ISBN

ISBN

9788395260681: Wydawnictwo

Format

11.5: https://woblink.com/ebook/dracula-bram-stoker-137450u

Cena:


Wybacz mi

Autor: Karolina Klimkiewicz

W dniu urodzin Emilia otrzymuje zagadkowy list od swojej matki. Kobieta porzuciła córkę. gdy ta miała niespełna dwa latka. Od tego czasu dziewczyna żyje w przeświadczeniu. że była niekochana. Ciężar. jaki nosi w sercu. wypalił głębokie piętno.

Gdy otrzymuje prośbę o spotkanie. nie waha się. by rozliczyć matkę. która zabrała jej to. co najcenniejsze – poczucie miłości. Bieszczady jednak skrywają więcej tajemnic. niż Emilia mogła przypuszczać. Okazuje się. że nic nie jest oczywiste. 

Czy będzie w stanie wybaczyć mamie oraz… sobie? 

Wybacz mi jest pierwszą częścią cyklu Bieszczadzka Rapsodia.

Wydawnictwo: Szara Godzina

Cena: 29.9


Cinder i Ella (Tom 2). Cinder i Ella

Autor: Kelly Oram

Ponadczasowa opowieść o Kopciuszku… w nowoczesnym wydaniu!

Ella przeżyła tragiczny wypadek. w którym zginęła jej mama. a ona odniosła poważne obrażenia. Po wyjściu ze szpitala zamieszkała z ojcem i jego nową rodziną. co było dla niej dodatkową traumą. Jedyne wsparcie zaoferował Elli poznany na blogu tajemniczy Cinder… W świecie realnym Cinder okazał się być niemal księciem z bajki. który spotkał swego Kopciuszka! Tylko… co dalej? Utrata anonimowości to mnóstwo problemów! Para musi się zmierzyć ze sławą Briana i prozą życia w prawdziwym związku. Czy ich miłość przetrwa próbę czasu? A może szczęśliwe zakończenia zdarzają się tylko w bajkach…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: John Boyd


Sonata Belzebuba. czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze. Sztuka w 3 aktach

Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz

Dramat „Sonata Belzebuba. czyli prawdziwe zdarzenie w Mordowarze” stanowi Witkacowską wersję mitu faustowskiego. Autor szuka w nim odpowiedzi na pytania o rolę sztuki i artysty w skazanym na zagładę świecie. Podejmuje temat niezależności artysty i jego wywyższenia ponad społeczeństwo. Sztuka jawi się jako ostatnia szansa ocalenia ludzkiej indywidualności.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9


Humory Hipolita Kabla

Autor: Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Jamnik Hipolit Kabel jest wyjątkowo humorzasty. Bywa smutny. często dopada go chandra. zdarza mu się złościć. a raz wręcz eksplodował. na szczęście obyło się bez strat. Ktoś. kto jest jego przyjacielem. musi być wyjątkowo cierpliwy. łagodny i wyrozumiały. Czy jest ktoś taki? Owszem. Wierny druh kot Alojzy Kocioł zrobi dla Kabunia (jak go pieszczotliwie nazywa) wszystko. Ze stoickim spokojem zniesie każdą uszczypliwość. bez wahania odpowie na każdy desperacki sms. poszuka zaginionego dobrego humoru. przyniesie ulubione serdelki. a nawet odda własne marzenie. 

Humory Hipolita Kabla mogą wywołać trudne do opanowania salwy śmiechu. Czytelników prosimy o rozwagę i niespożywanie w trakcie lektury serdelków (ani wątrobianki. ani kaszanki).

Wydawnictwo:

Cena: 35.9


Cieplarnia

Autor: Brian Aldiss

Powieść zdobyła nagrodę Hugo.

Magiczna. niepokojąca z misternym obrazem piekielnego. pogrążonego w oparach lasu i jego fantastycznych mieszkańców. To owoc niezwykle twórczej wyobraźni. – Kingsley Amis

Ponura. lecz hipnotyzująca wizja przyszłości naszej planety – jedna z najlepszych w całej fantastyce!

Ziemię. tkwiącą nieruchomo pod palącym światłem umierającego powoli Słońca. pokrywa nieprzebyta dżungla rozrośniętego do planetarnych rozmiarów figowca. Bezlitosną walkę z bogactwem agresywnych. zmutowanych roślinnych form życia przeżyły tylko nieliczne zwierzęta i zdegenerowany. coraz rzadziej występujący człowiek. Czy związek z myślącym grzybem pozwoli mu przetrwać?

Ojciec chrzestny brytyjskiej literatury science fiction. – „The Sunday Times”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 37.9


Grimm City. Wilk!

Autor: Jakub Ćwiek

Przyznaj. spodziewasz się baśni. Miasto Grimm – ponura. spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce. gdzie o sprawiedliwość równie trudno. co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma. napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz. a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym? Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki. brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieście. w którym rządzi strach i… opowieść. W tym mieście nie wybacza się żadnych błędów!

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Cena: 31.9agnieszka szymczak-biały, wprowadzenie do buddyzmu zen, innowacje w turystyce, szczęście na wyciągnięcie ręki, grażyna jagielska, kloos, streszczenie szczegółowe kłamczucha, strony z książkami, rodzina borgiow, kapitał w xxi wieku, kongo. opowieść o zrujnowanym kraju, czerwone krzesło audiobook, 5 składników. gotuj szybko i łatwo, bez litości willow winters pdf…