ISBN

ISBN

9788381475730: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/niezaleznosc-maurycy-nowakowski-160263u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/160290/epub

1:

:

Cena:


Na ostrzu skalpela. 50 lat z życia chirurga

Autor: Robert T. Morris

Życie i śmierć na stołach operacyjnych na przełomie XIX i XX wieku!

Wspomnienia wybitnego chirurga z okresu. gdy operacje trwały godzinami i często z błahych powodów kończyły się zgonem pacjenta – śmiertelność chirurgiczna wynosiła wtedy nawet 79 procent. Same operacje nierzadko przeprowadzane były w domach pacjentów. do narkozy służył eter. a cięcia były tak głębokie i obszerne. że wielu pacjentów wykrwawiało się podczas zabiegów na śmierć.

Książka Roberta T. Morrisa daje nam doskonały wgląd w to. jakie warunki panowały w szpitalach jeszcze sto lat temu. jak na przestrzeni wieków rozwijała się medycyna i jak ważną rolę odgrywały wnioski wyciągane po każdej przeprowadzonej operacji. zwłaszcza nieudanej.

Wydawnictwo: Replika

Cena:ekonomia w jednej lekcji pdf, turcja wielki step i europa środkowa, motywy fuzji i przejęć, kotarbiński traktat o dobrej robocie, niepełnosprawność książka pdf, jakub dymek, majewska beata, dzisiaj śpisz ze mną pdf, raz w roku w skiroławkach, komórki się pani pomyliły, metro ksiazka, pan tadeusz tematyka, potęga podświadomości audiobook download, pentagram nesbo, nieśmiałość co to jest jak sobie z nią radzić, podstawy przedsiębiorczości pdf, od pierwszego wejrzenia sparks, severski odwet, lubmy czytac, janinę sokołowską…