tak wesoło. że wobec nich — cała natura ucichła. Wszędzie było ich pełno: w klombach. na trawnikach. w alejach głównych i bocznych. Dla ukrycia się przed tą burzą radości. trzeba było wybrać najrzadziej odwiedzaną ścieżkę. Księżyc powoli toczył się ku zenitowi. a razem z nim posuwały się cienie drzew. zakrywając jedne

2.49: https://woblink.com/ebook/widziadla-boleslaw-prus-201023u

Cena:


Czarny kot – opowiadanie erotyczne

Autor: Leroy Chrystelle

Poczułam go za mną. Wślizgnął się do środka. wypełniając moją tylną dziurkę. podczas gdy jego palce z wirtuozerią pieściły moją łechtaczkę. Patrzyłam w morze. gdzie odbijało się światło księżyca. Byłam pod wrażeniem piękna otaczającego nas krajobrazu. które jeszcze bardziej potęgowało intensywność doznań i magię tej chwili.

Podczas konferencji poświęconej ochronie środowiska naturalnego atmosfera w nadmorskim kurorcie Pusan w Korei sprawia. że Alia. doświadczona reporterka. jest podekscytowana. zdezorientowana i poirytowana. Lubi. jak coś się dzieje. i właśnie to dostała.

Alia jest zafascynowana nieznajomą kobietą o kociej urodzie. która porusza się z niezwykłą zwinnością i szybkością. Jednocześnie nie potrafi oprzeć się urokowi inspektora policji. „Apo

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Na Święta przytul psa

Autor: Shane Lizzie

Zakochaj się w Święta!

Czarujący romans w klimacie bożonarodzeniowym – historia Ally i Bena. których połączyły poszukiwania nowych domów dla psiaków ze schroniska zagrożonego likwidacją.

Ally Gilmore przyjeżdża z Nowego Jorku do Pine Hollow. To urocze miasteczko ma wszystko. czego Ally potrzebuje w ten świąteczny czas. nawet łagodnie prószący śnieg. Niestety jakiś Grinch postanowił wstrzymać finansowanie schroniska dla psów. które prowadzą jej dziadkowie. Ally nie może pozostać obojętna…

Ben West opiekuje się swoją dziesięcioletnią siostrzenicą Astrid. której rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Nadmiar obowiązków w radzie miasta i niekończące się problemy jego mieszkańców sprawiają. że nie ma czasu dla siebie. Mimo wszystko postanawia pomóc Ally.

Czy zdążą znaleźć domy dla wszystkich nietuzinkowych mieszkańców schroniska? Czy magia Świąt zmieni życie Ally i Bena na dłużej? Czy pomagając innym. można odnaleźć swoje szczęście?

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9


Widzenie

Autor: Bolesław Prus

„Widzenie” to opowiadanie autorstwa Bolesława Prusa. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury pozytywizmu i współtwórcy realizmu.

„Do gabinetu wszedł człowiek stary. z długimi włosami. z nieporządnie utrzymaną brodą. Miał na sobie wytarty paltot. popstrzony płatkami śniegu. Na jego widok doktór cofnął się i zapytał tonem. w którym czuć było gniew i zdziwienie: – Cóż sprowadziło do mnie… pana… i jeszcze o tej porze?… – Krup… – szepnął starzec. – Mój wnuczek ma krup… dusi się!… Doktór wzruszył ramionami. Starzec. widząc to. załamał ręce i począł mówić chrapliwym głosem:  – Panie. miej miłosierdzie!… Prawda… obdarłem was… Jeżeli zechcesz. wyznam to przed sądem… Ale i cóż mam z tego?… Nędzę… Moja córka. wdowa. utrzymuje się z szyci

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12.9


Śledztwo panny Cahill

Autor: Brenda Joyce

Po mieście krąży morderca nazwany przez prasę Rzeźnikiem. Dwie zaatakowane kobiety uszły z życiem. trzecia nie miała tyle szczęścia. Sprawa zaprząta myśli panny Fran Cahill. która już rozwiązała kilka kryminalnych zagadek. Tym razem szczególnie jej zależy na wykryciu sprawcy. bo jedna z jej przyjaciółek może być kolejną ofiarą. Czy sprawca pragnie śmierci konkretnej kobiety. czy atakuje wszystkie samotne matki w tej okolicy? Fran uważa. że odpowiedź na to pytanie okaże się kluczowa. Rozpoczyna niebezpieczne śledztwo. które mocno odbija się na jej życiu osobistym. A częste kontakty z komisarzem Braggiem mogą się z wielu powodów nie podobać Calderowi. z którym jest zaręczona.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 14.99darksiders 3 poradnik, kochanek dziewicy, kompendium wiedzy o unii europejskiej, połówka żółtego słońca, polityka gospodarcza winiarski, małgorzata rogala ważka chomikuj, podejdź bliżej, kronika prokosza pdf, marlena duda, poradnik gothic 1, poza schematem malcolm gladwell, marta wójcicka, samouczek angielski, marian kisiel, kalendarz szóstoklasisty matematyka pdf…