ISBN

ISBN

9788381641180: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/odcien-polnocy-sylwia-chojnacka-l-j-shen-178168u

Cena:


ISBN

9788324059744: Wydawnictwo

Format

21.59: https://woblink.com/ebook/mock-golem-marek-krajewski-170687u

Cena:


Głosy

Autor: Ewa Winnicka

To była zwykła. kochająca się rodzina. On ciężko pracował. ona zajmowała się dziećmi. „Co się stało. że zabił?” – krzyczały pierwsze strony gazet. a obok dramatycznych tytułów pojawiały się zdjęcia atrakcyjnej blondynki i młodego mężczyzny. Mężczyzny. który tuż po niedzielnym grillu zabił nożem sześć osób. w tym dwoje swoich dzieci i jedno przyjaciół. Zbrodnia. której dopuścił się Damian Rzeszowski w piękne niedzielne popołudnie przy zacisznej ulicy Victoria Crescent. zelektryzowała nie tylko brytyjską wyspę Jersey. ale też całe Zjednoczone Królestwo. I przyznać trzeba. że nie poprawiła wizerunku polskiego emigranta.

Ewa Winnicka i Dionisios Sturis w „Głosach” próbują odpowiedzieć na to dręczące pytanie: co się stało. że zabił? Przemierzają brytyjski raj podatkowy. wyspę Jersey. na którą w poszukiwaniu lepszego życia przeprowadziła się rodzina Rzeszowskich. Rozmawiają z policjantami. znajomymi. przyjaciółmi. skrupulatnie śledzą przebieg rozprawy sądowej i przejmująco odmalowują postać zabójcy. Przede wszystkim jednak odczarowują mit emigrantów jako królów życia. pokazując to. o czym zazwyczaj się nie mówi. Cenę. jaką płaci większość wyjeżdżających: poczucie wyobcowania. egzystencję na granicy biedy. stres. choroby psychiczne. przemoc.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45


ISBN

9788395352317: Wydawnictwo

Format

17.45: https://woblink.com/ebook/przyjaciel-dobromila-jankowska-ewa-pawlowska-sigrid-nunez-147643u

Cena:


Księżyc z peweksu

Autor: Aleksandra Boćkowska

W kraju. w którym ludzie gnieździli się z maleńkich mieszkaniach. a z roku na rok półki sklepowe robiły się coraz bardziej puste. słowo „luksus” nabrało specyficznego znaczenia. Ale nawet ten luksus nie był dla wszystkich. Bo był to także kraj równych i równiejszych. Sprytnych i sprytniejszych.

Aleksandra Boćkowska tropiła niczym detektyw. podążała śladem tego. co w PRL-u uchodziło za luksusowe. Szukała kontaktów. „Luksus w PRL to jest bardzo smutna opowieść” – mówili jedni. a drudzy dorzucali: „Luksus w PRL? To brzmi jak ironia”.

Bo z luksusem w PRL jest trochę jak z przynależnością do partii: wszyscy kogoś znali. ale sami nie mieli nic wspólnego.

Dziesiątki rozmów – z marynarzami i ich rodzinami. dyrektorami i bywalcami hoteli. pryw

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 45


Zemsta i przebaczenie (tom 1)

Autor: Joanna Jax

Pierwszy tom monumentalnej sagi o sile miłości i przyjaźni. nienawiści i żądzy zemsty. wplecionej w wielką historię Europy XX wieku. Julian Chełmicki i Emil Lewin są przyrodnimi braćmi. ale oprócz wspólnego ojca dzieli ich wszystko – pozycja społeczna. stopień zamożności. wyznawane wartości. Dzień. w którym dwaj młodzi chłopcy dowiadują się o swoim istnieniu. diametralnie zmienia ich życie. kładzie się cieniem na ich losie i wpływa na przyszłe pokolenia. Bracia muszą zmierzyć się z rzeczywistością. wzajemną niechęcią i trudną historią swojego kraju. Na drodze Juliana i Emila staną także miłość i namiętność. Czy uczucie pozwoli zapomnieć o zadrze w sercu i zemście. czy wyzwoli kolejne demony? Alicja Rosińska i Hanna Lewin to przyjaciółki. które pewnego dnia opusz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.18muzyka serca, moby dick audiobook, obszary edukacyjne, sword art online 3: taniec wróżek, katarzyna woś, roman pdf, preppersi, sobczak czerwień, virginia woolf biografia, ewa suwara, doktryna szoku naomi klein, księżyc jest kobietą, zakłamane jedzenie, optyk kochański, wells tower, czapkins ksiazka, mudzahedini, logistyczna obsługa klienta pdf, maria kaczmarek, trudności szkolne…