Agaj-Han

Agaj-Han

Autor: Zygmunt Krasiński

„Agaj-Han. Powieść historyczna” – wydana w 1833 roku powieść Zygmunta Krasińskiego. jednego z trójcy wieszczów. największych poetów polskiego romantyzmu. Utwór opowiada o losach Maryny Mniszchówny. wywodzącej się z polskiej magnaterii ambitnej arystokratki. Za sprawą małżeństwa z Dymitrem Samozwańcem na kilkanaście dni. jako pierwsza w dziejach Rosji kobieta. została carycą. Rządy małżonków. zapowiadające radykalne reformy. zostały gwałtownie przerwane zamachem stanu.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Wiersze

Autor: Wacław Potocki

Wacława Potockiego do dziś uznaje się za jednego z najważniejszych poetów dawnej Polski. W swojej twórczości łączył rozliczne wątki charakterystyczne dla baroku: ziemiańskie. religijne. antyklerykalne oraz patriotyczne. Uprawiał różnorodne gatunki poetyckie: romanse. fraszki. poematy. pieśni. Jest też autorem staropolskiej epopei narodowej zatytułowanej „Transakcja wojny chocimskiej…”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Melodia mgieł dziennych

Autor: Marta Bijan

Świat muzyki. sztuki i uzależnień na tle hipnotyzującej Warszawy pełnej dźwięków

Es ma trzydzieści dwa lata i jest menadżerką młodszej od siebie Melodii – najpopularniejszej wokalistki w kraju. Ich z pozoru niewinne spotkanie na parkingu wytwórni muzycznej wywołuje lawinę zdarzeń i zamienia się w niepokojącą relację. która nieuchronnie zmierza do mrocznego finału.

Gorzka powieść wywołująca niemal namacalne uczucie dyskomfortu. To historia o marzeniach. które okazały się być początkiem drogi do samego piekła.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 13.45gospodarka żywnościowa, krzysztof koj, jama sienkiewicza, monopoly world of warcraft, twój mózg. jak zadbać o siebie naprawdę, boży pył codzienności, dieta sirt książka, fajne bajki do pobrania, joanna bątkiewicz-brożek, audio buki, postkomunistyczny, psychologia społeczna wojciszke, teorie ekonomiczne…