Cień burzowych chmur. Spacer Aleją Róż

Cień burzowych chmur. Spacer Aleją Róż

Autor: Edyta Świętek

„Cień burzowych chmur” to pierwszy tom pięcioczęściowej sagi Spacer Aleją Róż. traktującej o losach rodziny Szymczaków. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej. Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi zdarzeniami. a postaci wykreowane przez pisarkę ocierają się o osoby. które dzisiaj spoglądają na nas z kart książek historycznych.

Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle.

Jest rok 1949.

 W małopolskiej wsi Pawlice zamieszkują zamożni gospodarze. którzy od dawna byli solą w oku najpierw okolicznego ziemiaństwa – Pawłowskich. a po II wojnie światowej przedstawicieli nowej władzy. Pomiędzy głową rodziny. Bronisławem. a Bartłomiejem Marczykiem. bratem wysoko postawionego funkcjonariusza UB. dochodzi do konfliktu. Marczyk poprzysięga zemstę. Na skutek reformy rolnej Szymczakowie tracą gospodarstwo będące owocem pracy kilku pokoleń. We wsi zostaje utworzona spółdzielnia rolnicza. której zarząd obejmuje Bartek. Mężczyzna zaprowadza własne porządki. uprzykrzając życie ograbionej z majątku rodzinie. Z braku perspektyw Bronek postanawia szukać szczęścia w świecie. Porzuca dotychczasowe życie rolnika i podejmuje pracę przy budowie Nowej Huty. Po pewnym czasie dołącza do niego młodsza siostra Julia. uciekająca przed nienawiścią Marczyka.

******

Cóż to jest za powieść! Poznajcie zupełnie nowe. zaskakujące wcielenie Edyty Świętek. Cień burzowych chmur to mocne rozpoczęcie sagi Spacer Aleją Róż. a że apetyt rośnie w miarę jedzenia… ja już czekam na drugi tom!

Magdalena Majcher. autorka m.in. Stanu nie! błogosławionego. recenzentka

Wreszcie historia Nowej Huty znalazła się na kartach powieści – Cień burzowych chmur !!! To zasługa Edyty Świętek. Gorąco zachęcam do przeczytania pierwszego tomu sagi: Spacer Aleją Róż.

Łukasz Zarodkiewicz. nowohucianin od urodzenia. działacz lokalny.

„Cień burzowych chmur” to powieść. która nie tylko fascynuje ciekawą intrygą i świetnie nakreślonymi postaciami bohaterów. ale i przeraża realizmem opisów życia w powojennej Polsce. Autorka zręcznie wkomponowała dzieje rodziny Szymczaków w obraz zachodzących przemian. obnażając absurdy i niegodziwości wczesnego PRL-u. Smaczku dodaje rodzinna waśń. zrodzona z zawiści i zbrodni. a wiodąca ku krwawej zemście.

Hanna Greń. autorka Cynamonowych dziewczyn

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


Show

Autor: Vi Keeland

Jeden kontrakt. wiele zasad i wielka pokusa. żeby je złamać

Jedna z najpopularniejszych autorek romansów Vi Keeland wraca na polski rynek z nową elektryzującą historią. której bohaterka bierze udział w reality show!

Kiedy Kate zdecydowała się na udział show. w którym miała rywalizować z innymi dziewczynami o serce Flynna. zgodziła się na wszystkie zasady programu. Wydawało się jej. że nie będzie z tym problemu. Jednak wtedy nie znała jeszcze seksownego Coopera. który pokrzyżował jej wszystkie plany.

Wkrótce dziewczyna traci grunt pod nogami i nie wie. jak walczyć o względy Flynna. bo serce oddała Cooperowi. Jednak Kate wie. że kontrakt to kontrakt i musi trzymać się zasad. zwłaszcza że na ich straży stoi wcielony diabeł.

Złamanie zasad jeszcze nigdy nie było takie kuszące!

__

Vi Keela

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9


ISBN

9788381321433: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/twoje-wspaniale-zycie-pema-chodron-barbara-klebowska-184988u

Cena:


ISBN

9788365707130: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/gowno-sie-pali-petr-sabach-28914u

Cena:


Wydawnictwo

Studio Astropsychologii: Format

153896

https://woblink.com/product-publication/download/153896/pdf: 1

Cena:


ISBN

9788366436541: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/magiczne-krysztaly-proste-rytualy-na-szczescie-richard-webster-170953u

Cena:megaloblasty, w poszukiwaniu granic ameryki, socjologia moralności, ryszard panfil, jakość oprogramowania, kurka wodna witkacy, jacek wódz, felix net i nika oraz orbitalny spisek, timothy snyder o tyranii, zemsta gangstera pdf, książka harry potter, dobra książka 2020, gustav meyrink golem, romanse ksiazki, pielęgniarstwo pediatryczne pdf, matematyka od zera dla inżyniera pdf, odżywianie dla zdrowia paul pitchford, angielski na codzień, makłowicz książka, ranking książek kryminalnych…