ISBN

ISBN

9788381296304: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/zakon-drzewa-pomaranczy-czesc-2-samantha-shannon-169143u

Cena:


Elon Musk

Autor: Ashlee Vance

W ZAKTUALIZOWANYM WYDANIU ASHLEE VANCE OPISUJE NAJNOWSZE DOKONANIA ELONA MUSKA I UJAWNIA JEGO PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ.

Steve Jobs chciał waszych pieniędzy. Mark Zuckerberg pragnie wam pomóc udostępnić zdjęcia bobasów. Elon Musk zamierza uratować świat przed zagładą.

 

Wizjoner. geniusz. nieznośny szef. najbardziej zuchwały przedsiębiorca Doliny Krzemowej. jeden z najbogatszych ludzi na ziemi. Człowiek stawiany w jednym szeregu z Thomasem Edisonem. Henrym Fordem i Stevem Jobsem. Każdy start-up w jego rękach zmienia się w złoto.

Stworzył PayPala. koncern samochodowy Tesla Motors. a także SpaceX – firmę wysyłającą prywatne rakiety w kosmos. Muskowi udało się. mimo że jego życie jest niedorzeczne. A może właśnie dlatego.

:

Cena:


Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2

Autor: Samantha Shannon

Rozdarty świat.

Królowiectwo bez dziedziczki.

W trzewiach ziemi pradawny wróg budzi się z tysiącletniego snu.

 

Dom Berethnet włada Inys od stuleci. Wciąż niezamężna królowa Sabran IX musi wydać na świat córkę. by uchronić swoje królowiectwo przed zgubą – lecz u jej wrót kłębią się skrytobójcy. Ead Duryan. choć jest na dworze od lat i wyniesiono ją do rangi damy dworu. pozostaje lojalna jedynie wobec tajemniczej organizacji czarodziejek. Ma za zadanie strzec Sabran przed zakazaną magią.

Po drugiej stronie mrocznego morza Tané jest gotowa poświęcić wszystko. by zostać jeźdźcem smoków. ale los zmusza ją do podjęcia decyzji. która może zniszczyć jej życie.

Wschód i Zachód nie potrafią się wyzbyć wzajemnej wrogości

:

Cena:


ISBN

9788379768783: Wydawnictwo

Format

17.55: https://woblink.com/ebook/testament-remigiusz-mroz-34347u

Cena:


Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów

Autor: Marcin Fabjański

Uwolnij się!

Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów

 

NIE MYŚL MNIEJ – MYŚL LEPIEJ

 

NASZE SZCZĘŚCIE ZALEŻY OD TEGO. JAK MYŚLIMY

 

 Po co to wszystko? Po co tak się męczę? Czy będzie jakaś nagroda? Ludzie od zawsze zmagali się z życiem. zadawali sobie za dużo pytań i szukali sensu istnienia.

 

Dlatego narodziła się filozofia – miała uwalniać od cierpienia i zbliżać do szczęścia. a filozofowie dyskutowali ze zwykłymi ludźmi na ulicach.

 

Filozofia może dalej pomagać!

 

Co radzi Epikur na wypalenie zawodowe. a Montaigne na stresujący dzień w pracy? Jak Nietsche pomaga walczyć z zakupoholizmem? Dlaczego Budda i Laozi z

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Mężczyźni objaśniają mi świat

Autor: Rebecca Solnit

Zbiór błyskotliwych tekstów amerykańskiej feministki i historyczki.

Zaczyna się niewinnie. od czegoś. co przy pewnej dozie dobrej woli można by uznać za towarzyską niezręczność. Podczas przyjęcia pan domu nie przyjmuje do wiadomości. że rozmawia z autorką książki. którą właśnie jest jej łaskaw objaśniać. Rebecca Solnit widzi jednak w tym zdarzeniu coś więcej. coś. z czym stykają się na co dzień miliony kobiet na świecie: przejaw symbolicznej przemocy ze strony mężczyzn. emanację patriarchalnego systemu. w którym funkcjonujemy. To jednak zaledwie czubek góry lodowej – autorka opowiada o innych zdarzeniach (często obficie relacjonowanych przez media). w których ujawnia się symboliczna lub nawet fizyczna przemoc wobec kobiet (w Stanach Zjednoczonych co 6 minut zgłaszany jest gwałt. a są to bardzo zaniżone statystyki). Jednocześnie Solnit wpisuje sytuację i prawa kobiet w szerszy geopolityczny i kulturowy kontekst. Przywołuje też dwie inne wybitne eseistki: Virginię Woolf i Susan Sontag. z którymi podejmuje dialog i polemizuje. Lekki styl i bystrość wywodu sprawiają. że od tekstów Solnit trudno się oderwać. Z pewnością powinny one dać do myślenia zarówno kobietom. jak i mężczyznom – są aktualne aż do bólu.

Rebecca Solnit jest amerykańską eseistką. historyczką i działaczką feministyczną. Napisała kilkanaście książek z pogranicza antropologii. filozofii i polityki. m.in. wielokrotnie nagradzaną Eadweard Muybridge and the Technological Wild West oraz Wanderlust: A History of Walking. Publikuje w wielu pismach. m.in. “Harper’s Magazine” i “Guardian”. 

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 29algorytmy maciej sysło chomikuj, największy skarb piotra z karolci, anna krawczak, ślepowidzenie audiobook, sójka zielińska historia prawa pdf, angielski słówka pdf, płatki na wietrze pdf, ksiazki 2019, monika banasiak w mlodosci, libra.ibuk.pl, ucieczka do miłości pdf, birthday girl penelope douglas pdf, nie dla idiotow, remigiusz mróz cykl chyłka, dziewczyny pierdzą, rozwój biologiczny…