Matczyna droga

Matczyna droga

Autor: Pak Wanso

Pak Wanso. ur. w 1931 roku – jedna z najpopularniejszych pisarek południowokoreańskich; zadebiutowała dość późno (1970) powieścią Nagie drzewo. która przyniosła jej pisarską sławę. Utwory Pak zyskały sobie szeroką rzeszę czytelników w Korei. lecz dzięki uniwersalnej treści mogą być odbierane również przez czytelników z innych obszarów kulturowych.

Autorka jest laureatką kilku koreańskich prestiżowych nagród literackich.

Pak Wanso pisze o problemach społecznych. często powraca do wątku koreańskiej wojny domowej. wiele utworów opiera na własnych doświadczeniach.

Matczyna droga jest pierwszą częścią trylogii. którą autorka poświęciła postaci swej matki.

 

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 25


Zimna S

Autor: Justyna Chrobak

Malwina jest typem silnej kobiety. która wie. czego chce i jak ma to osiągnąć. Prowadzi własną firmę. jest wyrachowana i skuteczna. Nie ma czasu i ochoty na miłosne dramaty. Wie. że nikt nie zadba o nią tak dobrze. jak ona sama.

Za namową współpracownika zatrudnia Sebastiana. który szybko zaczyna działać jej na nerwy. Dodatkowo zbliżają się święta. których kobieta nie cierpi. Gdy więc na horyzoncie pojawia się przystojny Adam. Malwina pozwala sobie na niezobowiązujący romans. Ma przecież swoje potrzeby.

Pewnego dnia dzwoni do niej ojciec. Dostaje groźby. ktoś chce się na nim zemścić. a Malwina stała się celem. To burzy jej cały porządek. Tym bardziej że związek z Adamem się rozwija. ale i Sebastian coraz częściej zajmuje jej myśli.

 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena:


100 przebojów muzyki klasycznej

Autor: Robert Ginalski

Wiesz. jak powstawały największe przeboje muzyki klasycznej? Robert Ginalski odkrywa tajemnice melodii znanych na całym świecie. Nie musisz być melomanem! Dzięki tej wyjątkowej książce. dasz porwać się historiom. które zrywają ze stereotypem muzyki nazywanej przez niektórych „poważną’. Przyjazny czytelnikowi styl. szereg anegdot i odniesień do kultury popularnej na nowo odkryją przed Tobą czar klasyki. To także świetne uzupełnienie szkolnej wiedzy dla czytelników w każdym wieku!

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99teodora bizancjum, mamy dla mamy pdf, rodzina partnerska, zakazana historia ludzkosci, władca lewawu ebook, metoda ndt bobath książka, żywienie w sporcie celejowa, głaskologia, atlas świata pdf, noszczyk chirurgia repetytorium, matematyka z plusem 3 gimnazjum podręcznik pdf, małgorzata szewczyk nowak, e booki, zaginiony lot, harlan coben ksiazki, franz kafka proces pdf…