Powrót z Bambuko
Autor: Katarzyna Nosowska
Książka. która bawi i pobudza do myślenia.
‚Powrót z Bambuko’ – najnowsza powieść Katarzyny Nosowskiej
Świat nieustannie się zmienia. Każdego dnia zaskakują nas zupełnie nowe wydarzenia. W tyglu negatywnych emocji. Katarzyna Nosowska znajdzie kilka słów. by poprawić nasze samopoczucie. Utrze nosa tym. którzy nie poddają wątpliwości swojej wiedzy. ‚Powrót z Bambuko‚ to również miejsce na wątpliwości. sprawdzanie faktów i niepewnych informacji.
Nosowska o rzeczywistości z humorem
Nosowska pokazuje. że w czasach pandemicznej rzeczywistości. ale i szarej codzienności. nikomu nie brakuje rozterek i przemyśleń na temat zmieniającego się świata. Kiedy ktoś w brutalny sposób zadaje kłam faktom. autorka zmienia naszą rzeczywistość organizując tytułowy ‚Powrót z Bambuko‚. Książkę wzbogacono o ilustracje Izabeli Kaczmarek-Szurek.
Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym. co ludzie powiedzą. a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się. że nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle. ile trzeba. by się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to. by własnym zaangażowaniem nie spowodować. że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie się użyć własnego życia. by żyć. jak wam się podoba – Kaśka Nosowska
Sprawdź również debiutancką powieść autorki. ‚A ja żem jej powiedziała‚.
Wydawnictwo: Wielka Litera
Cena: 23.03
Nowohucka telenowela
Autor: Renata Radłowska
Równo siedemdziesiąt lat temu ruszyła budowa Nowej Huty. Zaplanowana jako osiedle dla pracowników pobliskiego kombinatu. stała się domem dla tysięcy ludzi z podkrakowskich wsi. szukających lepszego jutra w wielkim mieście.
Renata Radłowska z czułością wysłuchuje historii swoich bohaterów – przodowników pracy. lokalnych działaczy. ale i zwykłych mieszkańców głęboko wrośniętych w codzienne życie dzielnicy.
„Nowohucka telenowela” to zbiór reportaży. dla których Nowa Huta jest jedynie punktem wyjścia. a opowieść o mieście i ludzkich losach staje się uniwersalną opowieścią o przywiązaniu. przemijaniu i tęsknocie za młodością.
„Pierwsze wydanie „Nowohuckiej telenoweli” ukazało się w 2009 roku i składało się z kilkunastu tekstów – opowieści naiwnych. jeszcze pełnych nadziei. zachwytu i dobrych wspomnień. wiary w wieczność. socjalizm (tego nikt się nie wypierał). Tacy byli bohaterowie pierwszego wydania. Drugie uzupełnione jest o sześć nowych tekstów. minireportaży. niby z tej samej przestrzeni. ale emocjonalnie cięższych. Tu jest już samotność. starość. odchodzenie; czas. a zarazem brak czasu. Umiera pokolenie junaków. którzy budowali Nową Hutę. nowe rodzi się albo dorasta. Już zagląda do tych pustych mieszkań po junakach. już się w nich urządza. przegląda w historii sprzed siedemdziesięciu lat. Umierają właściciele miasta. przychodzą mieszkańcy.” Renata Radłowska
„„Nowohucka telenowela” to niezwykły zapis dzisiejszej świadomości budowniczych i mieszkańców Nowej Huty. a zarazem świadectwo działania heroicznych (pokoleniowych) mitów. które z upływem czasu stają się nierzadko „kuchennymi opowieściami”.
