Dom z dwiema wieżami

Dom z dwiema wieżami

Autor: Maciej Zaremba Bielawski

Jako dziecko Maciej był dumny z rodowego herbu i przodka. który zwyciężył pod Grunwaldem. Kiedy miał siedemnaście lat. usłyszał od matki: „Wyjeżdżamy. Jestem Żydówką”. Był grudzień 1968 roku. a on poznał właśnie pierwszą z wielu tajemnic swojej rodziny.

Dom z dwiema wieżami to fascynująca próba rekonstrukcji rodzinnej historii. która dotąd pełna była przemilczeń. To rzecz o rodzicach – ojcu. reformatorze polskiej psychiatrii. piłsudczyku. jeńcu oflagu. matce – oddanej pracy lekarce pochodzącej z zasymilowanej rodziny żydowskiej. O dziadkach. o pewnym upadłym dworku. kolei transsyberyjskiej i uliczkach przedwojennych Krzeszowic i Tarnowa. A także o getcie ławkowym i o tym. że niedługo przed drugą wojną światową polscy studenci medycyny nie dopuszczali do pracy w prosektorium żydowskich kolegów. bo polskie zwłoki miały być tylko dla Polaków.

W opowieści Macieja Zaremby Bielawskiego historia. nawet ta znana. nie jest wcale oczywista i odsłania gorzkie paradoksy. Autor opisuje splot żydowskich i szlacheckich losów. przygląda się różnym obliczom etosu rycerskiego. zastanawia się nad źródłami polskiej ideologii narodowej i antysemityzmu. Jego wielostronna – szlachecka i żydowska. polska i szwedzka – perspektywa sprawia. że jest to refleksja świeża. wnikliwa. a zarazem pełna zaangażowania.

Niewiele jest książek. które w tak poruszający sposób obejmują cały ogrom ludzkiego doświadczenia – od pierwszych erotycznych inicjacji. poprzez młodzieńcze transgresje. decydujące życiowe decyzje. po mierzenie się z rodzinnymi traumami. lękiem i wypartą historią. W brawurowo napisanym Domu z dwiema wieżami mieści się wszystko: powaga i groza. humor i autoironia. powściągliwość i liryzm. I ocalająca moc literatury.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 35


ISBN

9788366553187: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/wiezy-krwi-hanna-gren-185641u

Cena:


ISBN

9788365595744: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/grandhotel-jaroslav-rudis-katarzyna-dudzic-grabinska-30715u

Cena:


W domu

Autor: Harlan Coben

Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków. Patricka Moore’a oraz Rhysa Baldwina. żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli. a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami. próbując uporać się z rozpaczą po utracie ukochanych dzieci. I pewnie byłoby tak dalej. gdyby nie dwaj ludzie: Myron Bolitar. agent sportowy. i jego przyjaciel. Win Lockwood. którego elegancki strój skrywa umiejętnie wyszkolonego zabójcę. Mężczyźni wierzą. że właśnie zlokalizowali jednego z porwanych chłopców. dziś już nastolatków. Chłopak rzekomo był widziany w Londynie. Czy to rzeczywiście on? Gdzie się podziewał przez dziesięć lat? Jak wiele pamięta z dnia. kiedy został porwany? I co najważniejsze: czy jest w stanie nap

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 12.3


Jak u siebie

Autor: Izabella Frączyk

Eliza ma wszystko. czego chce – stabilny związek. niewielkie mieszkanie na warszawskiej Starówce i wymarzoną pracę w zawodzie pielęgniarki w ekskluzywnym domu seniora na Marcowym Wzgórzu. Zadowolona z egzystencji spokojnie żyje z dnia na dzień. dopóki jedna z podopiecznych nie postanawia obdarować jej spadkiem. Wskutek nieporozumienia Eliza staje się właścicielką zrujnowanego hotelu o dość wątpliwej reputacji. Mimo fachowej pomocy przyjaciółki. poukładany świat w jednej chwili staje na głowie…
Podczas gdy wszyscy wokół są przekonani. że odziedziczyć można wyłącznie złote góry. bohaterce przychodzi stawić czoła wyzwaniom. o jakich jej się nie śniło.

Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście poczytnych powieści obyczajowych. m.in. trylogię ‚Stajnia w Pieńkach’ oraz dwutomową sagę ‚Śnieżna Grań’. Jej ostatnia powieść ‚Kobiety z odzysku. Trudne wybory’ to napisana na prośbę czytelniczek kontynuacja wydanej w 2011 roku bestsellerowej powieści ‚Kobiety z odzysku’. którą podbiła ich serca.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Pierwszy bandzior

Autor: Miranda July

Gdy szefowie proszą Cheryl o udzielenie gościny ich córce Clee. poukładany świat kobiety zaczyna się chwiać w posadach. Z czasem okazuje się jednak. że właśnie Clee – młoda. samolubna. przekonana o swojej doskonałości. piękna i leniwa blondynka – wniesie do hermetycznego życia Cheryl to wszystko. czego potrzebowała i ciągle poszukiwała.

Miranda July opowiada historię znerwicowanej. przytłoczonej codziennością czterdziestotrzyletniej kobiety. Wiecznie zestresowana Cheryl mieszka sama. walczy z natręctwami. ale także z humorystycznymi przypadłościami. To bohaterka. w której każda z nas odnajdzie część samej siebie i będzie się zżymać. że można być tak strasznie dziwną. a jednocześnie ujmującą osobą.

„Czy rzeczywiście «życie składa się głównie z rezygnowania z rze

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99książka origami dla dzieci, ruthless people, coben najnowsza książka, kamila molińska, aziewicz, szczęśliwe jelita pdf, welcome to spicy warsaw pdf, ksiazki elektroniczne, baśniobór: tajemnice smoczego azylu, lecznicza głodówka małachow, oblicza geografii 1 maturalne karty pracy zakres rozszerzony, fizjologia wysiłku i treningu fizycznego, tomb raider plaża wraków, nadprogramowe, katarzyna rostek, kryminał bestseller, rafał ohme książki, michał ptak…