Opowieści Belzebuba dla wnuka.

Opowieści Belzebuba dla wnuka.

Autor: Georgij Iwanowicz Gurdżijew

Opowieści Belzebuba ukazały się po raz pierwszy w tłumaczeniu angielskim w 1950 roku. a oryginalny tekst rosyjski został opublikowany dopiero w 2000 roku. Niniejsze. drugie i poprawione polskie wydanie jest przekładem z języka rosyjskiego i zostało porównane z rękopisami. jak również edycją angielską i francuską.

G. I. Gurdżijew (ok. 1870–1949) jest twórcą jednej z najbardziej oryginalnych współczesnych koncepcji duchowych. Jego nazwisko otoczone jest fantastyczną legendą. Autor poświęcił wiele lat na poszukiwanie zapomnianej wiedzy. a następnie podjął wyzwanie przekazania jej innym. W swym nauczaniu stosował różne formy przekazu – wykłady. taniec. muzykę – jednak szczególną wagę przykładał do pisma. Opowieści Belzebuba dla wnuka. rozpoczynają pierwszy z trzech tom

35.9: https://woblink.com/ebook/lekarz-ci-tego-nie-powie-jolanta-sawicka-skittle-max-204550u

Cena:


ISBN

9788395735929: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/

Cena: 36


Nielegalni

Autor: Vincent V. Severski

Sensacyjna powieść o tajnikach polskiego wywiadu.

„Bycie podwójnym agentem to kontrolowana schizofrenia.”

Klaus Fuchs

Oficer polskiego wywiadu. pracujący przez wiele lat poza granicami kraju. pod przybraną tożsamością. pisząc pod pseudonimem Vincent V. Severski. odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich w różnych krajach świata.

„Nielegalni” to powieść szpiegowska. rozgrywająca się współcześnie w Polsce. Szwecji. Rosji na Białorusi i Ukrainie. z wplecionymi epizodami historycznymi z czasów II wojny światowej oraz wieloma współczesnymi wątkami politycznymi i osobami z życia publicznego. Autor odkrywa tajemnice stosunków polsko-rosyjskich. sięgając do lat 40. ubiegłego wieku i nieznanych dotąd wątków katyńskich oraz dokumentów IPN. Nawiązuje do współczesności. odsłaniając kulisy obejmowania władzy w Polsce przez prawicę. Tropi polskiego łącznika Al-Kaidy oraz pokazuje metody działania szwedzkich służb specjalnych.

Bohaterami powieści są tzw. nielegałowie. supertajni szpiedzy posługujący się za granicą nową tożsamością i dorobioną „legendą”.

Konrad powraca do Warszawy po zakończonej fiaskiem misji na Bliskim Wschodzie: znów nie udało mu się dopaść „Karola” vel Safira as-Salama. polskiego odszczepieńca. łącznika Al-Kaidy… Niejaki Hans Jorgensen szuka w szwedzkiej prasie niewinnych na pozór ogłoszeń. z których następnie odszyfrowuje zakodowane informacje… Pułkownik Stiepanowycz z mińskiego KGB krótko cieszy się z zarobionych na przemycie dolarów. gdyż pada ofiarą napadu… W październiku 1939 roku w Moskwie Beria. naczelnik NKWD. słucha referatu majora Zarubina na temat działań wywiadowczo-operacyjnych na terenie Polski. W gabinecie prezesa IPN zjawia się profesor Barda i twierdzi. że ma dokumenty. które rzucają całkiem nowe światło na zbrodnię katyńską… We współczesnej Polsce stanowisko prezydenta piastuje Stanisław Zieliński. lecz rzeczywista władza spoczywa w rękach szefa jego kancelarii. Marcina Kamińskiego – osobnika o niezbyt reprezentacyjnej aparycji. za to cieszącego się poparciem konserwatywnego elektoratu.

Wszystkie te na pierwszy rzut oka odległe od siebie wątki. postacie. miejsca i wydarzenia łączą się w niezwykłą. precyzyjnie skonstruowaną fabułę. tworząc kilkuset stronicową wciągającą historię o wyjątkowej mocy.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 24.99bez znieczulenia, kotański wiersze o moim psychiatrze, zafganistanu pl, marketing bankowy pdf, dzieci z leszczynowej górki streszczenie, kropka nad i bosak, przystosowanie społeczne, lidia gibadło, prawda. krótka historia wciskania kitu, dermot turing, anaruk, neger, kurdybacha historia wychowania pdf, jolanta kaleta, królewsko obdarowany…