Mamy tu do czynienia z domowymi opowieściami. zapisanymi najczęściej tak jak były wygłoszone. a więc w języku mówionym. który dziś jest jednym z najważniejszych kryteriów autentyzmu zjawisk kulturowych. Na tym polega m.in. niezaprzeczalna wartość tej książki. jej oryginalność. ukryta w chwytliwym dziś określeniu gatunkowym: telenowela.” prof. Roch Sulima
Wydawnictwo: Czarne
Cena: 17.55
Złoty róg
Autor: Jacek Dehnel
PROFESOROWA SZCZUPACZYŃSKA I SENSACJA NA SŁYNNYM WESELU
Listopadowy ranek 1900 roku. Pod domem profesorowej na św. Jana tłoczno od gapiów – w bramie naprzeciwko znaleziono ciało mężczyzny! Jednak Zofia Szczupaczyńska tylko rzuca okiem na miejsce zbrodni. Nie ma teraz czasu rozpocząć śledztwa – pędzi do bazyliki Mariackiej na najgorętsze wydarzenie sezonu: ślub poety Rydla z chłopką!
Ale potem na weselu w wiejskiej chacie nieoczekiwanie wpada na trop wydarzeń. które pokazują morderstwo na św. Jana w nowym świetle.
Czy przenikliwa detektywka amatorka odkryje w Bronowicach coś. czego nie dostrzegł Wyspiański?
Krakowska panna Marple – spostrzegawcza. inteligentna i dociekliwa (tylko nieżyczliwi nazwaliby ją wścibską) – na tropie afery rodem z sensacyjnego
29.93: https://woblink.com/ebook/powrot-nicholas-sparks-maria-olejniczak-skarsgard-205042u
Cena:
SIOSTRA PERŁY
Autor: Lucinda Riley
Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach. wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym
półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec. nazywany przez nie Pa Saltem. nadał im imiona
mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca. który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie. co się stało z siódmą siostrą.
CECE D’APLIÈSE NIGDY NIGDZIE NIE PASOWAŁA…
Po śmierci ojca znalazła się na życiowym zakręcie. Postanawia opuścić Anglię. by podążyć za wskazówkami pozostawionymi jej przez Pa Salta i znaleźć swoje korzenie. Jedyne. co ma. to czarno-białe zdjęcie
:
Cena:
Format
EPUB.MOBI: 22209
https://woblink.com/ebook/dobra-matka-malgorzata-rogala-22209u
:
Cena:
Czarne narcyzy
Autor: Katarzyna Puzyńska
Brodnica przygotowuje się do obchodów lipcowego Święta Policji. Daniel Podgórski nie ma jednak powodów do radości. Niektórym ludziom bardzo zależy. żeby jak najszybciej zapomniał o zamkniętej już sprawie śmierci trójki bezdomnych. Przy każdym z ciał z jakiegoś powodu pozostawiono niewielkie wahadełko. Pewna dziennikarka sugeruje policjantowi. żeby szukał odpowiedzi w opuszczonym domu ukrytym w leśnej gęstwinie. Miejscowi wierzą. że to miejsce nawiedzane przez diabła. Kobieta wkrótce znika bez śladu. a Podgórski wraz z byłą komisarz Kopp odnajduje kolejne ciało. Co ma z tym wspólnego niepokojąca wiadomość. którą Weronika Nowakowska otrzymuje od nieznanego nadawcy? Dlaczego drobny złodziejaszek ginie tego samego dnia. kiedy wychodzi z więzienia? I jakie znaczenie dla sprawy mają czarne narcyzy?
‚Czarne narcyzy’ to ósmy tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku. Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.
Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji. czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega. spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy. ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą. gdzie toczy się akcja jej powieści.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cena: 30.4
https://woblink.com/product-publication/download/147784/epub
1:
:
Cena:
ekspozycja (powieść), bariery osób niepełnosprawnych pdf, miecz północy, zanim umre, finanse publiczne książka pdf, hans hoppe, audiobook opowieści z narni, jeden dzień z życia iwana denisowicza, ipv6 czy ipv4, piesn o rolandzie autor, jak mówić o sobie dobrze, finanse publiczne teoria i praktyka owsiak pdf, nawiedzony dom, psalmista, opieka nad wcześniakiem pdf, książka promyczek, "grzegorz kapla", dziewczynka która widziała zbyt wiele, samantha young wszystko przed nami, c++ i…