W cieniu prawa

W cieniu prawa

Autor: Remigiusz Mróz

Zabójstwo w austro-węgierskim dworku to tylko początek… 

Galicja. 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany. że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu. a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody. a Erik staje się głównym podejrzanym.

Musi walczyć nie tylko o swoją wolność. lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 17.55


Krzyk wiatru

Autor: Seweryna Szmaglewska

Literacki powrót autorki ‚Dymów nad Birkenau’ do obozowej rzeczywistości.

W naszym transporcie było jedno młode małżeństwo żydowskie; jak się dowiedzieli. że jedziemy do Oświęcimia. to zrozumieli. co to znaczy. Może rozpaczali? Nic podobnego! Żegnali się. on ją kochał przez całą drogę. przy wszystkich. jakby byli sami. To właśnie jest piękne. Żyć do końca pełnią siebie.

Miejsce. które jest urzeczywistnieniem najgorszych cech ludzkich. może nie odebrać ofiarom godności i pragnienia miłości. Zalew gliniastego błota. gnijących odpadów. zmieszanych ekskrementów. krwi może nie przykryć czułości i stawiania losu drugiego człowieka ponad swoim własnym. W końcu nawet obozowe druty. karabiny maszynowe i komory gazowe mogą nie podołać. aby zgładzić w człowieku pragnienie dobra.
Szmaglewska pokazuje. jak nadzieja pozwala. ale też zobowiązuje. by pozostać człowiekiem. niezależnie od tego. czy mamy ku temu warunki.

Wydanie zawiera fragmenty najważniejszych recenzji o książce oraz osobiste wspomnienie syna Seweryny Szmaglewskiej – profesora Jacka Wiśniewskiego.

Krzyk wiatru to przejmujący w swym wyrazie artystyczny dokument czasów pogardy. który dziś można odczytywać nie tylko jako akt oskarżenia przeciw hitlerowskim zbrodniarzom. lecz protest przeciw obojętności świata usiłującego owe zbrodnie puścić w niepamięć.
‚Życie Warszawy’

Seweryna Szmaglewska (1916-1992) – pisarka. jedyna Polka zaproszona do złożenia zeznań w procesie norymberskim. Przyszła na świat w Przygłowie. niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Łódzkim. Po wybuchu wojny wróciła do Piotrkowa. gdzie pracowała jako ratowniczka w szpitalu i uczyła na tajnych kompletach. Osiemnastego lipca 1942 roku została aresztowana przez gestapo i przewieziona do obozu Auschwitz-Birkenau. Osiemnastego stycznia 1945 roku udało jej się uciec z marszu śmierci. Debiutowała w 1945 roku książką ‚Dymy nad Birkenau’. w której opisała swoje obozowe przeżycia. W lutym 1946 książka została włączona jako materiał dowodowy przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze. Seweryna Szmaglewska przez lata była wiceprezeską Rady Naczelnej ZBoWiD. Opublikowała między innymi: ‚Zapowiada się piękny dzień’ (1960). ‚Czarne stopy’ (1960). ‚Niewinni w Norymberdze’ (1972). ‚Dwoje smutnych ludzi’ (1986). Odznaczona została Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki I stopnia.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Klub

Autor: Matilda Voss Gustavsson

Młoda odważna reporterka. która dosłownie wstrząsnęła posadami Akademii Szwedzkiej.

Pod koniec 2017 roku jeden z najpopularniejszych szwedzkich dzienników „Dagens Nyheter” opublikował reportaż śledczy. który sprawił. że najbardziej prestiżowa i nieskalana instytucja kulturalna na świecie trafiła na pierwsze strony międzynarodowych tytułów. Gustavsson w swoim rzetelnym materiale opisała napaści seksualne. korupcję. nadużycia i bezwzględną walkę o wpływy i władzę wśród intelektualnej elity związanej z Komitetem Noblowskim. W wyniku tej publikacji w 2018 roku nie przyznano Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Klub czyta się jak thriller. I choć wciąga jak najlepsza powieść. niestety fikcją nie jest. Wszystkie opisane zdarzenia miały miejsce. Wszystkie występujące osoby są p

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


Obława. Manhunt W jaki sposób oddałem w ręce sprawiedliwości seryjnego zabójcę Leviego Bellfielda

Autor: Sutton Colin

Pasjonująca historia ujęcia Leviego Bellfielda. jednego z najbardziej osławionych brytyjskich seryjnych zabójców ostatnich pięćdziesięciu lat.

21 marca 2002 roku o godzinie 15.07 Milly Dowler po raz ostatni wyszła ze szkoły w Surrey. Niecałą godzinę później została porwana i zamordowana w najokrutniejszy możliwy sposób. Mimo rozpoczętych natychmiast poszukiwań. minęły miesiące nim odnaleziono jej ciało.

W ciągu następnych dwóch lat w wyniku napaści o brutalności. którą trudno opisać. zginęły kolejne dwie młode kobiety: Marsha McDonnell oraz Amélie Delagrange.

