ISBN

ISBN

9788379001842: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/dysonans-krzysztof-kogut-9874u

Cena:


Odmieniłeś moje życie

Autor: Abdel Sellou

‚Autobiografia. nasycona radością życia opowieść o niezwykłej przyjaźni. która połączyła dwóch mężczyzn ze skrajnie różnych kręgów społecznych. Abdela Sellou. narratora i bohatera niniejszej ksiązki. z pochodzenia Algierczyka. mieszkającego we Francji od czwartego roku życia. Wychowanego na blokowisku drobnego rabusia i złodzieja. który edukacje szkolną zakończył w wieku szesnastu lat. Philippe’a Pozzo di Borgo. bogatego arystokratę. miłośnika sportów. intelektualistę. Po wypadku na paralotni sparaliżowanego od głowy w dół. uwięzionego we własnym ciele. Po opuszczeniu więzieni. w którym odsiadywał wyrok za rozbój. Abdel ima się różnych zajęć. usiłując przekonać władze. iż ma legalne zatrudnienie. Biuro pośrednictwa pracy kieruje go w charakterze ”asystenta dla teraplegika” do domu Philippe’a Pozzo di Borgo. wymagającego stałej opieki medycznej. Nieprzygotowany do pełnienia obowiązków pielęgniarza. Abdel z oporami podejmuje się pracy. o której nie ma zielonego pojęcia. Wykonuje niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. zabiera sparaliżowanego arystokratę na rehabilitację i przejażdżki jaguarem. Z biegiem lat między mężczyznami. których dzieli absolutnie wszystko pochodzenie. wykształcenie. wiedza. kultura. stosunek do życia zawiązuje się autentyczna przyjaźń. która przetrwa aż do dziś. dłużej niż którykolwiek z nich oczekiwał. Dziesięć wspólnie spędzonych lat zmienia obu. zwłaszcza w sposobie patrzenia na świat i innych ludzi. Abdel zakłada rodzinę. Philippe jest szczęśliwy w nowym małżeństwie z dwójką adoptowanych córek.’

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 24


1

:

:

Cena:


Zimowa miłość

Autor: Elżbieta Rodzeń

Jedna chwila może zmienić wszystko…

Wcześniej:

Poznali się na pierwszym roku medycyny. On dla studiów zrezygnował z kolarstwa górskiego. a ona z malarstwa. Stopniowo ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie. Planują wspólną przyszłość. Nagle Anna po prostu z nim zrywa. Nie mówi. dlaczego odchodzi. a Michał ma nigdy nie dowiedzieć się prawdy.

Teraz:

Szesnaście lat od momentu. gdy się poznali. Anna jest dyrektorem kliniki chirurgii plastycznej. a Michał pracuje w szpitalu dziecięcym. Mieszkają w tym samym mieście. ale nie spotykają się i starają się tego unikać. Przypadkiem jadą na tę samą konferencję. W życiu jednak nie ma przypadków. Jedna chwila. jedna decyzja uruchamia lawinę wydarzeń.

Jutro: ?…

Są książki. o których zapominamy zaraz po przeczytaniu. Są także takie. o których pamiętamy przez chwilę. Jednak zdarzają się książki. które zapadają nam w pamięć na długo. O Zimowej miłości nie zapomnisz nigdy.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29


ISBN

9788380436619: Wydawnictwo

Format

13.9: https://woblink.com/ebook/czy-wiara-ma-sens-grzegorz-rys-186814u

Cena:mity polskie, nina frank, mężczyzna z tuszem na dłoni pdf, nocny patrol łukjanienko, inny świat lektura, medyceusze książka, ideologia sarmacka, lubieżna, ulice w szczecinie, wyśpij się, książki pdf za darmo do pobrania, sztuka kochania wisłocka, igrzyska śmierci showmax, jacek bartosiak rodzina, risercz ziemkiewiczowski, zawód tester radosław smilgin pdf, opowieści z narni czarownica i stara szafa…