Układy i układziki

Układy i układziki

Autor: K. S. Rutkowski

Narratorem opowiadania jest mężczyzna. który po opuszczeniu więzienia pisze zbiór opowiadań na podstawie zasłyszanych w czasie odsiadywania wyroku historii. Długo i bezskutecznie poszukuje wydawcy swojej prozy. wreszcie pomaga mu Eugeniusz. właściciel podupadającego wydawnictwa. Korzystając ze swojej wiedzy i kontaktów. wprowadza debiutanta w branżę. obnażając przed nim panującą w niej nieuczciwość. Gdy promowany przez Eugeniusza autor odnosi lokalny sukces. obydwaj mężczyźni zaczynają mieć nadzieję. że to początek drogi do pisarskiej sławy.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Tajemnica Spotify

Autor: Jonas Leijonhufvud

Daniel Ek. chłopiec z betonowych przedmieść Sztokholmu. marzył. że będzie potężniejszy niż Bill Gates. Kilkanaście lat później jego start-up zrewolucjonizował światowy przemysł muzyczny.

By to osiągnąć. Ek musiał sprostać wielu wyzwaniom: przekonać wytwórnie muzyczne do współpracy i podjąć walkę ze Steve’em Jobsem o wprowadzenie Spotify na rynek amerykański.

Z siedemdziesięciu wywiadów. przeprowadzonych przez Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda. powstał obraz tego. jak grupa wizjonerów postawiła wszystko na jedną kartę. wierząc w moc idei i tworząc największy szwedzki start-up. który stał się głównym konkurentem Apple’a.

Wkrótce ta fascynująca historia muzycznej rewolucji naszych czasów również na platformie Netflix.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 34.4sonia raduńska, jan parandowski mitologia audiobook, tombak michał, pan kuleczka, trzecia rzesza w 100 przedmiotach, podróż przez historię magii, maria ptak, kpa komentarz, świetliński neonatologia pdf, anna szopa, e ksiazka, choroby zakaźne i pasożytnicze pdf, igrajac z ogniem, nie daj się umrzeć, tomasz halik, morderstwie w orient expressie książka…