Choć w przypadku trzech morderstw może się to wydać dziwne. śledczy dysponowali znikomą ilością tropów i wkrótce zaczęło im brakować pomysłów oraz opcji – do chwili. aż w sprawę morderstwa Amélie Delagrange włączony został nadkomisarz Colin Sutton. Nie tylko dostrzegł on związek między trzema przypadkami. ale także presja. pod jaką się znalazł. kierując ściganiem seryjnego zabójcy okazała się dla niego na tyle inspirująca. że choć sprawa nieraz wydawała się beznadziejna. w końcu doprowadził mordercę przed oblicze sprawiedliwości.

Opowieść Colina Suttona. będąca równocześnie chwytającym za gardło dokumentem procedur policyjnych. jak i spojrzeniem na życie człowieka przepełnionego złem. ujawnia kulisy pojmania skrajnie agresywnego mordercy. zanim ponownie uderzy.

NA PODSTAWIE KSIĄŻKI POWSTAŁ BESTSELLEROWY MINISERIAL TELEWIZYJNY OBŁAWA. MANHUNT

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36


Porachunki osobiste

Autor: Leopold Tyrmand

Z usposobienia Tyrmand był pamflecistą. z talentu i warsztatu – pisarzem własnego. niezapożyczonego od nikogo stylu. Porachunki osobiste. pisane plastycznym i barwnym językiem. ze swadą i znajomością rzeczy opisujące zarówno losy Tyrmanda. jak i warszawskie środowisko literackie. wywołały szeroki oddźwięk. Był to klasyczny tekst rozrachunkowy. w którym autor. jak to zresztą bez ogródek zapowiadał w tytule. rozliczał się z grupą. w Warszawie będącą mu solą w oku – inteligencją twórczą. we wczesnych latach 50. artystyczną awangardą stalinizmu. później jednym z podstawowych motorów moralnego fermentu i przełomu Października 56. Tyrmand uważał to środowisko za niemal bez wyjątku przeżarte moralną korozją. cyniczne i koniunkturalne. przeciwstawiał mu swoją niezłomność w latach stalinowskich.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 2.99


Teściowa

Autor: Sally Hepworth

W tej rodzinie każdy ma coś do ukrycia…

W rodzinie Goodwinów każdy ma coś do ukrycia. Relacje Lucy oraz jej teściowej Diany jeszcze przed ślubem nie układały się dobrze. Lucy już podczas pierwszego spotkania z przyszłą teściową zorientowała się. że nie jest wymarzoną partnerką życiową dla jej idealnego syna. Któż jednak winiłby matkę za wyśrubowane oczekiwania? Zwłaszcza taką matkę! Ta kobieta to jeden z filarów społeczeństwa. orędowniczka sprawiedliwości społecznej. a przy tym wolontariuszka. niosąca pomoc uchodźcom. którzy osiedlają się w nowej ojczyźnie. Od lat jest szczęśliwą mężatką. opływa w dostatki. Zawsze miła. przyjazna. szczodra… nikt nie ma powodu powiedzieć o niej złego słowa. Nikt. prócz Lucy.

Po pięciu latach od ślubu młodych Diana nagle sobie odbiera życie. W liście pożegnalnym wspomina o nieuleczalnej chorobie. tymczasem autopsja nie wykazuje niczego takiego.

Od tej chwili sprawy nabierają niezwykłego tempa i nie wszystkie elementy układanki do siebie pasują. Poszlaki kierują śledztwo w stronę udziału osób trzecich.

Cień podejrzeń pada na najbliższych. spośród których to Lucy zdaje się mieć najsilniejszy. podszyty zazdrością motyw.

Jedno jest pewne: prawda na temat sekretów Goodwinów prędzej czy później ujrzy światło dzienne…

Fantastyczna rozrywka!

‚People Magazine’s’

Lektura obowiązkowa.

‚Entertainment Weekly’s’

Powieści Hepworth są idealne dla wielbicieli „Wielkich kłamstewek”.

Library Journal

Sally Hepworth jest australijską pisarką. której powieści zostały do tej pory przetłumaczone na piętnaście języków. Liane Moriarty i Emily Giffin chwalą jej twórczość jako prozę kobiecą w najlepszym wydaniu oraz lekturę uzależniającą. Autorka mieszka w Melbourne. Ma męża i trójkę dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32witold książe litewski, artysta sławomir mrożek pdf, blanka lipińska ten dzień chomikuj, książki pdf, fizjologia człowieka traczyk pdf, celibat marcin wójcik, baranovski czułe miejsce chomikuj, jedz i biegaj, cechy gatunkowe, rodzina wenclów tom 3, von arnim, małgorzata niewiadomska cudak, dziady cz2, józef bułatowicz, tak wymyślono chrześcijaństwo, kolejne 365 dni pdf pobierz, po pierwsze złam wszystkie zasady, ukryty pokój, matthew walker dlaczego śpimy, jeździec miedziany paullina simons…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin