Sięgaj jak najdalej. Dlaczego ludzie o szerokich zainteresowaniach wygrywają w wyspecjalizowanym świecie

Sięgaj jak najdalej. Dlaczego ludzie o szerokich zainteresowaniach wygrywają w wyspecjalizowanym świecie

Autor: Epstein David

Co. jeśli wszystko. czego nas uczono o osiągnięciu sukcesu w życiu. było nieprawdziwe?

„Zacznij jak najwcześniej. skup się na jednym. bądź wydajny” – słyszymy te rady od dzieciństwa.

Tymczasem przełomowa książka Davida Epsteina świadczy o czymś zupełnie innym. Na przykładzie słynnych sportowców. naukowców i artystów pokazuje. że kluczem do sukcesu jest nie wąska specjalizacja. nieustanne ćwiczenia i poświęcenie całego życia zgłębianiu konkretnej dziedziny wiedzy. lecz rozwijanie w sobie wielu umiejętności i interesowanie się różnymi. często odmiennymi. dyscyplinami.

Okazuje się. że generaliści – osoby uzdolnione w wielu dziedzinach – wyróżniają się kreatywnością i zdolnością do łączenia ze sobą nieoczywistych elementów. Późno rozwijają w sobie nowe umiejętności. nie boją się porażek i niepowodzeń. często zmieniają swoje zainteresowania i właśnie dlatego odnoszą sukces. bo szerokie horyzonty. bogate doświadczenie i zdolność do patrzenia na problem z różnych perspektyw stają się szczególnie cenne w coraz bardziej wyspecjalizowanym i skomputeryzowanym świecie.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


ISBN

9788381297288: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/na-wojnie-nie-ma-niewinnych-aneta-jadowska-192641u

Cena:


Rewolwerowcy. Najsłynniejsze strzelaniny Dzikiego Zachodu

Autor: Reasoner James

James Reasoner udowadnia. że prawda historyczna jest znacznie ciekawsza od literackiej fikcji. Autor rozwiewa hollywoodzkie mity dotyczące najsłynniejszych strzelanin Dzikiego Zachodu. opisując m.in. ostatnią walkę Doca Holidaya. tragiczną pomyłkę Dzikiego Billa Hickoka czy ostatni. nieudany napad Gangu Daltonów. Książka podzielona jest na kilka grup tematycznych. m.in.: pojedynki. gangi oraz napady na bank. Autor. wykorzystując swój literacki talent. zabiera nas do świata saloonów i kowbojów. i w nowym świetle ukazuje znane nam z powieści i westernów wydarzenia.

Jednym z najbardziej zakorzenionych obrazów z Dzikiego Zachodu jest pojedynek. w którym dwaj stojący naprzeciwko siebie mężczyźni na dany sygnał wyszarpują broń z kabur i strzelają do si

31.9: https://woblink.com/ebook/odmet-jacek-lukawski-188277u

Cena:


Pałac w Moczarowiskach

Autor: Maria Ulatowska

Zapraszamy do Pałacu w Moczarowiskach. najdziwniejszego na świecie miejsca. gdzie wszystko może się wydarzyć.

W żyrandolach płoną świece. słychać szelest sukien. stary kamerdyner pilnuje dawnych rytuałów. Tuż za bramą znika sygnał telefonu. Internet nie działa. a o elektryczności lepiej zapomnieć. Otoczony lasami Pałac. chociaż mieści się tu hotel. nie przyjmuje zwyczajnych gości. Nie wystarczy móc zapłacić za pobyt; arystokratyczne pochodzenie i koligacje też nie są przepustką. gdyż właściciel majątku. hrabia Sęp-Moczarowski. wpuszcza tylko wybranych.

Jakim więc cudem znalazła się tutaj Magda. nieciekawa. przynajmniej we własnym mniemaniu. szara myszka. której u progu błyskotliwej naukowej kariery ziemia usuwa się spod nóg? Jak trafił do Pałacu Julian. zawodowy oszust. prawdziwy wirtuoz swej sztuki? Którędy wślizgnął się do parku ktoś. kto wygląda jak łobuziak. i czemu hrabia pozwolił mu zostać? Czy tych dziwnych gości coś łączy?

Takie i inne pytania zadaje sobie Leokadia. bogata dama. która nie wierzy w przypadki. Jeszcze nieświadoma. że pobyt w Pałacu całkowicie odmieni nie tylko jej życie.

Każdy dzień w Moczarowiskach niesie kolejne niespodzianki…

Myśleliśmy o tej książce. spacerując alejkami wokół pewnego pałacu. urzeczeni widokami. wsłuchani w szepty drzew. Wiekowe wnętrza. obrazy i rzeźby uparcie milczały. nie chcąc wspominać o niezwykłych wydarzeniach. jakich były świadkami. My nie musimy zachować dyskrecji. dlatego postanowiliśmy opowiedzieć Wam tę historię.

Maria Ulatowska i Jacek Skowroński

Maria Ulatowska (cykl o Sosnówce. ‚Domek nad morzem’. ‚Kamienica przy Kruczej’. ‚Całkiem nowe życie’ i kilka innych powieści) oraz Jacek Skowroński (‚Był sobie złodziej’. ‚Mucha’. ‚Zabić. zniknąć. zapomnieć’). laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne. w 2014 roku połączyli siły. tworząc autorski duet – doszli bowiem do wniosku. że pisanie w duecie jest o wiele lepsze niż solo. zamierzają to robić do końca świata i ze trzydzieści lat dłużej.

Dotychczas wydali razem dziewięć książek.

Prywatnie. poza pisaniem. najbardziej lubią podróże po świecie. zwiedzili już cztery kontynenty. a przed nimi jeszcze wiele egzotycznych zakątków. które z całą pewnością odwiedzą.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Odzyskać czas

Autor: Bożena Kowalkowska

To Ty masz kontrolować swój czas. a nie on ciebie.

Dobre rady są naprawdę dobre. gdy są sprawdzone na własnej skórze. Bożena Kowalkowska od lat uczy freelancerów. etatowców i pracujących rodziców. jak dobrze planować. żeby mieć więcej czasu dla siebie. swoich bliskich i na swoje pasje. Temat zna od podszewki. bo jako koordynatorka różnych projektów i mama dwójki dzieci nieraz mierzyła się z kryzysem czasowym i musiała opanować temat organizacji życia zawodowego i domowego.

Książka. którą trzymasz w ręku nie jest klasycznym poradnikiem. To bardzo osobista. ale też praktyczna opowieść o głębokiej zmianie. która pozwoliła młodej kobiecie odzyskać nie tylko czas. ale też sprawczość i kontrolę nad własnym życiem.

Dzięki tej książce nauczysz się jak ustalać 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 29.9siły zbrojne rp pdf, najdłuższa podróż pdf, erich fromm o sztuce miłości pdf, anonimowewyznania.pl, złoty kielich z rubinami, sztuka oficjalna, harry potter więzień azkabanu gra, 41 dni nadziei online pl, służące pdf, imagologia, dieta ketogenna pdf, diagnostyka labolatoryjna, kazuki sakuraba, dobry wilk, czasopismo egzorcysta…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin