Błękitny dom nad jeziorem

Błękitny dom nad jeziorem

Autor: Katarzyna Janus

Antonina. młoda bibliotekarka bujająca w obłokach. niespodziewanie dziedziczy stary dom na Mazurach. Chce założyć w nim pensjonat.

Spotyka Jakuba Lange. mężczyznę mającego za sobą trudną przeszłość. Pewnej nocy ratuje Jakuba. samotnie żeglującego podczas mazurskiego sztormu. Kuba pomaga Tosi remontować dom. Zawiązuje się między nimi nić sympatii. która powoli przeradza się w głębsze uczucie. Z czasem do pensjonatu wprowadzają się inne zagubione dusze. Samotna. pobita przez chłopaka Zosia oraz Paulina. ciężarna studentka.

Kolejny raz okaże się. że los dla wszystkich przewiduje szczęśliwe zakończenia. trzeba tylko zdobyć się na odwagę. by podążyć nieznaną ścieżką.

Gdzieś tam. może tuz za rogiem. czeka szczęście.

 

Wydawnic: https://woblink.com/ebook/hashimoto-twoje-cztery-pory-roku-beata-abramczyk-193521u

Cena:


Prawdziwe oblicze Boga

Autor: Jan S. Jaworski

Całun Turyński. Tajemnicze płótno: dla jednych największa relikwia chrześcijaństwa dla innych – średniowieczny falsyfikat. Mimo upartych prób racjonalistów. nie udało się odtworzyć sposobu. w jaki utrwalił się na płótnie wizerunek tajemniczego Mężczyzny z Całunu. Badacze słynnej grupy STURP nie odkryli w badanych fragmentach tkaniny żadnych farb ani pigmentów. Zmiany zaobserwowane we włóknach sugerowały. że płótno poddawano licznym procesom fizycznym i chemicznym. które mogły być wywołane laboratoryjnie. ale nie tłumaczyły powstania obrazu na Całunie.

W naszej książce przedstawione zostały wyniki badań naukowych. które miały miejsce już po 2010 roku. Obejmują one analizę struktury mikroskopowej próbek. ich budowę krystalograficzną i molekularną oraz skład atomowy. Zadziwiające. że zastosowanie najnowocześniejszych i subtelnych technik fizykochemicznych ujawnia wciąż nowe a zaskakujące ślady na płótnie Całunu. A one. wbrew oponentom. doskonale pasują do twierdzenia. że owinięto tym płótnem ciało Jezusa zdjętego po męce z Krzyża. zgodnie z opisem Ewangelii.

Sensacje wzbudziły prace profesora Giulio Fantiego z Uniwersytetu w Padwie. opublikowane w 2017 roku. Fanti wykazał. że jest absolutnie niemożliwe. by ktoś dysponujący zasobami wiedzy i techniki średniowiecznej. był w stanie dokonać tak genialnego fałszerstwa.

Wielka relikwia. świadek Męki i Zmartwychwstania ujawnia wciąż coraz więcej tajemnic. To nauka pozwala nam z bliska spojrzeć w Twarz Boga.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 24.99


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników.Obowiązki pracodawców.Wydanie sierpień 2020

Autor: praca zbiorowa

Jest to kompleksowe opracowanie. które przedstawia krok po kroku zasady zatrudniania pracowników oraz rozwiązywania umów o pracę. Uwzględniono w nim szczególne rozwiązania wprowadzone przez tzw. tarczę antykryzysową w czasie epidemii COVID-19. Dotyczą one m.in. obowiązków pracodawcy w przypadku zakończenia stosunku pracy. Dzięki publikacji pracodawcy dowiedzą się również. jak rozwiązać umowę o pracę. aby nie narazić się na roszczenia pracowników.

Książka wyjaśnia m.in.:

• jakich danych można wymagać od kandydata do pracy. a jakich od pracownika.

• co powinien zawierać kwestionariusz osobowy.

• jak sporządzić umowę o pracę.

• jaki rodzaj umowy o pra

:

Cena:


:

:

Cena:


Doświadczenie wglądu

Autor: Joseph Goldstein

„Doświadczenie wglądu”. pierwsza książka Josepha Goldsteina. wydana w 1976 roku. stanowi zapis 30-dniowego odosobnienia medytacyjnego. Znajdziemy w niej praktyczne informacje dotyczące tego. jak uprawiać rozmaite formy medytacji i jak radzić sobie z napotykanymi trudnościami. a także podstawowe nauki buddyjskie o cierpieniu i jego przezwyciężaniu. o zależnym powstawaniu. karmie i oświeceniu. Te praktyki wspólnie kierują nas ku tytułowemu doświadczeniu wglądu w to. jak się rzeczy naprawdę mają. a więc ku możliwości funkcjonowania bardziej adekwatnie do sytuacji. bez zniekształcającego wpływu naszych osądów i interpretacji.

Autor nie tylko przedstawia buddyjskie podejście do rzeczywistości. ale też niejednokrotnie nawiązuje do nauk i doświadczeń innych tradycji duchowych. pokazując uniwersalny charakter naszego mierzenia się z kondycją ludzką.

Joseph Goldstein jest jednym z pionierów medytacji wglądu na Zachodzie. W 1967 roku zaczął zgłębiać tajniki medytacji buddyjskiej pod kierunkiem znanych nauczycieli duchowych z Indii. Birmy i Tybetu. a od 1974 roku sam uczy medytacji na całym świecie i prowadzi odosobnienia. Jest jednym z założycieli Towarzystwa Medytacji Wglądu (Insight Meditation Society). czołowej organizacji propagującej nauki i praktyki najstarszej tradycji buddyzmu – therawady.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99heszen psychologia stresu, cesarz ameryki, kowal prawdziwa historia pdf, ryszard bartkowiak, pliki na kindle, ogród cieni pdf, sandman dom lalki, biologia tkanki, pedagogika książki, 365 dni blanka lipińska pdf doci, paweł ślusarczyk, poniemieckie książka, eckhart tolle, rachel mwanza, kurs cudów pdf, marta kisiel, kurs cudów pdf, doktor proktor i wanna czasu…