Miedzianka. Historia znikania

Miedzianka. Historia znikania

Autor: Filip Springer

Kupferberg – Miedzianka. niewielkie miasteczko nieopodal Jeleniej Góry. którego nie ma. Tak jak nie ma gospody Ratuszowej. gdzie miejscowe panie. plotkując przy jednym ze stolików. krzywiły się zniesmaczone. gdy ich mężowie śpiewali ‚Gdybyś miał jeszcze jedną teściową. to…’. Nie ma zabaw. podczas których Martin Lachmann grał na saksofonie. a dookoła wirowały roztańczone pary. Nie ma również browaru. papierni. zakładu kamieniarskiego. warsztatów rzemieślniczych. Nie ma pani Trenkler. która szyła koszule. pań Assmann i Alex. które zajmowały się pościelarstwem. pani Bräuer. która handlowała masłem i jajkami.

Nie ma cmentarza przy drodze do Mniszkowa z widokiem na Rudawy Janowickie. a w okolicy do dziś wspomina się. jak płyty nagrobne wyciągano z ziemi ciągnikami. a psy rozwlekały po

Wydawnictwo: Cyfrant

Cena: 10.95


Miłosna iluzja

Autor: D. B. Foryś

Drugi tom miłosnej dylogii autorki cyklu „Tessa Brown”!

Czasami złudzenie to za mało. żeby dać szansę miłości.

Hela i Kuba nie są razem. Zrozumieli. że wyobrażenie. jakie o sobie mieli. jest dalekie od rzeczywistości. Właściwie nawet się nie znają. Jedyne. co ich łączy. to niesamowity seks. W jednej kwestii są zgodni – to nie wystarczy.

Hela postanawia zamknąć ten rozdział swojego życia i zaczyna spotykać się z kimś innym. Jednak choć bardzo się stara. nie może zapomnieć o Solskim. Wszystkie jej myśli krążą wokół niego.

Gdy po paru tygodniach Kuba oświadcza Helce. że wyjeżdża. bo ma tego wszystkiego dosyć. kobieta zdaje sobie sprawę. że nie chce stracić mężczyzny na zawsze.

Oboje muszą zdecydować. kiedy kończy się iluzja. a zaczyna prawdziwy świat.

17.99: https://woblink.com/ebook/purezento-joanna-bator-33176u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/147784/epub

1:

:

Cena:


Trup na plaży i inne sekrety rodzinne (Garstka z Ustki. Tom 1)

Autor: Aneta Jadowska

Czerwcowy poranek. pusta plaża i… trup.

Kiedy Magda Garstka wraca po studiach do rodzinnej Ustki. nie spodziewa się. że czeka ją najbardziej ekscytujące lato w całym życiu. Zatrzymuje się w pensjonacie. który prowadzi jej babcia. rozpoczyna pracę w kawiarni i niedługo później… znajduje zwłoki. Kim był martwy mężczyzna? Jak zginął i czego szukał w pensjonacie Garstków? Śledztwo utknęło w martwym punkcie. a Magda. córka policjanta. wbrew ostrzeżeniom postanawia zostać detektywem. Co prawda komuś zależy. aby czym prędzej wyjechała z miasteczka. ale tym pomartwi się później. Zwłaszcza że sprawa zagadkowego trupa wydaje się powiązana z pewną rodzinną tajemnicą…

Rozrywkowy kryminał w stylu Joanny Chmielewskiej dla trzech pokoleń kobiet.

:

Cena:


O kotach

Autor: Charles Bukowski

Surowe. a zarazem czułe i zabawne spojrzenie na relacje między kotami i ludźmi jednego z najważniejszych amerykańskich pisarzy.

„Kot to piękny diabeł”.

Koty poruszały czułą strunę w nieprzystępnej duszy Bukowskiego. Były dla niego tajemniczymi czującymi istotami. skrywającymi coś pierwotnego i majestatycznego. zdolnymi jednym palącym spojrzeniem przeniknąć człowieka na wskroś. Bukowski uważał koty za wyjątkową emanację natury. nieuchwytnych posłańców piękna i miłości.

Zbiór „O kotach” to wynik zadumy Bukowskiego nad jego ukochanymi zwierzętami. ich wytrzymałością i żywotnością. Oddaje im hołd jako wojownikom i łowcom. budzącym grozę i szacunek. gdy trzymają w łapach cały otaczający je świat. „Kot jest wyłącznie SOBĄ. emanacją nieustępliwych sił natury.”

W tomie tym znajdziemy utwory zabawne. poruszające. surowe. pełne czułości. Bukowski uwiecznia je. gdy domagają się uwagi i jedzenia. polują. dostojnie przechadzają się po klawiaturze jego maszyny do pisania. delikatnie budzą. wbijając pazury w twarz.

Ale nie zapomina też o ich oddaniu i przywiązaniu. łagodności i opiekuńczości. o niezwykłej zdolności do inspirowania.

Przejmujący. ale pozbawiony pretensjonalności zbiór „O kotach” jest nowym spojrzeniem na tego wyjątkowego pisarza i jego sposób widzenia świata. tym razem z perspektywy zwierząt. które uważał za najdoskonalszych nauczycieli życia.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 16william wharton ptasiek, zakonnice odchodzą po cichu pdf, rachel abbott książki, subtelnie mówię f, książki do czytania za darmo, jean-marie gustave le clézio, zbrodnia prawie doskonała, dziady cz 1, finanse rynki finansowe ubezpieczenia, trylogia szpiegowska, instytut psychologii zdrowia polskiego towarzystwa psychologicznego, stanisław grzesiuk pięć lat kacetu, klechdy polskie, niemiecki w podróży praktyczne słowa zwroty, szałamow opowiadania kołymskie…