Mnie nie oszukasz

Mnie nie oszukasz

Autor: Caitlin Crews

Księżniczka Valentina wiele by dała. by uniknąć niechcianego małżeństwa. Gdy na lotnisku w Londynie przypadkowo spotyka dziewczynę wyglądającą identycznie jak ona sama. wpada na szalony pomysł. by zamieniły się rolami. Teraz Valentina. przebrana za asystentkę. rusza do Nowego Jorku u boku aroganckiego milionera Achillesa Casilierisa…

 

Druga część miniserii.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Złap oddech

Autor: Michael Barczok

Poznaj sekrety płuc i dowiedz się. jak oddychać. żeby żyć dłużej.

Czy wiejskie powietrze na pewno jest zdrowe?

Jak kasłać. żeby żyć dłużej?

W jaki sposób kontrolować astmę i jaki sport może w tym pomóc?

Dlaczego smog nazywa się czasem ‚astmą z rury wydechowej’?

Na czym polega POChP. na które cierpi ponad dwa miliony Polaków i jak można jej uniknąć?

Codziennie nasze płuca przepompowują tyle powietrza. ile by wystarczyło. żeby wznieść się w lot balonem. Niezależnie od tego. czy biegniemy maraton. czy śpimy. płuca nieustannie dostarczają nam tlen. Przypominamy sobie jednak o nich zazwyczaj dopiero wtedy. gdy odmawiają nam posłuszeństwa.

Doktor Michael Barczok. pulmonolog z Centrum Chorób Płuc w Ulm (oraz założyciel Chóru Osób bez Tchu) fascynująco i ze swadą opowiada. jak działa ludzki układ oddechowy. a wspólnie ze swoją żoną Susanne. trenerką oddechu. uczy. jak oddychać – i ziewać! – by ogarnęło nas poczucie szczęścia.

‚Złap oddech’ to pełen sprawdzonych porad lekarskich. a przy tym niezwykle przystępnie napisany przewodnik po najczęstszych chorobach układu oddechowego.

Ta książka jest jak łyk świeżego powietrza.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Wybrane idee. partie i organizacje polityczne Bliskiego Wschodu

Autor: Filip Ilkowski

Próba interpretacji życia politycznego przez pryzmat ruchów. idei i organizacji jest niezwykle złożonym i trudnym zagadnieniem. Przekonania i idee są często przecież głównymi przesłankami działań podejmowanych przez aktorów politycznych. a w tym także i przez państwa. Redaktorzy mają świadomość. że jest to śmiała próba. ponieważ temat ten jest bardzo obszerny. Z tych to powodów analizie zostały poddane wybrane aspekty tego zagadnienia. Uznano jednak. że nie warto zwlekać z wydaniem książki dotyczącej jednego z kluczowych problemów w kontekście szybko zmieniającej się rzeczywistości na tym obszarze. Właśnie kwestia zakorzenionych społecznie idei. jak i istniejących form organizacyjnych je ucieleśniających – g

29: https://woblink.com/ebook/rozliczalnosc-w-badaniach-jakosci-demokracji-anna-sroka-146935u

Cena:


Muzyka dla Ilse

Autor: Ewa Formella

Historia czerpiąca ze szkatułki wspomnień kobiety. która przeżyła piekło wojny.

Mała Ilse nie zdaje sobie sprawy. jak potworny los miał stać się jej udziałem. Cała jej żydowska rodzina. z wyjątkiem maleńkiego braciszka. została zesłana do obozu zagłady. Jej samej udało się wyjechać na Zachód. aby tam służyć rodzinie pewnego niemieckiego oficera. W maleńkiej wiosce blisko szwajcarskiej granicy znajduje nie tylko kryjówkę przed okrucieństwami wojny. ale również przyjaciółkę. Nie może jednak zapomnieć o swoim młodszym bracie. Nie traci nadziei. że mały Aron przetrwał wojnę i żyje gdzieś w Polsce…

Wiara. nadzieja. miłość… Trzy tematy opisane w tej niezwykłej powieści. Przy czym nadzieja stanowi podstawę historii. Autorka sprawnie przeprowadza nas pomiędzy niekiedy bardzo trudnymi tematami. Polecam.

Anita Scharmach. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


Takie układy

Autor: Torańska Teresa

PIERWSZY OD 40 LAT ZBIÓR REPORTAŻY TERESY TORAŃSKIEJ.

“Torańska przede wszystkim słucha. Bardzo uważnie. Schowana w szafie dyrektora PGR-u Mileszewy nie może się wtrącać do akcji. ale w innych sytuacjach robi to gorliwie. Domaga się od swych informatorów kolejnych wyjaśnień. Jest niestrudzona w wędrówkach po różnych szczeblach. zwłaszcza gdy prosty człowiek doznaje krzywdy.”

ze wstępu Małgorzaty Szejnert

Takie układy to obraz PRL-u lat 70. i 80. z perspektywy zwykłych ludzi. którzy chcą godnie żyć. wywiązywać się z wyznaczonych im zadań. ludzi zależnych od odgórnych decyzji. ludzi często niemających znikąd pomocy.

Autor wyboru. układu i posłowia: Remigiusz Grzela

Wstęp: Małgorzata Szejnert

Wydawnictwo: Wielka Litera

Cena:bestiariusz słowiański, hulajnogą przez smoczą wyspę audiobook, parking policyjny gta 5, robert hughes, kod leonarda da vinci pdf, detektyw pozytywka lektura pdf, scenariusze przedstawień kabaretowych, imperium grzechu pdf doci, tom phillips prawda, wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, węglińska jak pisać pracę magisterską pdf, papież franciszek książki, grażyna gierszewska, vi keeland egomaniac pdf pl, breaking rules gra rozpoczęta pdf, tomasz szkudlarek, dżungla w mieście…