Niewidzialne kobiety

Niewidzialne kobiety

Autor: Criado-Perez Caroline

Pierwsza książka. która na taką skalę analizuje seksistowski charakter świata. w którym żyjemy – od dostępności usług publicznych po projektowanie dóbr luksusowych. Caroline Criado Perez na setkach przykładów pokazuje. że domyślnym użytkownikiem większości dóbr i usług jest wciąż mężczyzna i pisze o tym. w jaki sposób wpływa to na codzienne życie połowy ludzkości. Brak istniejących danych na temat kobiet – ich potrzeb. zdrowia. sposobów korzystania z infrastruktury i usług publicznych. funkcjonowania na rynku pracy etc. prowadzi do ich systematycznej dyskryminacji we wszystkich dziedzinach życia. od języka. poprzez system edukacji czy ochrony zdrowia (np. diagnostyka i leczenie niektórych chorób). normy obowiązujące w miejscach pracy. system ochrony pracy po system podatkowy i zarządzanie. nie mówiąc już o (nie)obecności kobiet na kartach historii. Przedsięwzięcie Caroline Criado Perez jest imponujące przede wszystkim ze względu na ilość materiału. jaki poddała analizie. i fakt. że objęła nią obszar od Norwegii po Argentynę i RPA i od Stanów Zjednoczonych po Japonię.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 31.2


ISBN

9788374824491: Wydawnictwo

Format

31.6: https://woblink.com/ebook/dzikie-stwory-stephen-james-david-thomas-2597u

Cena: David Thomas


Ślepiec

Autor: Max Czornyj

Nowy kryminał autora. który w ciągu jednego tylko roku podbił wszystkie listy bestsellerów!

W pustym mieszkaniu w jednym z gdańskich bloków zostaje znalezione makabrycznie okaleczone ciało mężczyzny. Sprawa zostaje przydzielona komisarz Lizie Langer. która musi zmierzyć się także z własnymi problemami z przeszłości.

Do zespołu śledczych dołącza Orest Rembert – młody profiler. który zdaje się bardziej zafascynowany tworzeniem portretu psychologicznego komisarz niż zabójcy. Langer i Rembert tworzą szczególny duet. razem stawiając czoła seryjnemu mordercy.

Sprawa jednak stanęła w martwym punkcie do momentu. kiedy morderca znowu daje o sobie znać. Po raz kolejny ze szczególnym okrucieństwem upodobał sobie oczy swojej ofiary. Kim jest mężczyzna nazywający siebie Ślepcem? Kt

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 31


1

Autor: Grzegorz Komerski

Dariusz Jemielniak

:

Cena:


ISBN

9788380756526: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/tylko-niewinni-rachel-abbott-143184u

Cena:


Kobiety i władza. Manifest

Autor: Mary Beard

„Nie da się łatwo wpasować kobiet w strukturę zaprogramowaną jako męska – trzeba tę strukturę zmienić”.

Przekornie dowcipna. najbardziej znana brytyjska filolożka klasyczna Mary Beard analizuje motywy genderowe i pokazuje. jak historia traktuje silne kobiety. Począwszy od starożytności i uderzających wersów Odysei po memy internetowe z Trumpem i Hillary Clinton – autorka bada kulturowe podwaliny mizoginii. kwestię głosu kobiet w sferze publicznej. nasze kulturowe postawy wobec relacji łączących kobiety z władzą. Na podstawie własnych doświadczeń z seksizmem i agresją wiążącą się z płcią. z którymi spotkała się w Internecie. pyta: jeśli akceptuje się niedopuszczanie kobiet do struktur władzy. to czy tej władzy nie trzeba zdefiniować na nowo?

Pogromczyni trolli. – „New Yorker”

Gdyby starożytni Rzymianie mieli Mary Beard po swojej stronie. ich imperium trwałoby do dziś. – „Daily Mail”

Z finezją skłania do zastanowienia się nad naszym światem. nad odpowiedziami. jakich udzielamy na pytanie o to. co czyni nas ludźmi. – „Sydney Morning Herald”

Emanująca nieokiełznaną energią. z ożywczo lekceważącym podejściem do konwenansów”. – „Financial Times”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 28.9


Opowiem ci o zbrodni

Autor: Michał Kuźmiński

Czołowi polscy autorzy kryminałów analizowali głośne sprawy. opierając się na nagich faktach z policyjnych i sądowych akt. Tu nie ma kluczenia – jest za to próba odpowiedzi na pytanie: co popycha człowieka do popełnienia zbrodni?

Każdy z autorów przeanalizował okoliczności towarzyszące przestępstwom – rozmawiając z profilerami. patologami. psychologami. specjalistami kryminologami czy analizując akta – i opisał wybraną historię.

„Opowiem ci o zbrodni” to jednocześnie książka i program telewizyjny w telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kompania Mediowa

Cena: 14.95agata gąsiorowska, gorzko, bycie miłym to przekleństwo pdf, grzegorz teresiński, miłość na walizkach, sharon kendrick, lidia amejko, będzie bolało pdf chomikuj, tora pdf, kamień łez, dary anioła 2 pdf, złodziejka ksiażek, niezgodziński wytrzymałość materiałów pdf, elon musk biografia audiobook…