Na pomoc. Patycjo!

Na pomoc. Patycjo!

Autor: Urbańska Agnieszka

Obłaskawić potwora szarlotką? Przypomnieć policji. jak się puszcza bańki mydlane? Sprawić. by bezpańskie psy i koty przestały być niczyje? Ośmielić wstydliwego kawalera? Rozśmieszyć do łez szpital? Patycja. do usług.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada

Cena: 19.9


Apokalipsa czytana dzisiaj

Autor: Maria Szamot

Apokalipsa pełna jest tajemniczych opisów. które mogą budzić obawy. a chwilami nawet przerażać. Jednak autorka książki traktuje ostatnią księgę Pisma Świętego bez uprzedzeń i bez paniki. Z jej łagodnie poetyckiej. ale zarazem konkretnej opowieści bije spokój osoby głęboko zakorzenionej w Bogu. Swobodnie przechodzi od symbolu do symbolu. nie pomijając żadnych szczegółów. Próbuje je odczytać i zrozumieć z perspektywy człowieka XXI wieku.

Jestem głęboko przekonana. że wieść ukryta w Apokalipsie. jest wieścią możliwą i przeznaczoną do odczytania. Bóg nie bawi się tu z nami w grę jakby z harcerskiego biwaku. gdzie zadaniem Jednej Strony jest jak najszczelniej zaszyfrować hasło. a drugiej mimo wszystko jakoś się do niego dobrać. (…) Gdy działanie Boga wydaje się nam dziwne. to zawsze w końcu kluczem do niego okazuje się miłość…

(fragment książki)

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 38.99


Jurata

Autor: Anna Tomiak

Dziewięćdziesiąt lat temu zauroczeni swoim morzem Polacy zamarzyli o kurorcie z prawdziwego zdarzenia. Jurata natychmiast stała się ulubionym miejscem wakacyjnych pobytów ówczesnych elit. Można tu było spotkać Wojciecha Kossaka. zajeżdżającego przed swój dom lśniącym automobilem. Plażą przechadzał się prezydent Mościcki. a w luksusowych pensjonatach zatrzymywały największe gwiazdy z Bodo. Smosarską i Kiepurą na czele.

Krótka przedwojenna historia zakończyła się we wrześniu 1939 roku. Letnicy wyjechali. a Niemcy skwapliwie korzystali z jurackiej infrastruktury. Odpoczywali tu lotnicy Luftwaffe i młodzież z Hitlerjugend.

Po wojnie władza ludowa usiłowała zmienić elitarny charakter kurortu na egalitarny. W najbardziej atrakcyjnych miejscach wzniesiono ośrodki FWP. wyburzano przedwojenne wille i wycinano sosny. Ale nawet pod nowymi rządami Jurata zachowała swój swobodny styl przechowywany we wspomnieniach i anegdotach.

W XXI wieku w miejscu dawnej Juraty wyrasta nowa. ze szkła. betonu i stali. Historia toczy się dalej.

Anna Tomiak opowiada o nadmorskim kurorcie od jego początków w 1928 roku. przez zmianę w centrum wczasów pracowniczych. aż po powrót do elitarności w latach 90. i czasy współczesne.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 37.9sherlock holmes książka, psychologia konfliktów, uroczysko nienacki, fenomenologia religii, trener personalny książka, minier bernard, gill paul, oskar i pani róża pdf, kozubski neurologia pdf, dziewczyna mojego brata pdf chomikuj, henryk mąka, legendy warszawskie artur oppman, słownik motywów literackich, słodkie więzy pdf, nawyki warte miliony pdf, virion szermierz, irena hejduk, żywoty świętych pańskich, lektura sposób na elfa, ks jerzy popiełuszko śmierć, witold hoppel…