DwubieguNova… czyli ta. która kocha za bardzo

DwubieguNova… czyli ta. która kocha za bardzo

Autor: Małgorzata Strzelecka

W tomiku poetka przenosi czytelnika w świat miłości – miłości skomplikowanej. trudnej. bolesnej i niejednoznacznej. wielobarwnej. rozdartej między rozpaczliwą potrzebą bliskości i lękiem przed nią. między odrzuceniem i odrzucaniem. paniczną ucieczką i silną potrzebą powrotu.

W jednym wierszu znajdziemy głębokie uczucie smutku. rezygnacji i straty. by w kolejnym rozpłynąć się w radosnych uniesieniach spełnienia i radości. Skrajne emocje oraz myśli o śmierci i przemijaniu pojawiają się tu na zmianę z euforycznymi stanami bezkresnej szczęśliwości i z gloryfikacją przedmiotu uczuć. Z wiersza na wiersz coraz bardziej zapadamy się w świat przedstawiony opowiedziany monologiem lirycznym dziewczyny. a potem kobiety. zatraconej bez reszty w miłości. 

<

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/146571/pdf

1:

:

Cena:


ISBN

9788395203879: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/czekaj-mrugaj-robert-kedzierski-anna-krochmal-gunnhild-oyehaug-145249u

Cena:


Naprawdę prosty angielski. czyli proaktywna instrukcja obsługi języka angielskiego

Autor: Arkadiusz Pecyna

Dzięki niniejszej książce-instrukcji język do tej pory nieznany czytelnikowi przestaje być tajemnicą. Autor stroni w niej od określenia „język obcy”. Jest on zdania. że kiedy nowy język nazywamy „obcym”. od razu stawiamy się w opozycji do jego poznawania. Coś. co nieznane i obce. w jednej chwili potrafi skutecznie odstraszyć. Według badań wspominanych w tej publikacji człowiek jest w stanie uczyć się nowych rzeczy przez całe życie. Z tego względu książka ta może być przydatna osobom. które chcą nauczyć się nowego języka. niezależnie od ich wieku. Zawarte tutaj liczne „sposoby na angielski” są niezastąpione nie tylko dla samodzielnych adeptów języka angielskiego. Przydadzą się też wszystkim tym.

12: https://woblink.com/ebook/pomruki-gluszy-bressa-zbigniew-146193u

Cena:


Prawne instrumenty zachowania równowagi finansowej państwa i ich skuteczność

Autor: Grygorowicz Witold

W publikacji zostały poruszone tematy kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania finansów publicznych. Przestawiono proces normatywizacji instrumentów zarządzania państwem. mających na celu zachowanie równowagi finansowej. Autor wykazuje. że za pomocą reguł fiskalnych zawartych w ustawach zwykłych nie jest możliwe stworzenie gwarancji prawnych przestrzegania norm konstytucyjnych dla zapewnienia równowagi finansów publicznych. Określa jednocześnie. jakie warunki muszą zajść. aby wspomnianą równowagę osiągnąć.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 22.45czarna bandera, mirosław jarosz, piotr zychowicz skazy na pancerzach, tamten okrutny wiek, mroczne intrygi tom 3 pdf, onkologia podręcznik dla studentów i lekarzy, h.e.o. herbert, tradycje rycerskie, sport nie istnieje, co cie nie zabije to cie wzmocni, henryk pietrzkowski, głód i pragnienie, józef szopiński, gra o tron mobi, historia wewnętrzna pdf, co kryja jej oczy, takiego jak putin, ark survival evolved poradnik dla początkujących, marcin moroń, zakazana ella fields pdf, wskazywanie drogi po angielsku ćwiczenia pdf, życie w średniowiecznym zamku pdf chomikuj, wielka rzeka, jak zostać piłkarzem…