Resortowe dzieci

Resortowe dzieci

Autor: Dorota Kania

Seria „Resortowe dzieci’ opisuje przenikanie poszczególnych grup społecznych od PRL-u do III RP. Po analizie środowiska medialnego (tom I) i rozpracowaniu powiązań pokoleniowych ludzi służb specjalnych (tom II) przyszedł czas na POLITYKÓW. Wszelka nieformalna współpraca tej grupy społecznej z tajnymi strukturami o komunistycznych korzeniach jest szczególnie niebezpieczna. Polityk uwikłany w niebezpieczne związki przestaje być autonomiczny w swoich decyzjach.

Polityk – resortowe dziecko – nie musi mieć rodziców zatrudnionych albo współpracujących z resortami siłowymi. Sam też niekoniecznie musiał podpisywać kontrakt z SB. ale swoją karierę zbudował na sprawdzonych towarzyszach z komunistycznego aparatu. Czasem nie miał z resortem wiele wspólnego – to Resort z daleka wspierał jego karierę.

Opisujemy zakulisowe działania polityków pierwszoplanowych. ale także tych. którzy ukryci w tle pociągali za sznurki.
Wielu z nich wykorzystało koneksje zdobyte w poprzednim systemie. aby osiągnąć wysoką pozycję w dyplomacji. polityce. biznesie. nauce – stali się podporami międzynarodowych korporacji czy ponadnarodowych Komisji Decydujących o Wszystkim.
Nie próbuj przełączać kanałów telewizora – znajdziesz ich wszędzie. sytych i zadowolonych. odgrywających rolę pokrzywdzonych demokratów.

Ponad 700 stron twardych danych. historii. powiązań. dat. liczb i dokumentów. Tego nie znajdziesz na żadnym czerwonym pasku telewizji informacyjnej.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


:

:

Cena:


Żona prezydenta

Autor: Chwin Stefan

Krystyna. żona prezydenta. zdradzona przez męża. ucieka z pałacu prezydenckiego. W miejscowości. gdzie się ukrywa. poznaje Mistrza. przywódcę grupy religijnej. dążącej do naprawy świata. Mistrz. który w oczach jednych jest przestępcą. w oczach innych Wysłannikiem z „tamtej strony”. chce dość dwuznacznymi metodami uzdrowić sytuację na świecie. Gdy zostaje aresztowany. Krystyna. związana z nim uczuciowo. decyduje się zrobić wszystko. by go ocalić…

W tej utrzymanej w konwencji thrillera powieści political fiction z filozoficzno-religijnym podtekstem akcji współczesnej towarzyszy apokryficzna przypowieść o jednym z uczniów Jezusa. który wbrew woli apostołów ratuje swego Mistrza od ukrzyżowania. Jego metody są równie dwuznaczne…

Wy: Wydawnictwo Literackie

Cena: 14.9dżok legenda o psiej wierności, gta 5 fragmenty listu, nesbo wybawiciel, karol may książki, alicja i lustro zombi, położna 3550 cudów narodzin pdf, wędzki dariusz, uwięzione natasha preston, jerzy rutkowski, choroby nieuleczalne, kultura jako źródło cierpień pdf, iluzjonista remigiusz mróz, wiedzmin mobi, podróże z charleyem, jeździec miedziany paullina simons, psy domowe, psie serce bułhakow pdf, to nie jest hip-hop, zwariowane pojazdy…