Skrwawione ziemie

Skrwawione ziemie

Autor: Timothy Snyder

HISTORIA NAJWIĘKSZEGO LUDOBÓJSTWA W DZIEJACH ŚWIATA

Polska. Ukraina. Białoruś. kraje bałtyckie i zachodnia część Rosji to obszar. który stał się teatrem działań dwóch najbardziej zbrodniczych reżimów Europy. Skrwawione ziemie. To tam właśnie zbiegały się imperialne wizje krwiożerczych dyktatorów: Hitlera i Stalina. Tam z ich rąk w ciągu dwunastu lat zginęło 14 milionów osób.

Ich śmierć nie była bezpośrednim efektem wojny. ale przemyślanej polityki eksterminacyjnej. Najczęściej dotykała niewinnych – kobiety. dzieci i starców. Wszystkie działania były starannie zaplanowane i realizowane. Od wielkiego głodu na Ukrainie. przez czystki stalinowskiego terroru. aż po Holokaust.

Snyder nie patrzy na współczesne podziały geograficzne. Opisuje ten obszar

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 15.35


Zanim nadejdzie jutro. Tom 3. Druga strona nocy

Autor: Joanna Jax

Boleśnie doświadczeni. okaleczeni duchowo bohaterowie próbują odbudować własne życie. Desperacko szukają szczęścia i swojego miejsca na ziemi. Niektórzy nie wiedzą. że los jeszcze niejeden raz wystawi ich charaktery na ciężką próbę. Inni wciąż nie mogą poradzić sobie z uczuciem straty i osamotnienia. Spoglądają w przeszłość. jak gdyby ta miała dać im odpowiedź na nurtujące ich pytania o sens istnienia i granice ludzkiej wrażliwości. Czy uda im się odzyskać utracone zaufanie i ocalić miłość. a przede wszystkim zapomnieć o koszmarze. jaki stał się ich udziałem…?

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 15.35


Serce gangstera

Autor: Anna Wolf

‚ – Ile jestem warta? Spójrz mi w oczy i powiedz to – rozkazuję mu chłodnym tonem. na który Nick się wzdryga.

– Milion – odpowiada przez zaciśnięte zęby’.

Dwudziestodwuletnia Chloe McCoy nigdy się nie spodziewała. że jej brat Nick wpadnie na tak egoistyczny pomysł. Pokazał groźnemu gangsterowi pewne zdjęcie. sugerując. że to właśnie ona mogłaby być zabezpieczeniem spłaty karcianych długów.

I mimo iż Nick próbował później wyprostować niefortunny zbieg okoliczności. twierdząc. że to samochód. a nie ona. miał gwarantować spłatę długu. Aleksiej Tarasow już ułożył sobie w głowie plan. Szalony plan.

Z mężczyznami takimi jak Tarasow nie można pogrywać. Kiedy gangster jego pokroju zobaczy coś. co mu się spodoba. zrobi wszystko. żeby to mieć.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.74


Prawda zapisana w popiołach. Tom 1: Milczenie aniołów

Autor: Joanna Jax

Opowieść o zwykłych ludziach. którzy po wojnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Różne przeżycia i inne spojrzenie na sytuację w Polsce sprawiają. że nawet przy rodzinnych stołach dochodzi do konfliktów i zadrażnień. Bohaterowie znani z ‚Zemsty i przebaczenia’ oraz ‚Zanim nadejdzie jutro’ tym razem zmagają się z szarą egzystencją lat pięćdziesiątych i demonami przeszłości. które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Szymek Wielopolski. Mateusz Rosiński. a także Nela Domosławska. Nadia Niechowska i Kuba Staśko to tylko niektóre postaci. znane z poprzednich sag. które spotkacie na kartach tej powieści.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 15.35książę litewski, tadeusz konwicki książki, gleboznastwo, steffen möller z żoną, audiobook księga dżungli, jedenaście tysięcy, zło w popkulturze, iwan krastew, trędowata czas akcji, pola wielokątów klasa 6, klub przyjaciół myszki miki kolorowanka, test z ludzi bezdomnych, natalia hofman, emerytalna katastrofa, allahakbar, biuro szpiegów chomikuj, republika nieustanne tango, kochanowski treny streszczenie, czasy po niemiecku, katarzyna majgier, zdrowy kręgosłup książka, chłopcy z placu broni książka do czytania pdf, metodologia zarządzania projektami…